موانع و سدهای ارتباطی مهارتهای زندگی و کار مهارت های مردمی مشکلات و سوءتفاهم رازهای شخصی زندگی برقراری ارتباط با دیگران ایجاد رابطه دوستانه اعتماد به نفس ارتباط دوستانه

 چه نوع مهارت هایی برای کسب موفقیت در کار و زندگی لازم است بیاموزیم و از چه روش هایی لازم است کمک بگیریم تا بتوانیم کیفیت زندگی و کار خود را بالا ببریم

آیا شما بر‌ترین مهارتهای زندگی و کار ‌را که عموما کارآفرین‌ها از آن برخوردارند می‌شناسید؟ هزاران مهارت زندگی و کار وجود دارد که می‌‌توانید در طول زندگی­تان آن‌ها را توسعه دهید، و هرچه بیش­‌تر آن‌ها را پرورش دهید کیفیت زندگیتان بهتر می‌­شود. با توجه به آن‌چه‌ گفته شد، بعضی مهارت­‌ها با ارزش­‌تر از دیگر مهارت­‌ها هستند.

، آیا شما بر‌ترین مهارتهای زندگی و کار ‌را که عموما کارآفرین‌ها از آن برخوردارند می‌شناسید؟ هزاران مهارت زندگی و کار وجود دارد که می‌‌توانید در طول زندگی­تان آن‌ها را توسعه دهید، و هرچه بیش­‌تر آن‌ها را پرورش دهید کیفیت زندگیتان بهتر می‌­شود. با توجه به آن‌چه‌ گفته شد، بعضی مهارت­‌ها با ارزش­‌تر از دیگر مهارت­‌ها هستند.

در این مقاله، ما قصد داریم ۶ مهارت برتر زندگی و کار را به‌طور خلاصه بیان کنیم که ارزش سرمایه‌گذاری را دارند.

۱. تأمین مالی شخصی
اگر شما نمی‌توانید به تأمین مالی شخصیتان توجهی بکنید، هر چیز دیگری را که می‌خواهید به‌دست بیاورید می‌تواند از هم بپاشد، زیرا نیازهای اصلیتان را برآورده نمی‌کنید توسعهٔ مهارت‌ برای مدیریت کردن پول، هزینه و پس‌اندازهای خودتان چیزی است که به شما امکان می‌دهد مراقب خانواده‌تان باشید، صورت‌حساب خود را پرداخت کنید، و در منابعی سرمایه‌گذاری کنید که هم‌چنان باعث توسعه‌ی شما می‌شود.

پول تنها چیزی نیست که شما را در زندگی خوشبخت می‌کند اما لایهٔ اصلی است که نقش ستون حمایت‌کننده برای چیزهایی را ایفا می‌کند که شما می‌خواهید در زندگیتان به آن‌ها برسید.

برای شروع، سایت می‌نت دات کام را چک کنید تا بودجه و پس‌اندازهای‌تان را مدیریت کنید، به سایت دانشگاه اینوستوپدیا مراجعه کنید تا اصطلاحات و مفاهیم اصلی تأمین مالی را یاد بگیرید، و کتاب‌هایی دربارهٔ تأمین مالی شخصی‌ مانند من به شما یاد می‌دهم که ثروتمند شوید یا آرایش‌گر ثروتمند شوید، را مطالعه کنید.

۲. سلامتی
امروزه توجه کردن به سلامتی جسمتان مهم‌تر می‌شود، اما توجه به سلامتی روانیتان چیز دیگری است. برای بسیاری از مردم، سلامتی اولویت دوم یا سوم در زندگیشان است، در حالی‌که باید در اولویت اول قرار بگیرد. اطمینان حاصل کردن از این‌که روان و جسم شما در صدر قرار دارد نه تنها به شما کمک خواهد کرد که از موفقیتی که کسب می‌کنید، لذت ببرید، بلکه این چیزی خواهد بود که به موفقیت شما سرعت می‌دهد.

