سرکه برای مقابله با گلودرد سرکه برای مقابله با تبخال سرکه برای مقابله با بی‌خوابی سرکه برای مقابله با آکنه سرکه تسکین جای نیش پشه تسکین تبخال X خواص درمانی سرکه
با کمک سرکه سفید می توانید به نظافت منزل خود کمک بیشتری کنید این سرکه استفاده های جانبی زیادی دارد از جمله می تواند در براق کردن دندان ها نیز موثر باشد

در این مقاله سعی کرده ایم مواردی را بیان کنیم که می توانید با استفاده از سرکه آنها را تمیز کنید؛ از تمیز کردن فنجان های قهوه گرفته تا شل کردن یک پیچ زنگ زده. قدرت سرکه سفید را آزاد کنید. سرکه سفید یک ماده پاک کننده، روشن کننده و همچنین علف کش است که موارد استفاده زیادی دارد. تنها مقدار کمی از این ماده چندکاره، چه به صورت مخلوط با آب یا بدون آب، می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای محصولات گرانی باشد که زیر سینک آشپزخانه تان انباشته شده اند. حتما نگاهی به موارد زیر بیندازید و ببینید سرکه سفید تا چه اندازه می تواند زندگی شما را ارزان تر و ساده تر کند.

* شستن یخچال

با استفاده از محلولی متشکل از نصف پیمانه آب و نصف پیمانه سرکه سفید می توانید قفسه ها و دیواره یخچال را تمیز کنید.

* براق کردن فنجان های قهوه و چای

با سرکه و نمک (یا جوش شیرین) به آرامی لکه های باقی مانده از قهوه یا چای روی فنجان و لیوان را تمیز کنید.

* از بین بردن بوی بد

محفظه های پلاستیکی را با پارچه ای که با سرکه نمناک شده تمیز کنید. همچنین می توانید کمی سرکه را با نمک و جوش شیرین مخلوط کنید و در هوا اسپری کنید تا بوی بد محیط را بگیرد. همچنین قرار دادن یک کاسه در اتاقی که به تازگی رنگ شده، می تواند بوی رنگ را به خود جذب کند.

* از بین بردن باکتری های حمام

سرکه را در اطراف روشویی و وان اسپری کنید. سپس آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

* تمیز کردن لباس

برای از بین بردن لکه سوختگی (مانند سوختگی با اتو) روی پارچه، سرکه را به آرامی به آن بمالید. با یک پارچه تمیز آن را پاک کنید. این تکنیک همچنین می تواند برای از بین بردن لکه عرق از روی لباس استفاده شود.

* تمیز کردن سرویس بهداشتی

یک فنجان یا مقداری بیشتر سرکه سفید مقطر رقیق شده به یک کاسه آب بیفزایید. بگذارید برای چند ساعت یا یک شب بماند. با یک برس توالت به خوبی آن را تمیز کنید و در پایان سیفون را بکشید.

* از بین بردن لکه فرش

با ترکیب 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید مقطر و یک چهارم فنجان نمک یا جوش شیرین، خمیری درست کنید. این خمیر را روی لکه بکشید و اجازه دهید خشک شود. در روز بعد باقیمانده مواد را جارو برقی بکشید. همیشه این کار را در ابتدا بر روی قسمتی از فرش امتحان کنید که خارج از دید است.

* برس های رنگ را نونوار کنید

برای زدودن رنگ های قدیمی از روی برس رنگ، آن را در ظرفی پر از سرکه بگذارید. برس را برای مدت یک ساعت خیس دهید. اجاق را روشن کنید و سرکه را روی آن به جوش آورید. در پایان برس را بشویید و آن را کاملا تمیز کنید.

* تمیز کردن شیر آب کثیف

برای خلاص شدن از شر تجمع آهک روی شیر آب، خمیری از 1 قاشق چای خوری سرکه و 2 قاشق غذاخوری نمک درست کنید. این خمیر را بر روی وسایل سینک بکشید و با یک پارچه روی آن بسایید.

* جوراب های قدیمی را نو کنید

با خیساندن جوراب و لباس های ورزشی عرق کرده در محلول سرکه، لکه های قدیمی آنها را از بین ببرید. یک فنجان سرکه سفید مقطر را به یک قابلمه بزرگ آب اضافه کنید. آن را بجوشانید و لباس های لکه دار و جوراب هال را درون آن بیندازید. بگذارید لباس ها یک شب در این محلول خیس بخورند و صبح خواهید دید لباس ها چقدر تازه و روشن هستند.

* کیف های دستی و کفش های تان را مثل روز اول کنید

سرکه سفید مقطر را بر روی کیف های دستی و کفش های چرمی تان که خراشیده شده اند بکشید. این کار موجب بازگشت درخشش آنها و مخفی کردن لکه ها می شود.

* علف های هرز را از بین ببرید

سرکه سفید مقطر را روی علف های هرز در حال رشد بریزید که در حیاط تان هستند. گیاه را از سرکه اشباع کنید تا آنجا که سرکه به ریشه های گیاه برسد و آن را خشک کند.

* زنده شدن گل های پژمرده

زمانی که گل های از شاخه چیده شده ای که خریدید شروع به پژمرده شدن کردند، آنها را دور نریزید. در عوض به یک لیتر آب دو قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک قاشق چای خوری شکر اضافه کنید. این محلول را داخل گلدان بریزید و خواهید دید گل ها چگونه جان می گیرند.

* پایان دادن به خارش ها

یک گلوله پنبه ای که در سرکه خیسانده شده را روی محل نیش پشه یا سایر حشرات قرار دهید. این کار باعث توقف خارش آن ناحیه می شود و محل تورم گزیدگی نیز به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده سریع التیام می یابد.

* سفید کردن دندان

دندان های تان را هفته ای یک بار با سرکه سفید مقطر مسواک کنید. روی مسواک تان را به سرکه آغشته کنید و با آن تمام دندان های تان را مسواک کنید. این کار همچنین مانع بوی بد دهان تان نیز می شود.

* باعث ماندگاری بیشتر لاک ناخن می شود

پیش از اینکه لاک مورد علاقه خود را بزنید، ناخن های تان را با پنبه آغشته به سرکه سفید مقطر پاک کنید. سطح تمیز ناخن باعث می شود طراحی ناخن تان ماندگاری بیشتری داشته باشد.

* شیشه پنجره خودرو را ضد یخ نگاه می دارد

بسیار جالب است که برای جلوگیری از یخ زدن شیشه ماشین در توفان و برف می توانید از محلول آب و سرکه استفاده کنید. برای درست کردن این محلول باید یک سوم پیمانه آب را با دو سوم پیمانه سرکه سفید مقطر مخلوط کنید. حالت اسیدی این محلول مانع یخ زدن شیشه می شود و دیگر لازم نیست هر روز صبح نگران از بین بردن یخ شیشه ماشین تان باشید.

* باکتری موجود در گوشت را می کشد

خواباندن گوشت در سرکه، باکتری های آن را از بین می برد و همچنین باعث می شود گوشت تردتر و خوشمزه تر شود. به هر یک کیلو گوشت گاو، یک چهارم فنجان سرکه بالزامیک به همراه سبزیجات و ادویه هایی که دوست دارید اضافه کنید. بسته به سلیقه خودتان که می خواهید طعم دلخواه تان تا چه اندازه به خورد گوشت برود، بین 20 تا 24 ساعت گوشت را همراه با سرکه و سایر ادویه جات بخوابانید، سپس بدون شستن گوشت، آن را بپزید.

* از ترک خوردن تخم مرغ جلوگیری می کند

با اضافه کردن دو قاشق غذاخوری سرکه سفید به آب در حال جوش می توانید از ترک خوردن تخم مرغ ها جلوگیری کنید. این کار باعث می شود تخم مرغ های آب پز سالم و دست نخورده باقی بمانند و هنگام مصرف نیز به راحتی پوست شان کنده شود.

* کثیفی و آلودگی های مایکروویو را تمیز می کند

در کاسه کوچکی به میزان مساوی آب گرم و سرکه بریزید و حداکثر برای مدت 5 دقیقه در ماکروویو بگذارید. همانطور که بخار آب فضای مایکروویو را پر می کند، آلودگی های آن را نیز از بین می برد.

* شستن میوه و سبزیجات

2 قاشق غذاخوری سرکه مقطر سفید را به یک پیمانه آب اضافه کنید. از این ترکیب برای شستشوی سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید و در نهایت میوه ها و سبزیجات را کاملا بشویید. این محلول بیشتر از آب خالص، آفت کش های باقیمانده روی میوه و سبزیجات را از بین می برد.

* تمیز کردن ماشین ظرفشویی و قهوه ساز

برای کاهش اثر شست و شو روی ظرف ها در ماشین ظرفشویی و از بین بردن ته مانده مواد غذایی در آن و همچنین تمیز کردن قهوه ساز می توانید ماهی یک بار یک فنجان سرکه در محفظه آنها بریزید و اجازه دهید سرکه یک پروسه کامل را در جریان باشد.

* از بین بردن شوره سر

اگر پوست سرتان خشک است و پوسته پوسته می شود، سرکه می تواند درمان خانگی ساده ای برای آن باشد. هفته ای یک بار، یک فنجان سرکه سیب بر روی پوست سرتان بریزید و بگذارید به مدت 15 دقیقه روی پوست تان باقی بماند. در انتها سرتان را با آب سرد بشویید.

 روزنامه آسیا:

 

5 1000
ارسال شده در 14 اردیبهشت 1395 توسط با موضوع بهداشت و ارتقاء سلامت | 542 بازدید

پیشنهاد سردبیر

 • جایگزین های مواد لبنی
 • ویروس های ظروف آشپزخانه
 • مانتی خانگی
 • همه مضرات و عوارض شب بیداری
 • کارپاچیو کدو سبز
 • از PH بدنتان و تنظیم آن چه می دانید
 • درباره عشق واقعی و سالم چه میدانید
 • ارتباط سبکی و سنگینی وزنه و تعداد تمرینات در بدنسازی
 • محبوبترین ها

 • چرا با فعالیتهای ورزشی انسان احساس شادی میکند؟
 • لاغری ساق پا با تمرین اسکات
 • آیا ورزش کاهش دهنده وزن است؟
 • 7 روش برای افزایش متابولیسم بدن
 • ارتباط دویدن با مغز
 • تاثیرات جسمی و روحی ورزش روزانه
 • بعد از ورزش کردن چه چیزی بخوریم؟
 • آشنایی با مفهوم بی تمرينی
 • رپورتاژ

 • اصلاح طرح لبخند و دندانپزشکی زیبایی
 • همه چیز درباره کم‌خونی
 • دندانپزشک زیبایی- ایمپلنتولوژیست – لمینیت
 • مرجع فروش انواع ویلچر, ویلچر برقی, واکر, عصا
 • اکو قلب جنین چیست ؟
 • الو دکتر

  تلگرام دکتر سلام
  نخ دندان ارکید
  دکتر هومن عشقی

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما