کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر شاهین شمس
دکتر شاهین شمس
متخصص جراحی فک و صورت
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
مواد لازم برای پیراشکی مضرات خوردن پیراشکی عوارض خوردن پیراشکی گوشت دستور تهیه پیراشکی پیراشکی
دونات ها و پیراشکی ها طرفداران زیادی دارند این خوردنی ها آسیب های زیادی به سلامتی افراد وارد می کنند از جمله می توانند باعث بروز سرطان سینه در آن ها شوند

بسیاری افراد در زندگی اهداف بلند و کوتاه مدتی را برای خود ترسیم می‌کنند و با فکر به آن‌ها تلاش‌هایشان را مضاعف می‌کنند؛ لحظه به لحظه به اهدافشان نزدیک‌تر می‌شوند و می‌رسد روزی که به آرزوهای کوچک و دست‌یافتنی خود می‌رسند اما در کمال تعجب و ناباوری ناگهان احساس ذوق و هیجان آن‌ها کاهش می‌یابد و آن‌طور که باید خوشحال نمی‌شوند.
اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که با رسیدن به اهداف و آروزهایتان به حد کافی خوشحال و راضی نمی‌شوید، نگران نباشید زیرا علم پزشکی توجیهی جالب برای این واکنش دارد و تا حدودی این حالت را طبیعی قلمداد می‌کند.
آدرنالین، مقصر اصلی است نه شما!
به گفته محققان و دانشمندان، هنگام ترسیم یک رویا، آرزو یا هدف و فکر کردن به آن‌ها، در خون مقدار کمی دوپامین و آندرنالین ترشح می‌شود و میزان کمی از آن ها در بدن می‌ماند اما به محض رسیدن به این آروزهای کوچک یا بزرگ ناگهان سطح ترشح دوپامین برای مدتی کوتاه به شدت افزایش می‌یابد و سپس ناپدید می‌شود و جای خود را به آدرنالین می‌دهد.
فکر کردن بیش از حد به مشکلات مالی و چگونه تطبیق دادن درآمد با آن‌ها سبب افزایش فشار روحی می شود و آدرنالین بیشتری در بدنتان ترشح می شود در نتیجه احساس افسردگی می کنید.
به همین دلیل است که پس از رسیدن به آرزو یا درخواستی که همواره داشته‌اید، آن‌طور که باید شادی نمی‌کنید. وقوع این واکنش در بدن طبیعی است و تا حدودی از کنترل شما خارج است پس سعی کنید با فکر کردن به این موضوع خود را سرزنش نکنید. در واقع، تعجبی ندارد که بعد از افزایش حقوق یا رسیدن به موقعیت شغلی بهتر پس از مدتی نسبت به آن بی‌تفاوت یا حتی ناراحت باشید. البته افزایش و استمرار این حالت طبیعی نیست و ممکن است ریشه در سایر مشکلات داشته باشد.
برای رسیدن به پیشرفت مالی و شغلی با سلامتی خود چه می‌کنید؟
انسان همواره در پی پیشرفت است و تمایل او به پیشرفت‌های مالی و درآمد سیری‌ناپذیر است. علاوه بر این، بیشتر افراد در شرایط عادی از آن‌چه دارند راضی و خشنود نیستند و همواره به دنبال درآمد و جایگاه بهتری هستند. حقیقت این است که افراد کسب درآمد می‌کنند تا آن‌چه می‌خواهند یا لازم دارند را تهیه کنند و این چرخه تا پایان عمر ادامه دارد.
این روز ها مردم به منظور کسب درآمد بیشتر خوشبختی را از خود می‌گیرند و تعجبی ندارد که با رسیدن به این هدف خوشحال نشوند. قرار گرفتن تحت فشار روحی و روانی زیاد در محیط‌ های شغلی، مسئولیت‌های بی‌شمار، کمبود استراحت و تفریح و عدم توجه به خود، خانواده و احساسات سبب می‌شود که پیشرفت‌های مالی بسیار چشمگیر نیز نتواند شما را خوشحال و راضی کند.
شغل فقط کسب درآمد نیست
بر کسی پوشیده نیست که درآمد شغلی نقش بسیار مهمی در زندگی فردی و اجتماعی افراد دارد اما نباید درآمد تمام عوامل موثر بر کار را تحت تاثیر خود قرار دهد. مولفه‌های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند موجب احساس خوشبختی و رضایت شود.
اگر پول و درآمد شغلی برایتان بسیار پراهمیت شود به گونه‌ای که تمام ابعاد زندگی و حتی اخلاق و شخصیت حرفه ای تان را تحت تاثیر قرار دهد، در این شرایط پول کنترل شما را در دست می‌گیرد و هیچ تعجبی هم ندارد که با کوچک‌ترین تغییراتی در درآمدتان زندگی و احساس شادی‌تان نیز تغییر کند.
محققان در داشنگاه ایلینویز طی تحقیقات متعدد دریافتند که بیش از 32 درصد از افرادی که در آمریکا و انگستان درآمد و جایگاه شغلی بسیار خوبی دارند در مقایسه با افراد دیگر و حتی افرادی که درآمد متوسط دارند احساس خوشبختی نمی‌کنند. به همین دلیل به جای اینکه تنها به درآمد حاصل از انجام کار فکر کنید به موضوعات مهم دیگر همچون انگیزه شغلی، هدف شغلی، جایگاه اجتماعی، رضایت قلبی، امنیت شغلی، تحقق اهداف، کمک به اجتماع و لذت بردن و کسب تجربه نیز بیندیشید.
با درآمدتان عاقلانه رفتار کنید تا خوشحال شوید
گاهی اوقات درآمد هرچقدر هم که خوب و زیاد باشد خیلی زود تمام می‌شود و از همان ابتدا ترس از تمام‌ شدنش شادی و لذت کسب آن را از شما می‌گیرد. یاد بگیرید که از درآمدتان درست و سنجیده استفاده کنید. باید  پس‌انداز مالی داشته باشید تا با افزودن درآمد جدیدتان به آن احساس امنیت و شادی بیشتری کنید.
سرمایه‌گذاری کردن یکی از اصول افزایش پس‌اندازهای مالی و هزینه‌ها است که باید به آن توجه ویژه کرد. توجه به این نکته بسیار مهم است که پس‌انداز‌ها و درآمدها باید عاقلانه و اصولی سرمایه‌گذاری شوند. اگر درآمد خود را به درستی و در شرایطی مناسب سرمایه‌گذاری نکنید، تلاش‌های خود را یک شبه به باد می دهید.
توصیه می‌شود که به محض دریافت درآمد بخش معینی از آن را به پس‌انداز اختصاص دهید و برای مابقی آن نیز الویت‌بندی کنید. الویت‌بندی شما باید بر اساس اهداف و نیازهای مالی و اقتصادی‌تان باشد. نیازهای اولیه و مهم زندگی‌تان را بشناسید، آن‌ها را در الویت قرار دهید و به مخارج مالی‌تان نظم بدهید. البته بخشی از درآمدتان را به تفریح و شادی‌های سالم  نیز اختصاص دهید تا بتوانید از آن لذت ببرید.
خرجتان را با دخلتان هماهنگ کنید
فردی از نظر مالی موفق است که حساب درآمد، پس‌انداز، اقساط و هزینه‌های خرد و کلان خود را داشته باشد و به قولی به دخل و خرج خود توجه داشته باشد و آن‌ها را هماهنگ سازد.
هنگامی که درآمدتان بیشتر می‌شود بهتر است با آن کارهای مفید انجام دهید تا لذت خرج آن را حس کنید. بسیاری افراد به این علت از افزایش درآمد خود خوشحال نیستند که همه درآمد خود را در مدتی کوتاه ناپدید می‌کنند سپس تنها خستگی و پشیمانی برای آن ها می‌ماند و از درآمد خود نیز همچنان ناراضی هستند.
البته در تفریح و خرید کردن نیز افراط جایز نیست زیرا ممکن است از خرید اجناس مورد علاقه خود در همان لحظه و حتی تا روزها لذت ببرید ولی بعد از چند وقت و یا در شرایطی بحرانی به حدی از این کار خود پشیمان شوید که لذت استفاده از آن مورد به تنفر و پشیمانی تبدیل شود.
پس چه بهتر که در خرید و تفریح کردن کمی آینده‌نگرتر و دوراندیش‌تر عمل کنید و فردای خود را فدای لذت امروزتان نکنید.
لازم نیست به منظور افزایش درآمد و هزینه‌ها آرامش خود را به هم بریزید. اما این را نیز مد نظر داشته باشید که رفاه و ضمانت مالی می‌تواند برای شما آرامش و آسودگی خیال به ارمغان بیاورد و در مقابل، بی‌پولی می‌تواند سبب بروز مشکلات و دل‌ مشغولی‌های بسیاری بشود و تاثیراتی منفی بر روح و روان و همچنین روابط اجتماعی شما داشته باشد.
همواره سعی کنید درآمد و جایگاه شغلی‌تان را با گذشته خود و روزهای اول زندگی شغلی‌تان مقایسه کنید و از سپری کردن پله‌های ترقی به خود ببالید و از درآمد و جایگاه کنونی‌تان راضی و خشنود باشید.
منابع:  Healthy Life vision
Medical News Today
Medical Daily
Yahoo News Uk
Money Smart
انتهای پیام/
5 1000
ارسال شده در 9 اردیبهشت 1395 توسط با موضوع تغذیه
ویزیت یاب

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد سردبیر

 • روابط با همسالان و کودکان مبتلا به اختلال سلوک
 • پیشگیری و پیشبرد بهزیستی هیجانی کودکان
 • بررسی علائم و نشانه های ابتلا به دیابت و علل ابتلا به آن
 • ترفندهایی برای حفاظت از دهان و دندان
 • ضرر های مصرف الکل برای بدن
 • پاسخ به واکنش های منفی از اطرافیان
 • بهترین ترین درمان جوش های سرسیاه همراه با آموزش ماسک
 • شخصیت متفاوت افراد آرام، هنگام رانندگی
 • محبوبترین ها

 • چه پیش بینی هایی اشتباه از آب درآمده اند؟
 • علل اصلی بیماری های عصبی که سبب درد در سایر اعضا می شوند
 • اهمیت والدین به حرف های کودکان یعنی صمیمیت در بزرگسالی
 • رسیدن به موفقیت با تغییر برخی عادات
 • آسیب شناسی تاثیرات رفیق بازی روی زوجین
 • سبک زندگی سالم چگونه به دست می آید؟
 • آسیب های روحی به اطفال پس از جدایی والدین
 • اندیشه مثبت برای سالم ترین افراد
 • رپورتاژ

 • لیفتینگ با نخ
 • لاغری و زیباسازی اندام دکتر شاهین بهجو
 • هایفو HIFU – لیفت صورت بدون جراحى
 • محصولات بهداشتی و پزشکی مقرون به صرفه و با کیفیت
 • آسیب های دندان از آنچه فکر می‌ کنید به شما نزدیک ‌تر است!
 • کلینیک صدف
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x