لذت و استفاده اززندگی لبخندزدن علم و دانش و اعتماد به نفس عادی بودن شادی و نشاط و آرامش روزمرگی روحیه شاد حس خوبی به زندگی افراد سختکوش

اگر می خواهید روز خود را به خوبی شروع کنید و آغازی با شور و نشاط داشته باشید به این توصیه ها دقت کنید می خواهیم روش های شادکردن زندگی را به شما آموزش دهیم

احتمالا صبح‌ها، به عنوان بخشی از روز، مورد علاقه هیچ‌کس نیست، به ویژه اگر شب قبل، برای تماشای یک فیلم بیدار مانده باشید. به خاطر داشته باشید که استرس، فشار روحی و روانی، اضطراب و نگرانی، در سیستم ایمنی بدن اختلال ایجاد می‌کند.

روز خود را با شادی و نشاط و آرامش آغاز کنید. در این صورت، شانس خود را برای داشتن یک روز خوب و مفید، افزایش می‌دهید.

1-هنگام خوابیدن، پرده‌ها و یا کرکره‌های اتاق خواب خود را به طور نیمه‌باز نگاه دارید.

با نیمه‌باز نگاه داشتن پرده‌های اتاق خوابتان، به هنگام طلوع خورشید، نور طبیعی آفتاب، سیگنالی را برای کاهش میزان ترشح ملاتونین به مغز شما می‌فرستد و بدین‌ ترتیب میزان ترشح آدرنالین را نیز افزایش می‌دهد، و این همان سیگنالی است که نشان می‌دهد زمان بیدار شدن فرا رسیده است. هنگامی که زنگ ساعت شماطه‌دار به صدا درمی‌آید، شما پیش از آن، نیمه‌بیدار خواهید بود. بهتر است شب‌ها زود به بستر بروید تا هنگامی که نور خورشید از پنجره به درون اتاقتان می‌تابد و شما بیدار می‌شوید، به اندازه کافی خوابیده باشید. اگر این عادت را حفظ کنید، در این صورت، احتمالا می‌توانید برای بیدار شدن خود، به جای ساعت شماطه‌دار، بر ساعت بیولوژیکی مغز خود تکیه کنید.

2-ساعت شماطه‌دار خود را پانزده دقیقه زودتر از زمان مورد نظر، تنظیم کنید.

با این کار دیگر نباید صبح‌ها، از رختخواب خود بیرون بپرید و عجله کنید. می‌توانید صبح خود را با دراز کشیدن در بستر و آرام‌آرام بیدار شدن آغاز کنید. عضلات بدن خود را بکشید. به خلاصه اخبار گوش کنید. در ذهن خود، به آن‌چه می‌خواهید بپوشید فکر کنید. ببینید برای صبحانه می‌خواهید چه چیزی بخورید. در ذهن، خود را آماده کردن، به همان اندازه اهمیت دارد که خود را از لحاظ فیزیکی، برای شروع روزتان آماده کنید. این دقایق اندک در بستر، به طور کامل متعلق به شماست.

3-دست و پاهای خود را پانزده ثانیه کشش دهید.

سعی کنید عمل کشش را صبح، حتی قبل از این که چشمان خود را کاملا باز کنید، انجام دهید. بازوهایتان را بلند کنید و کار خود را با کشش هر انگشت، و آن‌گاه دست، و بعد مچ دست و سپس بازویتان آغاز کنید. آن‌گاه، این عمل را با بازوی دیگر انجام دهید. سپس انگشتان پا، پا، قوزک پا و ساق پاها را کشش دهید. با این عمل، عضلات و ماهیچه‌ها و مفاصل خود را گرم می‌کنید، میزان گردش خونتان افزایش می‌یابد و مقدار اکسیژن بیشتری برای بافت‌های بدن خود، فراهم می‌آورید.

4-یک صندلی زیر دوش حمام بگذارید و روی آن بنشینید.

یک صندلی پلاستیکی زیر دوش آب گرم قرار دهید تا کمی گرم شود، سپس روی صندلی بنشینید و اجازه دهید که قطرات آب چند دقیقه بر پشت شما ضربه وارد کند. این عمل، مثل ماساژ آب، باعث تمدد اعصاب می‌شود و انرژی‌بخش است. بعد از چند دقیقه، شست‌وشوی خود را آغاز کنید.
5-هر صبح، عبارتی را که به شما انگیزه می‌دهد، بخوانید.

از یک عبارت انگیزه‌دهنده که یک مراقبه کوتاه و فوری را فراهم می‌آورد، استفاده کنید، و یا شعری را که به تمرکز شما کمک می‌کند، با صدای بلند بخوانید.

6-یک قرص ویتامین میل کنید.

هر صبح، یک قرص مولتی‌ویتامین میل کنید.

7-هیچ تصمیمی نگیرید.

برای داشتن آرامش واقعی در هنگام صبح، انتخابی نکنید و تصمیمی نگیرید. باید تصمیم‌های مربوط به صبح خود را شب قبل بگیرید و تا جایی که امکان دارد کارها و امور مربوط به صبح خود را مطابق روال عادی انجام دهید.

8-فرزندان خود را در آغوش بگیرید.

هر صبح، وقتی می‌خواهید فرزند خواب‌آلود خود را از خواب بیدار کنید بهتر است روی تختش بنشینید و همان‌طور که او را به آرامی بیدار می‌کنید، موهایش را با مهربانی و ملایمت نوازش کنید. اگر فرزندتان خردسال است، در کنارش دراز بکشید و به آرامی، در حالی که او را در آغوش گرفته‌اید، بیدارش کنید. در یک چنین لحظه‌ای، موجی آرام و نهفته از شادی و سرور، به سراسر روز شما فرستاده خواهد شد.

9-هر صبح، پنج تا ده دقیقه، به موسیقی گوش دهید.

هر صبح، پنج تا ده دقیقه، به موسیقی گوش دهید و یا در ایوان خانه بنشینید و به تعمق و تفکر بپردازید. این کار شما را برای روز، آماده می‌سازد.

10- صبحتان را با قهوه آغاز کنید.

طبق تحقیقات، مصرف کافئین، میزان تیزهوشی و شادی و آرامش را در افراد افزایش می‌دهد.

11- زبان خود را مسواک بزنید.

هر شب، بیش از سیصد نوع باکتری، در دهان شما جای می‌گیرند. آیا تصور می‌کنید یک مسواک زدن سریع دندان‌ها، باعث از بین رفتن تمام این باکتری‌ها می‌شود؟

12- تقویم صبحگاهی خود را بررسی کنید.

آن‌چه را که در تقویم خود نوشته‌اید، در زمان نوشیدن چای یا قهوه، مورد بررسی قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند که در ذهنتان، به روز خود، سر و سامان بدهید و فراموش کردن چیزهای مهم و ضروری باعث اضطراب شما نشود.

13- روزانه، هشت لیوان آب بنوشید.

در طول شب، آبی ننوشیده‌اید و هر روز صبح با کاهش میزان آب بدن، از خواب بیدار می‌شوید.

14- فهرستی از کارهایی که باید انجام شود، برای فرزندان خود تهیه کنید.

اگر فرزند دارید، برای کاهش بی‌نظمی در صبح، یک تخته در آشپزخانه نصب کنید و فهرستی از تمام کارهایی را که باید قبل از رفتن بچه‌ها از خانه انجام شود، روی آن بنویسید: مسواک زدن، صرف صبحانه، آماده کردن کیف مدرسه، مرتب کردن تختخواب و… پس از انجام شدن هر مورد در فهرست، علامت تیک بزنید.

15- یک سبد حصیری، در کنار در جلویی و یا پشتی خانه قرار دهید.

در این سبد حصیری، کلیدها، کیف پول، کاغذها، دستکش‌ها، کلاه‌ها و… را قرار دهید. این کار باعث می‌شود موقع خارج شدن از خانه دستپاچه نشوید.

16- در کمد، یک لباس، برای مواقع اضطراری آماده کنید.

بنابراین، صبح‌هایی که دیر از خواب بیدار می‌شوید و یا وقت کم آورده‌اید، فقط لازم است لباس را از چوب لباسی درآورید و بپوشید و از منزل خارج شوید.

17- 30 دقیقه روی تردمیل راه بروید.

تحقیقات نشان می‌دهند افرادی که صبح‌ها، به انجام حرکات و تمرینات ورزشی می‌پردازند، به احتمال زیاد، توصیه‌های سلامتی و تندرستی مربوط به انجام ورزش و فعالیت‌های بدنی را رها نمی‌کنند، زیرا آنها به انجام فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند و در این صورت نباید تمام روز، برای مشغولیت‌های ذهنی و عذرها و بهانه‌ها، راه‌حلی پیدا کنند. علاوه بر آن، بدن شما، با انجام حرکات و تمرینات ورزشی، هورمون آندورفین تولید می‌کند.

18- قبل از ترک منزل، تمام افرادی را که دوست دارید، ببوسید.

در ارتباط بودن با افرادی که شما آنها را دوست دارید، باعث کاهش تنش و استرس می‌شود و شما را برای شروع یک روز مثبت، آماده می‌سازد.

منبع: ریدرزدایجست

مجله موفقیت

 

امتیاز بدین ! 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
ارسال شده در 22 فروردین 1395 توسط خانم فردوس فرد با موضوع روانشناسی

پیشنهاد سردبیر

 • نکات بهداشتی در گرفتن سونا
 • هرآنچه درباره استرس باید بدانید
 • بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در مصرف آب زیاده روی نکنند
 • آموزش تصویری ورزشی برای بیخوابی
 • تلاش محققان ایرانی برای تولید واکسنهای نوترکیب
 • علت گرفتگی صدا در صبح
 • نگهداری مواد غذایی به صورت منجمد
 • در خانه به تکالیف درسی بچه چگونه کمک کنیم
 • محبوبترین ها

 • روش های موثر برای از بین بردن عفونت ادراری
 • ویژگی های فرزندان پسر
 • بین تنبیه ، تهدید و تادیب کدام بهتر است؟
 • علل برخی مشکلات بلع در سنین پایین
 • گرایش اطفال به سرگرمی غیر از تلویزیون
 • نکاتی در رابطه با شیر دهی در تابستان
 • حتما برای کودکتان کلاه ایمنی تهیه کنید
 • اعتیاد در بزرگسالی با بیش فعالی در کودکی
 • رپورتاژ

 • دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت
 • کلینیک سیب سرخ -گونه‌گذاری،فرم‌دهی چانه، برجسته‌سازی لب
 • اکو قلب جنین چیست ؟
 • بهترین راه حل برای افراد پرمشغله جهت تناسب اندام
 • متد جدید ترمیم مو فقط در یک جلسه
 • الو دکتر

  نخ دندان ارکید
  دکتر هومن عشقی
  رفع جای نیش حشرات با استفاده از کرم های مختلف
  محبوبیت داروهای گیاهی در بین بیماران قلبی
  تلگرام دکتر سلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است