همسرداری مهارت های فرزندپروری کنترل استرس حل مسئله جرات مندی ارتقاء سطح سلامت روان جامعه اداره زندگی اختلالات عصبی روانی . مدیریت خشم

اگر مایلید زندگی تان را به بهترین روش اداره کنید و به صورت هوشمندانه آن را اداره کنید بهتر است به این توصیه های موثر توجه کنید

 گروهی از افراد متاهل بر این باورند که مدتی بعد از زندگی مشترک، فضای خانه تکراری و یک‌‌نواخت می‌‌شود و دیگر خبری از شور و شوق اولیه بین زوج‌‌ها وجود ندارد. طبق آمارها ازدواج در بین جوانان کمتر شده و آمار طلاق هم رو به افزایش است. شاید برای شما هم این سوال پیش آید که چرا سرنوشت زندگی‌‌ها این گونه می‌شود و شاید نگران باشید که نکند، زندگی مشترک شما هم دچار بحران شود یا ترس از شکست در زندگی زناشویی مانع آغاز زندگی مشترک شما شود.

دکتر احمد حلت معتقد است با رعایت راهکارهایی ساده و یادگیری تکنیک‌های زندگی می‌‌توان زندگی را دوباره احیا کرد و طعم شیرین زندگی را حس کرد. اگر شما هم دوست دارید، بیشتر درباره این راهکارها بدانید تا با هوشمندی زندگی خود را اداره کنید، با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

خبری از ازدواج نیست

اکثر جوان‌‌ها این روزها از ازدواج فراری‌‌اند و حاضر نیستند تن به زندگی مشترک دهند. بهتر است بگوییم از پذیرش بار مسوولیت شانه خالی می‌کنند و به عبارتی تعهدستیز شده‌‌اند. امروزه برخی از جوانان ترجیح می‌دهند، دوستی‌ای را که در آن نیازی به پذیرش تعهد ندارند ادامه دهند؛ شاید همین دوستی، مانع پذیرش مسوولیت از جانب آنان می‌شود.  بهتر است دختران قبل از ازدواج با پسران  وارد رابطه صمیمی نشوند.

فراموش نکنید که هورمون‌ها و روابط جنسی بعد از شش ماه عادی می‌شوند و شروع رابطه صمیمانه مانع می‌شود تا شما بتوانید عیوب طرف مقابل را تشخیص دهید. از طرفی بعد از گذشت زمان و یکنواخت شدن شرایط، پسران بدون دردسر رابطه جدیدی را آغاز می‌کنند. البته باید اضافه کنم که تنوع و شیطنت بیش از اندازه در ادامه باعث بروز مشکلات روانی می‌شود و فرد را با مشکلاتی رو به رو می‌کند.

حرف بزنید تا زندگی‌تان بیمه شود

با همسرتان سخن بگویید، اگر تنها روزی بیست دقیقه با همسرتان صحبت کنید، هیچگاه زندگی‌‌تان به بن‌‌بست نخواهد رسید. آمار نشان می‌دهد، اغلب زوجین بعد از ده دقیقه صحبت کردن با یکدیگر کارشان به جر و بحث و دعوا می‌‌کشد. زندگی شما مهم‌‌تر از سریال‌‌های تلویزیونی، تلگرام و اخبار است. شنونده درد و دل‌های همسرتان باشید و درباره ناراحتی خود با او سخن بگویید. می‌توانید با حرکات ساده سر نشان تایید بر حرف‌‌های او بزنید، لبخند بزنید، به او نگاه کنید و بگذارید بفهمد که حرف‌هایش برای شما مهم است. ویرجینیا ساتین، روانشناس می‌‌گوید:« تنها با شنیدن نحوه صحبت کردن دو زوج می‌‌توانم تشخیص دهم که این دو زوج چگونه آینده‌‌ای در زندگی مشترک خود تجربه خواهند کرد.»