سلامتی، چیزی است که به شما انرژی و تمرکز می‌دهد تا شفاف فکر کنید و از دوران سخت اجتناب‌ناپذیر در زندگیتان با موفقیت عبور کنید. شما می‌توانید با عضو شدن در باشگاه ورزشی محله‌تان شروع کنید تا بر روی اندامتان کار کنید، و از نرم افزاری مانند هد اسپیس استفاده کنید که به شما کمک می‌کند عادت مراقبه را برای مراقبت کردن از ذهنتان ایجاد کنید.

۳. هدایت‌گری
یک هدایت‌گر می‌تواند مسیر و خط سیر زندگی‌ و شغلتان را تغییر دهد. یافتن افرادی که قبلاً در جایی بوده‌اند که شما می‌خواهید بروید بی‌ارزش است، و من شخصاً سرتاسر کشور را مسافرت کرده‌ام تا با هدایت‌گران درست رو در رو ملاقات کنم.

چه هدفتان راه‌اندازی یک کسب و کار باشد، چه به‌دست آوردن شغل رویاییتان یا صرفاً کشف مسیری که بهتر است به سمت‌اش بروید، سرمایه‌گذاری کردن برای یافتن یک هدایت‌گر ضروری است. واضح بگویم، این نباید رابطهٔ شخصی باشد که شما با کسی برقرار می‌کنید، در حالی‌که بعضی از هدایت‌گران به قدری مشغول هستند که با تک‌تک افراد نمی‌توانند کار کنند. یک هدایت‌گر می‌تواند زندگی‌نامهٔ قهرمان‌تان، نمایش پادکست، برنامه آنلاین یا کتابی باشد که به شما امکان می‌دهد نحوهٔ تفکر آن‌ها و تصمیماتی را که همگام با شغلشان گرفته‌اند، دریابید.

۴. کتاب
این‌جا درست جایی است که کتاب‌ها بسیار سودمند هستند. اگر شما به یک هدایت‌گر دسترسی مستقیم ندارید، می‌توانید همیشه در کتاب‌ها سرمایه‌گذاری کنید و نیز می‌توانید چندین هدایت‌گر را هر وقت بخواهید در دسترس داشته باشید. کتاب‌ها بسیار با ارزش‌تر از مقاله‌های آنلاین هستند، زیرا افراد زیادی سال‌هایی را صرف تحقیق، نگارش و ویرایش کتاب‌هایشان کردند و افکار بیشتری پشت این مطالب است. این یکی از برزگ‌ترین بازدهی‌های حاصل از سرمایه‌گذاریِ ۱۰ تا۱۵ دلاری شما است.

برنامه‌های فوق‌العاده‌ای مانند اسکریبد (Scribd) وجود دارد که همانند برنامهٔ نت لیکس برای کتاب‌هاست، جایی‌که شما می‌توانید به تعداد نامحدودی از کتاب‌ها با کمترین هزینه به مبلغ ۸. ۹۹ دلار در ماه، دست یابید. آخرین باری که من سایت را چک کردم، صد‌ها هزار کتاب در کتابخانه‌شان داشتند، و حتی اگر شما در ماه یک کتاب می‌خوانید، ارزش پرداخت هزینه عضویت را دارد.

۵. یادگیری زبان
با جهانی شدن در حال گسترش، ما وارد دنیای چند فرهنگی و چند زبانی ‌می‌شویم. همه چیز از رسانه، کسب و کار، اقتصاد، و سرگرمی در سراسر دنیا پخش می‌شود، و دانستن این‌که چگونه به یک یا دو زبان صحبت کنیم کافی نیست.

هر وقت ما هر کاری را انجام بدهیم، چه راه‌اندازی یک کسب و کار باشد، چه گشتن به دنبال کار، یا حتی جایی برای زندگی، بهتر است رویکرد جهانی را به جای محدود کردن خودمان به شهرمان در نظر بگیریم. آسان‌ترین راه برای توسعهٔ رشد و تفکرتان، یادگیری زبان جدید است، زیرا فواید دیگری وجود دارد که با یادگیری زبان به‌دست می‌آید، مانند دانش فرهنگی، بهبود‌شناختی، و مهارت‌های ارتباطی.

بزرگ‌ترین دلیلی که بیشتر مردم هیچ‌وقت زبان یاد نمی‌گیرند، کمبود وقت است به وب سایت‌های یادگیری زبان مانند رایپ (Rype) مراجعه کنید که مخصوصاً برای افراد حرفه‌ای مشغول ساخته شده است. این سایت، آموزش زبان خصوصی آنلاین نامحدود (درحال‌حاضر اسپانیایی) را ارائه می‌دهد، که به شما امکان می‌دهد هر زمانی از روز و هر روزِ کاری آن زبان را یاد بگیرید و هر جلسهٔ آموزشی ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

یا اگرمی‌خواهید دست به کار شوید، دوالینگو (Duolingo) گزینهٔ خوبی برای شروع است. هر گزینه‌ای را که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید از راه‌حل‌هایی استفاده می‌کنید که با برنامه‌های پر از مشغله‌تان سازگار است نه این‌که اختلال در برنامه‌تان ایجاد کند.

۶. مربی زندگی یا کسب و کار
یک مربی به چند روش با یک هدایت‌گر فرق می‌کند. بیشتر هدایت‌گر‌ها وقتی ندارند تا برای کمک کردن به شما در رسیدن به اهدافتان اختصاص دهند، زیرا آن‌ها کسب و کار، شغل و زندگی خودشان را دارند که به آن‌ها توجه می‌کنند. در حالی‌که یک مربی معمولاً ۱۰۰ درصد توجه‌اش را برای کمک کردن به شما در رسیدن به اهدافتان اختصاص می‌دهد.

دیگر مزیت داشتن مربی این است که آن‌ها قادر هستند به شما چشم‌انداز بیرونی بدهند، بدون تعصب، و نقاط کوری را که غالباً دیدنشان سخت است کشف کنند آن‌هم هنگامی‌که سخت‌ترین کار را انجام می‌دهید. استخدم یک مربی در زندگی‌ یا شغلتان با شرکتی که میلیون‌ها دلار برای استخدام مشاور خارجی هزینه می‌کند تا به آن‌ها کمک ‌کند درآمد ۵ میلیون دلاری داشته باشند، فرقی نمی‌کند. مبلغی که برای یک مربی بزرگ سرمایه‌گذاری می‌کنید به شما بازدهی می‌دهد که به روش‌های مختلف به شما باز می‌گرداند.

مربی‌گری به زندگی یا کار شما محدود نمی‌شود، اما می‌تواند برای رشد کسب وکارتان، بهبود سلامتیتان و تناسب اندامتان یا حتی یادگیری زبان جدید باشد.

سایت بازده

 

5 1000
ارسال شده در 7 اردیبهشت 1395 توسط با موضوع روانشناسی | 377 بازدید

پیشنهاد سردبیر

 • انواع آکنه و روش های درمانی متفاوت
 • اگر اهل سونا هستید بخوانید
 • مضرات کلاس های روتین و پشت سر هم
 • مصرف آنتی بیوتیک و عوارض جانبی آن
 • خطر افسرده شدن برای نویسندگان
 • رابطه عاطفی عمیق قبل از رسمی شدن عقد
 • ورود به دنيا بدون قلب
 • داروهای خارجی از لیست بیمه حذف شد
 • محبوبترین ها

 • عنصر “روي” باعث افزايش طول عمر مي شود
 • مقدار مصرف قرص زیر زبانی در طی روزچقدر باید باشد؟
 • نصف دوز واكسن آنفلوآنزا براي جوانان كافي است
 • تجويز «فلوكستين» در درمان گر گرفتگي زنان يائسه مؤثر است
 • داروی آنتی هیستامین و مضرات آن برای ورزشکاران
 • کشف فوايد جانبي داروهاي ضد کلسترول
 • ساخت 4 داروی بیوتکنولوژی در ایران
 • با قرص ایمیدین با پیری خداحافظی کنید!
 • رپورتاژ

 • دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت
 • سالن زیبایی و عروس مریم رئوف
 • هایفو HIFU – لیفت صورت بدون جراحى
 • دکتر دندانپزشک امینی عضو انجمن ایمپلنتولوژی آمریکا
 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل بهتر است یا خرید تور ؟
 • الو دکتر

  تلگرام دکتر سلام
  نخ دندان ارکید
  دکتر هومن عشقی

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما