Acupuncture-for-Weight-Loss

آیا میدانستید با کمک گرفتن از طب سوزنی قادر خواهید بود به تناسب اندام و وزن ایده آلتان دست یابید طب سوزنی تاثیرات مفید و قابل ملاحظه ای بر لاغری و کاهش وزن میگذارد سوالات زیادی در این زمینه برای کسانی که از این روش می خواهند کمک بگیرند پیش می آید در ادامه به برخی از آن ها پاسخ خواهیم داد

آیا طب سوزنی واقعا به کاهش وزن کمک می کند؟ پاسخ این سوال، مثبت است. ولی بگذارید بیشتر به این مساله بپردازیم. در ایالات متحده آمریکا سالانه 33 میلیارد دلار صرف برنامه های کاهش وزن می شود.

متاسفانه 95 درصد از این افراد در تلاش خود برای کاهش وزن لازم جهت داشتن سلامت مناسب، شکست می خورند. خبر خوب آن است که طبق تحقیقاتی که در کره انجام شده است،

طب سوزنی لاغری در واقع می تواند به افراد جهت کاهش اضافه وزن کمک کند. محققان در مطالعهای که در مجله BMG طب سوزنی منتشر شده است،

مدعی شده اند که درمان با استفاده از این روش طب سنتی چین با داشتن هزینه مناسب، می تواند به مردم جهت درمان چاقی و کاهش وزن کمک کند.

قابلیت درمان مشکلات و بیماری ها توسط طب سوزنی باستانی و الکتریکی امری ثابت شده و روشن است.

حتی پزشکان غربی نیز امروزه از روش های سنتی چین مثل طب سوزنی الکتریکی و معمول برای از بین بردن درد ها, درد پس از عمل جراحی,حالت تهوع و استفراغ, فشار خون بالا و کاهش وزن، استفاده می کنند.

این روش طبیعی می تواند با افزایش گردش خون، کاهش پاسخ التهابی یا تورم و …، تعادل را به بدن بازگرداند.

از دیدگاه طب شرقی، طب سوزنی می تواند با استفاده از سوزن های نازک و کوچک که در نقاط خاص و استراتژیک بدن قرار داده می شوند، جریان انرژی چی را در مسیر های خاص ( مریدین ها یا مسیر انرژی چی ) بهبود و افزایش دهد.

بررسی دقیق تر عملکرد مغز برای لاغری با طب سوزنی

مغز ما یک مرکز تنظیمات به نام هیپوتالاموس دارد که میزان تشنگی و گرسنگی و بسیاری از چیزهای دیگر را تنظیم می کند. داشتن اضافه وزن و چاقی می تواند به دلیل اختلال در جریان انرژی چی به مرکز مغز و هیپوتالاموس یا جریان خروجی از آن باشد.

در نتیجه روش های مختلف طب سوزنی می توانند با بهبود جریان انرژی و کمک به عملکرد درست و مناسب بدن، برای کنترل و کاهش وزن کمک کند.

همچنین بسیار جالب است که طب سوزنی می تواند با افزایش متابولیسم، کنترل و کاهش اشتها و بهبود هاضمه، کاهش میل شدید به غذا، تنظیم هورمون های مربوط به چاقی و کمک به استفاده از مواد مغذی جذب شده در بدن، بر روی هورمون های چاقی تاثیر بگذارد.

در واقع طب سوزنی می تواند عملکرد کبد، همان عضوی که بسیاری از مواد شیمیایی ضروری برای هضم غذا را تولید کرده، مواد مغذی حاصل از غذا ها را بررسی کرده و چربی ها را می شکند، بهبود داده و آن را تقویت کند.

در نهایت نیز طب سوزنی می تواند باعث تقویت عضلات نرم معده شده تا فرد بهتر متوجه شود که سیر شده است و باید دست از خوردن بکشد.

به علاوه پزشکان طب سوزنی ماهر با هدف گیری و کار کردن بر نقاط خاصی از بدن، به کاهش وزن نیز کمک کنند.

در کنار کبد، دیگر نواحی بدن از جمله سیستم غدد درون ریز و کلیه ها که وظیفه آنها تصفیه آب و تحریک رگ های عصبی و متعادل کردن هورمون ها می باشد، می توانند با استفاده از طب سوزنی برای کمک به کاهش وزن، تحت تاثیر قرار گیرند.

لاغری با طب سوزنی گوش برای مشکلات گوارشی ، کاهش وزن و اشتها

همان طور که پیش تر اشاره شد، برای تحریک محل های خاص و بهبود جریان چی جهت کاهش و کنترل وزن و اشتها، پزشک طب سوزنی 4 یا 5 نقطه بر روی گوش را انتخاب می کند (اگر 5 نقطه انتخاب شود، نتایج بهتری نسبت به 1 یا 2 نقطه مشاهده خواهد شد).

این نقاط شامل: نقطه گرسنگی و اشتها، نقطه شن من (Shen Men) برای جلوگیری از استرس و اضطراب،

نقطه معده برای هضم و جذب و دفع مواد غذایی مصرفی و نقطه مربوط به غدد درون ریز و غده تیروئید می باشد. سپس جهت کاهش گرمای تولید شده و تحریک مرکز عصبی برای آزاد سازی مواد طبیعی مغذی و هورمون های بیشتر،

سوزن های کوچک و استریل یکبار مصرف در امتداد مسیر کانال های انرژی چی قرار می گیرند. گاهی نیز سوزن های چسب دار استفاده می شود

که به این روش سوزن ها می توانند به مدت چند روز در همان محل بمانند بعضی از سوزن ها ( سوزن طلا) را تا 20 روز می توان در گوش نگه داشت که نوع خاصی هستند.

بیماران معمولا سوزن ها را در خانه برداشته یا منتظر می مانند تا در جلسه بعدی درمان، پزشک این کار را انجام دهد.

طب سوزنی گوش از جمله روش هایی است که به جای استفاده از قسمتی از بدن، تلاش می کند از طریق گوش و قرار دادن سوزن مورد نظر به گردش انرژی چی برای درمان تمام بدن کمک کند.

نقاط طب سوزنی بر روی گوش برای کمک به تنظیم عملکرد اعضای داخلی، ساختار و فعالیت آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش موجب آزاد سازی اندورفین (ماده طبیعی در بدن که به مقابله با درد و استرس و اضطراب کمک می کند) در بدن می گردد. این ترکیب شیمیایی به طور معمول توسط غده هیپوفیز و هیپوتالاموس ترشح می شود.

بسیار مهم است که در نظر داشته باشید طب سوزنی گوش باید حتما توسط پزشک دارای این مهارت انجام شود. برای گرفتن نتیجه بهتر بهتر است این درمان با رژیم کاهش کالری و انجام ورزش های فیزیکی همراه باشد.

نکته اساسی در این جا این است که طب سوزنی همیشه باید به عنوان یک درمان مستقل در نظر گرفته نمی شود.

در انتها نیز باید بدانید که بهتر است همیشه قبل از شروع هر گونه درمان طب سوزنی برای کاهش وزن، ابتدا با پزشک طب سوزنی یک جلسه معاینه طب چینی برای تشخیص علت اصلی چاقی داشته باشید.