مشاوره زیبایی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
دکتر مجید نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
کلینیک ارتوپدی سپید
کلینیک ارتوپدی سپید
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو

کیسه زباله مناسب کیسه زباله سطل زباله مناسب سطل زباله

یک کیسه زباله مناسب چه ویژگی هایی دارد سطل زباله استاندارد چگونه باید باشد در ادامه توضیحاتی در این باره خواهیم داد با ما همراه باشید

محمد ماکویی:یکی از بزرگترین اشتباهات ما ایرانی ها این است که از همدیگر یاد می گیریم!به عنوان نمونه بسیاری از هموطنان ما با مشاهده سطل زباله بزرگ و جادار یکی از بستگان “همین خوب است” می گویند و تنها پس از خرید متوجه می شوند که این سطل حالا حالاها پر نخواهد شد!

پیگیری چرایی اتفاق روی داده , “خریدار” را متوجه می کند که چگونگی خرید سطل زباله یک خانواده دو نفره که به تازگی زن و شوهر شده اند می تواند متفاوت از نحوه ابتیاع سطل زباله یک خانواده دارای هفت هشت تا بچه قد و نیم قد باشد!

در انتخاب اندازه مناسب سطل و کیسه زباله باید جداسازی زباله های تر و خشک را جدی بگیریم.این کار فقط هم به خاطر کمک حال شهرداری بودن نیست و ساکنین خانه ها نباید تصور کنند که جداسازی زباله های تر و خشک ضمن اینکه مواد ارزشمندی که براحتی قابلیت تبدیل شدن به وجوه نقد رایج مملکتی دارند را در اختیار مامورین شهرداری قرار می دهد, به حمل و نقل و دفع ساده زباله هم یاری می رساند و باعث می شود “زحمت” و “هزینه” انجام این کارها به میزان قابل توجهی کاهش یابد!

تفکیک زباله تر و خشک به شهروندان کمک می کند که زباله ها را با زحمت کمتری از خانه خارج کنند زیرا در حالی که زباله های تر به علت بو گرفتن باید هر روز و یا دست بالا یک روز در میان از خانه خارج شوند,زباله های خشک تجزیه ناپذیر قابلیت ماندگاری طولانی دارند و می توانند هفته ای یک بار هم از منزل بیرون نروند!

از طرف دیگر بوی زباله تفکیک شده کمتر خواهد بود زیرا در عدم تفکیک زباله و اختلاط زباله های تر و خشک,زباله های خشک نیز همچون زباله های تر “بو دار” خواهند بود و این در حالی است که در جداسازی زباله ها تنها “تر”ها بو دارند و زباله های خشک بوی بدی از خویشتن ساطع نمی سازند!

ذکر این نکته بجاست که زباله های تر به علت منظره بد باید در کیسه هایی کدر و مات قرار گیرند تا محتویات خود را به نظر مشاهده کننده نرسانند اما کیسه مخصوص زباله های خشک باید نیمه شفاف باشد تا در هنگام خرید و فروش ,خریدار و فروشنده را مطلع گرداند که زباله تر قاطی زباله خشک نگشته است!

با این حساب اگرچه برای زباله های تر کیسه های سبز رنگ مناسبترند , به نظر می رسد کیسه های زباله مشکی ضخیم نیز انتخاب خوبی برای این نوع زباله ها باشند!در عین حال بهتر است زباله های خشک را داخل کیسه های آبی که مواد درون خود را بخوبی نشان می دهند قرار داد.

رنگ سطل زباله مخصوص زباله های تر و خشک بهتر است به ترتیب “سبز” و “آبی” باشد اما برای تعیین اندازه مناسب سطل بجاست در ابتدا اندازه مناسب کیسه را مشخص کنیم.

در ابتدا اندازه کیسه مناسب نگهداری زباله های تر را مورد توجه قرار داده و جهت انجام این مهم از کیسه های زباله با سایز کوچک شروع کرده و زمان شروع کار را نه شب که زمان بیرون گذاری زباله ها است لحاظ نمایید!

به عبارتی از ساعت نه شب تا نه شب روز بعد همه زباله های تر تولیدی را در کیسه زباله با سایز کوچک بریزید و اگر اندازه کیسه کم بود از دیگر کیسه های با همین سایز کمک بگیرید.

از آنجا که زباله تولیدی روزهای مختلف هفته یک اندازه نیست , کار را در تمامی روزهای هفته تکرار کنید و کیسه زباله را بر اساس بیشترین زباله تولیدی هفته انتخاب نمایید.

چون در جشن ها و ختم ها و میهمانی ها تولید زباله بیشتر می شود و از سویی زباله تولیدی تابستان بیش از زمستان است بر مبنای فصل اندازه گیری می توان بیست الی سی و حتی تا پنجاه درصد به حداکثر زباله تولیدی روزانه اضافه نمود!

اگر با همه این تفاصیل کل زباله تولیدی بیست و چهار ساعت شما در یک کیسه با سایز کوچک جا شد نیاز به استفاده از کیسه های با سایز بیشتر ندارید و در صورت مراجعه به سوپری و بقالی می توانید از او کیسه زباله مشکی با سایز کوچک بخواهید!

چنانچه این اتفاق نیفتاد و زباله تولیدی در بیش از یک کیسه جا گرفت,محتویات کیسه ها را در کیسه یا کیسه های با سایز متوسط که خریداری نموده اید بریزید.
در این صورت چنانچه کل زباله ها در یک کیسه متوسط جای گرفت,کیسه با اندازه متوسط نیاز شما را مرتفع می کند اما اگر این اتفاق نیز نیفتاد مجبورید سراغ کیسه های زباله با سایز بزرگ بروید!

گاه حتی یک کیسه زباله با سایز بزرگ نیز کمتان است و شما باید برای دفع زباله تر تولیدی روزانه از چندین کیسه زباله که ممکن است مخلوطی از کیسه های کوچک ,متوسط و بزرگ باشند کمک بگیرید!

گاه هم بر مبنای سلیقه شما انتخاب کیسه زباله بزرگ به کنار گذارده می شود و در عوض از کیسه های کوچک و متوسط برای ذخیره زباله های تولیدی تر روزانه استفاده می گردد.

به همه اینها باید این نکته را افزود که زباله جمع آوری شده در طی روز نباید خیلی سنگین باشد! تست این موضوع ساده است و کیسه زباله پر شده از زباله باید براحتی توسط یک دست بلند شود!

پاره شدن کیسه نیز از چیزهایی است که باید مورد توجه قرار گرفته شود و لذا از خرید کیسه هایی که براحتی پاره می شوند می بایست اجتناب نمود.
شیوه کار در مورد تعیین اندازه کیسه زباله مخصوص زباله های خشک چندان متفاوت نیست و فرق اساسی این است که بر مبنای تمایل ساکنین خانه که این زباله ها را هفته ای یک یا دو بار بیرون می برند, کیسه یا کیسه هایی انتخاب می شوند که قابلیت ذخیره چند روزه یا یک هفتگی این زباله ها را دارند!

با انتخاب کیسه زباله به اندازه مناسب , گزینش سطل آشغال ساده است اما باید توجه کرد که در این باره بهتر است مظروف را بزرگتر از ظرف بگیریم!
این امر به خاطر انعطاف پذیری و قابلیت چین خوردن بیشتر کیسه زباله است و اینکه لبه کیسه باید از زباله دان خارج شده و به بیرون تا بخورد!

قطعا می توان بر پیشنهادات مطروحه خرده گرفت و به آن ها به دیده “چه کسی این همه راه را میرود!؟” نگریست اما آن هایی که مایلند به مکالماتی از قبیل “این یک ذره آشغال که ارزش بیرون بردن ندارد!” و “اینقدر پرش کردی که باید با دندان گره اش بزنم!؟” پایان دهند بد نیست با نگاهی اجمالی به مطالب نگاشته شده به این موضوع فکر کنند که چند گام ساده مذکور واقعا ارزش طی شدن را ندارند!؟

5 1000
ارسال شده در 26 اردیبهشت 1395 توسط با موضوع عمومی
سیب سرخ
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
x