تفاوت‌‌های هرکس را بپذیرید

با آغوش باز پذیرای ویژگی‌‌های اخلاقی همسرتان باشید. اگر بپذیرید که همسرتان هم حق دارد متفاوت باشد، زندگی شما زیباتر می‌شود. شما نمی‌‌توانید همسرتان را تغییر دهید و از او فرد دیگری بسازید. حتی خواهرها  و برادرها که در یک خانه و خانواده رشد پیدا می‌کنند، متفاوت هستند. پس چگونه توقع دارید که همسر شما مانند شما فکر کند. با پذیرش این نکته درگیری‌‌های شما کمتر می‌شود.

توپ و تفنگ‌‌ها را پنهان کنید

قانون چهار دال را فراموش نکنید: « د‌اغ د‌‌‌‌عوا‌ی‌تان را به د‌ل د‌یگران بگذارید. » این نکته ضروری را فراموش نکنید که نباید جلوی چشم دیگران خصوصا کودکان دلبندتان با یکدیگر بحث و دعوا کنید. اختلاف‌نظرها را بگذارید برای بعد از ‌مهمانی. اگر از دست همسرتان ناراحت هستید، در جمع دعوا نکنید. تنها لبخند بزنید و بعد از اینکه تنها شدید، هرچه‌‌قدر که دل‌‌تان خواست فریاد بزنید!

بگذارید عشق در بزند

تحقیقات نشان داده است که تنها 12 درصد علت خیانت در بین مردان کمبودهای جنسی است و در 88 درصد مشکلات دیگر دخیل است. زنان و مردانی که وارد رابطه فرازناشویی می‌‌شوند، در بهترین ساعات و زمان‌‌ها یکدیگر را ملاقات می‌کنند؛ زیباترین لباس‌‌های خود را می‌‌پوشند و خوشبوترین عطرها را به خودشان می‌زنند و همین رفتارها باعث می‌‌شود که دو نفر از این رابطه لذت ببرند و با مقایسه‌ای ساده با زندگی زناشویی خود این لحظات را به همسرشان ترجیح دهند. اگر دوست ندارید همسرتان به شما خیانت کند، آراسته باشید و برای رابطه خود وقت بگذارید. خلاقیت به خرج دهید، بهترین غذاها را آماده کنید و زیباترین ضیافت را برای همسرتان آماده کنید، در ساعات خوش به او تلفن کنید و او را به ‌مهمانی دعوت کنید. با همین کارهای ساده و البته شیرین می‌‌توانید کانون زندگی خود را گرم‌‌تر و پایدار‌تر کنید.

خیانت تلخ  است

برخی از مردان بر این باورند که با داشتن رابطه‌‌ای دیگر در کنار زندگی خود و کمی شیطنت می‌‌توانند راحت‌‌تر مشکلات زندگی را تحمل کنند و حتی رفتار بهتری با همسرشان داشته باشند. آنان معتقدند که گذراندن وقت با شخص دیگر به آنان کمک می‌کند تا با شادابی بیشتری نزد خانواده خود بازگردند و رفتار بهتری با همسر و فرزندان خود داشته‌ باشند. واقعیت ماجرا این است که برخی از مردان خیانتکار به علت عذاب وجدان نسبت به همسرشان بیشتر به او رسیدگی می‌کنند اما باید به این مردان گفت که راه آنان اشتباه است؛ چیدن گل‌‌های متفاوت همیشه بی‌‌خطر نیست و گاه خار این گل‌‌های رنگارنگ به آنان آسیب می‌‌زند.

خارج شدن از روابط خارج زناشویی همیشه ساده نیست و گاه آقایی که تصور می‌کرد، با زرنگی و بدون لطمه زدن به کانون خانواده خود تنها ساعات خوشی را داشته ‌است، نمی‌تواند روابط خود را کنترل کند و دچار مشکلات زیادی می‌شود. این روابط گاه چنان بدون علامت، مهم و بزرگ می‌شوند که حتی تا ازدواج دوم هم پیش می‌روند و در نهایت هم نه‌تنها کمکی به آرامش زندگی او نمی‌کند و آرامش اولیه زندگی او را نیز نابود می‌کند. پس زندگی خود و فرزندان‌تان را به خطر نیندازید، بهتر است زندگی خود را با تکنیک‌های کاربردی بهبود ببخشید و دنبال لذت‌های آنی نباشید و با بهبود روابط خود با همسرتان از کنار هم بودن لذت ببرید.

غار تنهایی مردان را بشناسید

جان‌‌گری، روانشناس می‌‌گوید: «در گذشته مردان در ساعاتی به غار می‌‌رفتند و به آتش خیره می‌‌شدند، تا کمی آرام شوند. امروزه نیز مردان بعد از انجام کارهای روزانه نیاز دارند تا ساعاتی را به غار تنهایی خود بروند. همسرتان بعد از طی کردن روزی پردردسر به ساعاتی احتیاج دارد تا انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورد؛ به او فرصت داده، اجازه دهید بعد از یک روز کاری ساعتی را در تنهایی خود باشد، کمی روزنامه بخواند و تلویزیون تماشا کند. فقط کافی است زمانی که به منزل می‌آید با سینی چای یا پذیرایی ساده کمی او را به حال خودش بگذارید، در ازای این خدمت کوچک و بعد از گذشت زمانی کوتاه شما می‌‌توانید لحظات شادی را با همسرتان سپری کنید و او را با انرژی بیشتری کنار خود احساس کنید.

نکته

یکدیگر را ببینید. توجه به همسرتان می‌‌تواند شادی را به زندگی شما بازگرداند و مانع خیانت‌‌های زناشویی شود. خصوصا آقایان باید نسبت به تغییرات ظاهری همسر خود دقیق باشند. به ظاهر همسرتان نگاه کنید و اگر کوچک‌ترین تغییری در چهره‌ یا موهای او دیدید با شوق و ذوق فراوان به او ابراز کنید.

* تنظیم: نیلوفر جامه بزرگی

* کارشناس: دکتر احمد حلت

مجله زندگی ایده آل

5 1000
ارسال شده در 10 خرداد 1395 توسط با موضوع روانشناسی

پیشنهاد سردبیر

 • خظرات استفاده از لنزهای مضر و غیر مجاز
 • گزیده اخبار پزشکی نوزدهم فروردین
 • از دستگاه تناسلی تان بعد از زایمان اینگونه مراقبت کنید
 • از بین بردن جوش های صورت به وسیله عسل و دارچین
 • سلامتی ریه ها با پیشگیری از اضافه وزن
 • خاصیت موجود در ویتامین B2
 • از پوستهای مختلط چطوری باید مراقبت شود
 • اطفال مبتلا به آسم و استنشاق دود سیگار
 • محبوبترین ها

 • گجت های همراه و هوش دلبندتان
 • فهماندن مسائل مالی به بچه
 • چگونه به فرزندان خود دارو دهیم تا مقاومت نکنند؟
 • بهترین لیست ناشتا برای اطفال
 • رژیم لاغری و ترفندهای رسیدن به وزن ایده آل
 • کسانی که در مزرعه بزرگ شده اند نسبت به آلرژی مقاوم اند
 • ویژگیهای بارز رفتاری کودک با انگیزه و خلاق
 • بچه‌های باحال را چطوری تربیت کنیم
 • رپورتاژ

 • لثه ای روشن به رنگ سلامتی
 • ارائه خدمات ارتودنسی با استفاده از روش های نوین و پیشرفته
 • ارائه پیشرفته ترین خدمات دندانپزشکی توسط دکتر راه انجام
 • دکتر مقدم ارائه دهنده برترین خدمات پیشرفته دندان پزشکی
 • مریم جواهریان، متخصص روانشناسی سلامت و استادیار دانشگاه
 • الو دکتر

  تلگرام دکتر سلام
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما