کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر شاهین شمس
دکتر شاهین شمس
متخصص جراحی فک و صورت
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ

مبارزه با ناامیدی قلبه بر ناامیدی روش های مثبت اندیشی روش از بین بردن افکار منفی

شاید در اطرافمان دیدیم افرادی را که هم پشتکار خوبی داشتند هم در مسیرشان مصمم بودند؛ ولی آنچنان که باید به موفقیتشان در آن راه امیدوار نبودند؛ بعد از مدتی این افراد خسته میشوند و قید به مقصد رسیدن را میزنند. خوشبختانه زمانی که احساسات منفی و ناامیدی در زندگی ما ایجاد می‌شوند می‌توانیم با آن مبارزه کنیم؛ به این دلیل اگر فکر میکنید مهارت خوبی دارید و تصمیم دارید در مسیبر موفقیت قدم بردارید ولی ناامید هستید؛ خواندن این مطلب به شما کمک میکند. با ما همراه باشید.


نکته مهم
به یاد داشته باشید که هرگز ناکامی‌های خود را در قالب عجز و ناتوانی یا خشم به نزدیکان خود نشان ندهید. اخبار نا‌امیدکننده و اتفاقات بدی که می‌افتد تمام ذهن شما را درگیر می‌کند و این جاست که این اتفاقات بد از شما مطالبه می‌کند و شما باید مقرری‌اش را بپردازید. بنابراین، زمان‌هایی وجود دارد که شما به واسطه خبرهای بدی که ناگهان به شما می‌رسد احساس ناامیدی می‌کنید و تا حدودی این خبرها به شما القا شده است که باعث شده که شما به این ناامیدی برسید، احساسی که منجر به ناامیدی در کار و ازدواج می‌شود و احساس بدی که به شما دست می‌دهد و این حقیقت است. اما واقعیت این است که ذهن انسان‌ها کاملا به این مسائل واکنش نشان می‌دهد. بنابراین در شرایط دشوار و سختی که یک فرد در آن قرار می‌گیرد تاحدودی می‌تواند مسیر غلبه بر آن را پیدا کند و بدرخشد. درحقیقت شیوه‌‌ای که مغز ما طراحی شده است امکان ندارد که این غم و اندوه طولانی مدت ادامه یابد. بعضی زمان‌ها ما نیاز به تلنگر داریم. یک یادآوری ملایم که به ما کمک می‌کند که با ناامیدی کنار بیاییم.
مقابله با ناامیدی
مقابله با هر ناامیدی که ممکن است در محیط کار، روابط اجتماعی با دوستان باشد تا حدودی از یک روش خاصی تبعیت می‌کند البته گام‌هایی که برای مقابله برداشته می‌شود بر اساس شرایطی که فرد در آن قرار گرفته است ناامیدی را تغییر خواهد داد اما این موضوع به‌شدت به شرایط بستگی دارد و گرنه نحوه برخورد یکی است. مراحلی که در زیر می‌آید نحوه غلبه بر یاس و ناامیدی را نشان می‌دهد.
گریه کنید
گریه کردن به اشتباه علامت ضعف گفته شده است به‌ویژه مردان بیشتر نگران این مساله هستند. گریه کردن مکانیزمی است که همه هیجان های درونی را تخلیه می‌کند، همچنین تمام استرس‌ها و تنش‌ها را از شما دور می‌کند و احساس راحتی و سبکی می‌کنید. بنابراین اگر اشکتان می‌خواهد سرازیر شود جلو آن را نگیرید و بگذارید سرازیر شود. تنها زمانی که شما به ذهنتان اجازه خلاصی از سموم را می‌دهید قادر خواهید بود که گام‌های مورد نیاز برای خوب شدن و التیام را بردارید.

مبارزه با ناامیدی قلبه بر ناامیدی روش های مثبت اندیشی روش از بین بردن افکار منفی


اتفاقات را بپذیرید
هر چیزی که برایتان اتفاق می‌افتد را بپذیرید، ‌بسیاری از افراد می‌خواهند از زیر بار احساسات غم‌انگیز شانه خالی کنند چرا که برای آنها دردناک است اما تنها پذیرفتن واقعیت است که آنها را آرام خواهد کرد. اتفاق ناامیدکننده‌ای که در زندگی‌تان روی می‌دهد را بپذیرید. اما چرا پذیرفتن اتفاقات زندگی برای مقابله با احساسات ناخوشایند ضروری است؟زیرا در غیر این صورت شما افکارتان آرام نخواهد شد و شما با افکارتان کنار نخواهید آمد. افکار منفی و ناامید‌کننده در آینده با کمترین تحریکی اوج گرفته و حتی بیشتر از آن چه که شرایط ایجاب می‌کند، منجر به آزار فرد می‌شود.
خودتان را متحول کنید
برخی از افراد وجود دارند که به‌شدت به عمق فاجعه می‌روند و آن قدر در غم خود فرو می‌روند که حاضر نیستند از آن شرایط بیرون بیایند. انسان‌ها در دلسوزی به خویشتن و فاز «وای بر من» مستعد هستند. اما اگر این فاز نگذرد و اجازه داده شود که احساسات بد در زندگی روزمره شما مداخله کند، در نتیجه بر بهره‌وری و آرامش ذهن شما تاثیر خود را می‌گذارد. این لحظه زمانی است که باید با خودتان بگویید که «دیگر بس است» و باید سعی کنید خودتان را تغییر دهید و به زندگی ادامه دهید.
خانه را به محل شادی تبدیل کنید
بدون شک، احساس ناامیدی از شکست‌های مکرر و شادی‌های اندکی که مردم به دنبالشان هستند به وجود می‌آیند. بسیاری از چیزهایی که افراد باید واقعا انجام دهند این است: فیلم‌های خنده‌دار تماشا کنید که خنده شما را تضمین کند. زمانتان را با افرادی که شما را خوشحال می‌کنند، بگذرانید. چای بنوشید. با افرادی که به طبیعت علاقه‌مندند روابط داشته باشید. کتاب بخوانید. کشف کنید که چه چیزی در زندگی شما را به پیش می‌برد و… اگر هیچ کدام از اینها به شما کمک نکرد، خودتان را مجبور کنید که بخندید. این خنده اجباری علائمی را به مغزتان می‌فرستد و شما را خوشحال می‌کند و احساس شما به آهستگی اما مطمئنا بهتر می‌شود و چیزهای دیگری که در این زمینه موثر است. فهرستی از چیزهایی که شما را شاد می‌کند را در نظر بگیرید که کمک می‌کند تا بدانید که چگونه به آرامش برسید.
با احساسات منفی مقابله کنید
درباره رویداد غم‌انگیزی که رخ داده است بیندیشید و آن را با آن چه که اتفاق افتاده است، در چشم‌انداز زندگی خود قرار دهید. آیا این مساله‌ای که برای شما به وجود آمده اثر ماندگار و طولانی مدتی در زندگی شما خواهد داشت؟ آن چه اکنون اتفاق افتاده آیا در سال‌های آینده برای شما مهم خواهد بود؟اگر پاسخ‌ها به یک«نه» می‌رسد پس شما می‌دانید که همه این چیزها به شکل جزر و مدی است که می‌گذرد.
برنامه‌ریزی کنید
آن چه که به شما کمک می‌کند تا به ناامیدی که شما را در درجات مختلف تحت تاثیر قرار می‌دهید دور باشید، کشیدن یک نقشه است. لیستی از همه‌چیزهایی که از اتفاقات و رویدادها یاد گرفته‌اید، بنویسید. درس‌هایی که یادگرفته‌اید و مواردی که تجربه کرده‌اید و چیزهایی که به شما کمک کرد تا بیابید که کجا هستید و چرا این چیزها ضروری است. زیرا که آن کمک می‌کند که بدانید که چیزهای بیشتری درباره مردم و خودتان بدانید و اینکه چگونه شما باید یا نباید اگر اتفاقات مشابهی در آینده اتفاق افتاد واکنش دهید یا ندهید. این همان چیزی است که ما همیشه به دنبالش هستیم. درس‌هایی که ما یاد گرفتیم و چیزهایی که می‌توانیم از یک اتفاق نتیجه‌گیری کنیم. بعد از این شما یک طرح و نقشه دارید و تشخیص می‌دهید که با انجام آن احساس راحتی کنید و آن کمک می‌کند که شما آن را به راحتی یک مکالمه ساده با دوستان انجام دهید. بعد از آن شما احساس راحتی بیشتری می‌کنید و این ناامیدی‌هایی که همواره شما را تهدید می‌کرد و احساس کاستی می‌کردید برطرف می‌شود و با این طرحی که شما برای مقابله با ناامیدی انتخاب کردید اکنون ایده‌ای دارید که نشان می‌دهد چه چیزی نیاز است انجام شود. بنابراین بعدا شما درباره بسیاری از چیزها کوتاه می‌آیید. اما به خاطر بسپارید که همواره چیزهایی وجود دارند که باعث ناامیدی می‌شود اما آن چه که ما درباره آن باید بدانیم این است که چه چیزی مهم است.

منبع: آرمان دیلی

5 1000
ارسال شده در 23 شهریور 1395 توسط با موضوع روانشناسی
سیب سرخ

مطالب پیشنهادی

پیشنهاد سردبیر

 • معجون سحر و جادو برای خوب خوابیدن
 • تا جائیکه می توانید آرام غذا بخورید
 • تاثیرات و ضرورت مهم مشورت پیش از ازدواج
 • با نان پیتا رولت مرغ درست کنید
 • کاهش آسیب ناشی از سنگ در کلیه
 • با این مواد غذایی، خشکی پوست را درمان کنید
 • فاکتورهای ارثی بودن بزرگی قلب
 • اطلاعات جامع در زمینه تغذیه نوزاد
 • محبوبترین ها

 • اینگونه صاحب بهترین فرزند دنیا شوید
 • نشانه های تیروئید در کودکان و نوجوانان
 • راز و رمز نهفته در رنگ آمیزی و ترسیم اطفال
 • حالتهای مختلف خواب کودک در قالب تصویر
 • نقش بازی های ویدئویی فعال در رشد مهارت های حرکتی کودکان
 • آغاز استفاده از غذاهای کمکی از شش ماهگی
 • آسیب های روحی فرزند با برخوردهای والدین
 • تازه ترین شیوه های مفید تفهیم الفبا به کودک
 • رپورتاژ

 • علائم بارداری در روزهای نخست
 • خدمات دندانپزشکی دکتر فريال حاجی زاده
 • کلینیک سیب سرخ -گونه‌گذاری،فرم‌دهی چانه، برجسته‌سازی لب
 • بهترین راه حل برای افراد پرمشغله جهت تناسب اندام
 • معرفی جدیدترین فناوری جوانسازی صورت
 • کلینیک صدف
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x