دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر شاهین شمس
دکتر شاهین شمس
متخصص جراحی فک و صورت
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی

رگ خواب مادر شوهرتان را در دستتان بگیرید

شاید باورش سخت باشد ولی این رابطه عروس و مادر شوهر حتی در آمریکا و کشورهای پیشرفته هم دارای پیچ و تاب هایی است. اگر بخواهیم صادق باشیم پایان کدورت های میان مادر شوهر و عروس یا جداییست یا صلح، بلاخره باید جایی این دردسرها خاتمه یابد چه با جدایی چه با صلح ولی ما صلح را پیشنهاد میکنیم. صلحی که آرامش را به زندگی شما هدیه میدهد. باور ندارید؟ راهکار های زیر را بخوانید اجرا کنید شاید باورش آسان شد.

راهکار های کنار آمدن با مادر شوهر بهانه گیر چیست ؟

 • با مردی ازدواج کنید که به اندازه ی کافی بالغ باشد

بیشتر مشکلات از ازدواج نادرست ناشی می شود.اگر همسر شما به بلوغ فکری رسیده باشد، به راحتی می تواند مانع از ایجاد مشکل بین شما و مادرشوهرتان شود.منظور از مرد بالغ ، مردی است که هنگام مواجهه با مشکلات کنترل خود را از دست نمی دهد و به راحتی می تواند به حل مسأله بپردازد.چنین مردی همواره از شما حمایت می کند و در عین حال هرگز به خانواده اش بی احترامی نمی کند.

 

 • رابطه ی بسیار خوبی با همسرتان برقرار کنید

مشکل رایج بسیاری از دختران جوان که به من مراجعه می کنند این است که وقتی کوچکترین ناراحتی در رابطه با مادر شوهر برایشان پیش می آید، با همسر خود بدرفتاری می کنند.اشتباهات مادر شوهر را به پای همسرتان ننویسید.

با وجود اینکه همسر و مادرشوهر شما رابطه ی بسیار عمیق مادر و فرزندی دارند ، اما قرار نیست شما فرزندی را به خاطر رفتار نادرست مادرش تنبیه کنید. منظور من این نیست که در مورد رنجشی که در دل دارید با همسر خود صحبت نکنید، بلکه بهتر است با همسر خود در مورد ناراحتی پیش آمده صحبت کنید و بدون متهم کردن او ، برای حل مشکل راهنمایی بخواهید.مثلاً می توانید با این دیالوگ با همسر خود درددل کنید:«عزیزم میدونم که تو تمام تلاشت رو می کنی که به من خیلی خوش بگذره، اما اتفاقی افتاد که خیلی من رو ناراحت کرد.وقتی امشب رفتیم خونه مامان ، احساس کردم اصلاً به من توجهی نداره، شاید حتی 5-6 جمله هم با من صحبت نکرد».یک فرد بی تجربه می توان دیالوگ بالا را به این صورت به همسرش منتقل کند:«میدونی چیه؟ همتون مثل هم هستید.حیف من که خودم رو بدبخت کردم و عروس خانواده ی شما شدم.مادرت که امشب عین بت زهرمار بود.خوب وقتی دلش نمیخواد من رو ببینه مجبوری ما رو میبری اونجا که گند بزنی به  حال همه؟». به خاطر داشته باشید که هر اندازه رابطه ی شما و همسرتان بهتر باشد ، او بیشتر هوای شما را خواهد داشت.

 

 • تفاوت های فرهنگی را در ابتدای ازدواج دقیقا بشناسید

گاهی افراد ناخواسته باعث ایجاد مشکلاتی می شوند که ریشه ی آن در تفاوت های فرهنگی است.مثلاً در یک فرهنگ عروس باید به مادر شوهرش بگوید «مامان» و در فرهنگ دیگر بگوید «حاج خانوم».حال تصور کنید دختری از فرهنگ دوم  با پسری از فرهنگ اول ازدواج کند.هر موقع این عروس مادر شوهرش را صدا میزند و «حاج خانوم» می گوید، موجی از ناراحتی در مادر شوهر ایجاد می شود و این کوچکترین مشکلی است که می تواند بوجود آید.

مسائل دیگری مثل تفاوت های جدی در ظاهر و لباس پوشیدن، تفاوت عمیق در دستپخت، روابط اجتماعی و شیوه ی اداره ی زندگی می تواند مشکلات جدی تری بوجود آورد. بنابراین لازم است تفاوت ها را بخوبی بشناسید و سعی نکنید عمداً روی شرایط فرهنگی خود پافشاری کنید.

 

 

 

 • با مادر شوهر رابطه ای سرشار از احترام برقرار کنید

هر چند بسیاری از مادر ها به دخترانشان آموزش می دهند که «مادر شوهر هم مثل مادر است»، با کمال احترام من نمی توانم این موضوع را بپذیرم.بنابراین به مراجعینم توصیه می کنم هیچ گاه از خاطر نبرند که باید به مادر شوهر بیشتر از مادر خود احترام بگذارند.ممکن است شما یک روز خسته و کسل باشید ، اگر در چنین حالتی به خانه ی مادر خود بروید ، احتمالاً دراز بکشید یا حتی بخوابید، اما تصور کنید همین رفتار را در خانه ی مادر شوهر داشته باشید. موجی از مشکلات بوجود خواهد آمد.بهتر است حریم ها را حفظ کنید و بیشتر از صمیمت به احترام در رابطه اهمیت دهید.

 

 

 

 • خبر چینی هرگز

خبر چینی افتضاح بزرگی در رابطه بوجود می آورد. در قسمت قبل گفته شد اگر از موضوعی ناراحت هستید حتماً با همسرتان در مورد آن صحبت کنید.اما در اینجا می خواهم به موضوع مهم تری اشاره کنم.اگر همسر شما فردی است که به راحتی گفته هایتان را به مادرش منتقل می کند، سعی کنید با او در مورد رفتار های غلط یا ناراحت کننده ی مادرش صحبت نکنید.اگر شرایط برای شما بسیار سخت شد می توانید از یک روانشناس مجرب کمک بگیرید.اما خبر چینی تنها باعث بدتر شدن شرایط می شود.

 

 • هرگز از خواهر شوهرهایتان بدگویی نکنید

پاشنه ی آشیل هر مادری ، فرزندان او هستند و برای هر مادر شوهری مهم است که بداند دخترانش از بقیه افراد حتی عروس هایش بهتر هستند.بنابراین توصیه جدی می کنم که هرگز نزد مادر شوهرتان و البته هیچ جای دیگر از خواهر شوهر هایتان بدگویی نکنید.بدگویی از خواهر شوهرها ممکن است دل شما را خنک کند، اما مطمئناً مادر شوهرتان را عصبانی کرده و رابطه ی شما و همسرتان را تهدید می کند.

 

 

 

 • در مهمانی ها به اندازه ی کافی هوای مادرشوهرتان را داشته باشید

وقتی گفته می شود که عروس با مادر شوهرش با احترام برخورد کند ، بدین معنا است که همیشه رفتارهای محترمانه داشته باشد.این رفتارهای محترمانه باید در جمع بیشتر دیده شود.مثلاً هر وقت مادر شوهرتان مهمانی مهمی دارد به خانه ی او بروید و تا اندازه ای که می توانید در کارها به او کمک کنید.سر سفره اول غذا را به او تعارف کنید. جلوی در کفشهایش را برایش جفت کنید(توجه داشته باشید که در بعضی فرهنگ ها مثلاً در رفسنجان، این رفتار نادرستی است). خوبی های او را در جمع به دیگران بگویید.این کارهای ساده می تواند رابطه ی شما و مادرشوهرتان را بسیار بهبود ببخشد.

 

 

 

 • هدیه گرفتن فراموش نشود

ایام خاصی از سال وجود دارد که مادر ها و مادر شوهر ها منتظر دیدن فرزندانشان هستند.توصیه ی من این است که سالی 2-3 مرتبه برای مادر شوهرتان هدیه تهیه کنید. قرار نیست این هدیه بسیار گران قیمت باشد اما قطعاً باید کیفیت خوبی داشته باشد(جنس بنجل نخرید!). این دو –سه نوبت می تواند روز مادر، قبل از عید نوروز و روز تولد مادر شوهرتان باشد.بسیاری از مادر شوهر ها از این کار لذت می برند.

 

 

 

 • وارد جنگ روانی مادر شوهر نشوید

گاهی مادر شوهر ها به دلیل مشکلات شخصیتی یا تجربه های تلخی که در زندگی داشته اند ، نه تنها با عروس خود بلکه با بسیاری افراد دیگر نیز رفتار نادرستی ندارند. ممکن است شما تصور کنید که مادر شوهرتان عمداً کارهایی انجام می دهد که به شما آزار برساند. در چنین شرایطی قبل از آنکه هر تصمیمی بگیرید از خود بپرسید:«او می خواهد مرا اذیت کند، آیا من دارم مطابق میل او عمل می کنم؟ آیا اجازه می دهم رفتار های او مرا آزاد دهد؟» . اگر پاسخ این سوال منفی است یعنی شما کنترل زندگی خود را در دست دارید و می تواندی مشکلات را به تنهایی مدیریت کنید.در صورتی که پاسخ شما مثبت است ، توصیه می کنم هر چه سریعتر به یک روانشناس مجرب مراجعه نمایید.

 

 

 

 • حسادت مادر شوهرتان را تحریک نکنید

گاهی ممکن است رفتار های شما موجب تحریک حسادت مادر شوهرتان شود. هر چه باشد شما پسر او را از آن خود کرده اید. رفتارهایی مثل در آغوش کشیدن و بوسیدن همسرتان در حضور دیگران و به ویژه مادر شوهر، می تواند حسادت او را تحریک کند.توصیه می کنم در حضور دیگران رفتاری کاملاً محترمانه با همسرتان داشته باشید و در خلوت بسیار به او محبت کنید و صمیمی شوید.

 

 • خودتان را مصون از اشتباه ندانید

گاهی لازم است به درون خود نگاه بیاندازید و ببینید آیا کاملاً درست عمل کرده اید؟ کدام رفتارهای شما موجب آزار مادر شوهرتان شده است؟ از یک فرد بی طرف بخواهید در این مورد نظر بدهد و اگر مشکلی در رفتار خود می بینید آن را اصلاح کنید. بدانید که هیچ انسانی مصون از اشتباه نیست.

 

 • هرگز به همسرتان اجازه ی بی احترامی به مادرش را ندهید

حتی اگر تصمیم گرفتید با مادر شوهرتان قطع رابطه کنید، همسر شما نباید کوچکترین بی احترامی به مادرش کند. از او تقاضا کنید هر هفته حتی به مدت نیم ساعت به مادرش سر بزند و رفتارهای یک فرزند صالح را در قبال مادرش انجام دهد. این موضوع علاوه بر اینکه رضایت خداوند را در پی دارد باعث می شود فرزندان شما نیز یاد بگیرند که تحت هر شرایطی باید احترام والدین خود را داشته باشند.

5 1000
ارسال شده در 24 مرداد 1395 توسط با موضوع روانشناسی
سیب سرخ

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد سردبیر

 • مزوتلیوما
 • آموزش نکاتی طلایی برای داشتن یک رابطه جنسی کامل
 • غذاهای سالم برای طولانی شدن عمر
 • تا چه میزان با خواص روغن زیتون فرابکر آشنایی دارید؟
 • معمای جسد زنی که درون مایعی شفاف نگهداری می شد
 • لاغری: اسفناج رابیازمایید
 • هرآنچه درمورد رژیم غذایی 74 باید بدانید
 • جدا از تاتو پرهیز کنید
 • محبوبترین ها

 • نان! کشف عامل اصلی بیماری های گوارشی در ایلام
 • پرندگان دارای مغز کوچکتر بیشتر در معرض تلفات جاده ای هستند
 • آیا زهر زنبور برای پیشگیری از سرطان فایده دارد؟
 • مصرف الکل چه تاثیری بر سلامت قلب می گذارد
 • روشهایی برای بهبود سریع تر زخم هاو جوش خوردن سریع استخوانها
 • 70 درصد از مردم ایران مبتلا به کمبود ویتامین d هستند
 • اگر این علائم قلبی را داشتید بی درنگ به پزشک مراجعه کنید!
 • اگر تلفن همراهتان را اینجا میگذارید بخوانید
 • رپورتاژ

 • متد جدید ترمیم مو فقط در یک جلسه
 • کلینیک فوق تخصصی مو و زیبایی چهره نو
 • ارائه خدمات ویژه سلامت و زیبایی دندان در کلینیک دیبا
 • لیزرهای نوین راه حلی آسان برای لبخندی زیبا
 • خدمات دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دکتر نوروزعلی
 • کلینیک صدف
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x