مشاوره زیبایی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر مقیمی
دکتر مهرداد مقیمی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
گروه پزشکان برنا
دکتر غلامرضا اکبری
پزشک پوست و مو
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
کلینیک سیب سبز
کلینیک سیب سبز
آفر ویژه برای پکیجها
طراح طب
طراح طب
مرکز اسکن و طراحی سه بعدی جراحی زیبایی صورت
دکتر فرزاد فرامرزی
دکتر فرزاد فرامرزی
فوق تخصص آندوسکوپی و کولونوسکوپی بدون درد
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
دکتر عارفی
دکتر وحید عارفی
جراح و متخصص بیماری های لثه
دکتر ایمانی
دکتر محمدتقی ایمانی
فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی
کلینیک دندانپزشکی پارسا/ساختمان پزشکان
کلینیک دندانپزشکی پارسا
ایمپلنتوژیست

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

اگر در آپارتمان زندگی می کنید و قصد خرید گربه خانگی دارید باید گربه ای تهیه کنید که با این محیط سازگار باشد می خواهیم برخی از بهترین نژادهای گربه خانگی مخصوص آپارتمان نشینی را به شما معرفی کنیم گربه های مخصوص آپارتمان شخصیت و سبک زندگی خاصی دارند بهتر است به این ویژگی در آن ها دقت کنید آن ها آرام و بی سر و صدا هستند و برای همسایگانتان مزاحمت ایجاد نمی کنند ,  نژاد رگدال ,  نژاد جاوه ,  نژاد طوسی روسی ,  نژاد پرشین و نژاد موکوتاه بریتانیایی از بهترین نژادهای برای افراد آپارتمان نشین می باشند.

معرفی بهترین نژاد گربه ها برای آپارتمان نشینان

بر اساس گزارش سازندگان محصولات حیوانات خانگی در سال های 2009-2010 در حدود 93.6 میلیون گربه در خانواده های ایالات متحده آمریکا زندگی میکنند، و این در حالی است که تنها در حدود 77.5 میلیون سگ در خانه ها زندگی میکنند. دلیل عمده محبوبیت گربه نسبت به سگ این است که گربه سازگاری آسان تری به زندگی داخل آپارتمان نشان میدهد و می تواند خود را با زندگی پر مشغله انسان به راحتی وفق دهد. با این حال بعضی از  نژاد گربه ها بهتر از بعضی نژاد های دیگر برای زندگی آرام در آپارتمان هستند.

شخصیت گربه های مخصوص آپارتمان
هنگام انتخاب گربه برای زندگی با شما، به صفات و خلق و خوی های زیر توجه کنید:
. سازگار و آسان گیر باشد.
.به فعالیت خیلی زیاد برای شادی احتیاج نداشته باشد.
.کم صدا و کم صحبت باشد.
.بتواند تنهایی تا 8ساعت یا بیشتر را در خانه تحمل کند (مخصوصا اگر شما شاغل هستید یا مجبورید ساعاتی از روز را در خارج از منزل سپری کنید).
.اجتماعی باشد و رفتاری دوستانه داشته باشد.
.احتیاج به قلمروی بزرگی نداشته باشد.

همچنین مطمئن شوید قبل از انتخاب گربه ، شیوه زندگی خود را به حساب بیاورید. اگر شما برنامه دارید مهمانی های زیاد یا دیدارهای دوستانه زیاد داشته باشید مطمئن شوید گربه ی شما میتواند سروصدا و اشخاص ناشناس را تحمل کند.(حتی یک مهمانی کوچک و شلوغی های آن میتواند روی گربه شما تاثیر بگذارد).

نژادهای مخصوص آپارتمان
در لیست زیر به نژادهای شناخته شده ای که مناسب برای ساکنان آپارتمان است اشاره شده است، البته شخصیت و صفات رفتاری هر یک از این نژادها متفاوت است، بنابراین با فروشنده یا پرورش دهنده صحبت کنید که مطمئن شوید نژاد انتخابی شما به خوبی با شرایط زندگی شما سازگار است.

british-shorthair-standing

– نژاد موکوتاه بریتانیایی (British Shorthair) به خصوص برای توانایی خود برای سازگاری با زندگی آپارتمانی شناخته شده است. با صاحب خود مهربان است و رفتاری دوستانه دارد. این نژاد مقاوم همچنین نیز مناسب افرادی هست که برای اولین بار گربه به سرپرستی گرفته اند. اگر شما گربه ای میخواهید که اکثرا بر روی پاهای شما باشد این نژاد مناسب شماست.

 

chocolate_himlayan

– نژاد پرشین (Persian Cat) با منش آسان گیر و مهربان، با رفتاری آرام و متین، بسیار مناسب برای زندگی داخل آپارتمان است. هرچند پرشین ها احتیاج به توجه دارند و در غیر این صورت با محیط به خوبی سازگاری و سازش ندارند. پرشین ها نیاز روزانه به نظافت موهایشان دارند. اگر شما شخصیت پرشین ها را دوست دارید اما موهای بلند و لازم به رسیدگی زیاد آنها برای شما خوش آیند نیست، بهتر است از نژاد اگزاتیک نسخه مو کوتاه پرشین را مورد بررسی قرار دهید.
grey-russian-blue-cat
– نژاد طوسی روسی (Russian Blue) گربه ای بسیار مهربان اما مستقل است. بسیار مناسب برای افراد تنها و شاغل است. آنها بعنوان حیواناتی خجالتی با غریبه ها شناخته شده اند اما بسیار به شخص مورد علاقه ی خود وفادار هستند. موهای طوسی آنها به نظافت و رسیدگی کمی نیاز دارد. آنها به نسبت فعال هستند و از بازی کردن بسیار لذت میبرند.

 

421-1024x768

– نژاد جاوه (Javanese) بسیار بازیگوش، مهربان و آوازخوان است. اگر چه گربه جاوه می تواند تنهایی در روز را به خوبی تحمل کند. آنها احتیاج دارند با صاحب خود تک به تک وقت بگذراند تا بتوانند واقعا گربه های شادی باشند. این نژاد یکی از بهترین نژادها برای خانواده هایی است که برای اولین بار گربه به سرپرستی میگیرند و همچنین بسیار مناسب افراد ارشد خانواده هستند که بازنشسته شده اند.

hairy-fluffy-cat-sky-the-ragdoll-31

– نژاد رگدال (Ragdoll) برای خلق و خوی متین و آرام و دلپذیریشان شناخته شده اند. اگر شما به دنبال گربه ای هستید که اکثرا روی پاهای شما لم بدهد اما به رسیدگی مخصوصی احتیاج نداشته باشد رگدال گزینه ایده عالی برای شما است. این نژاد را فقط باید در خانه نگهداری کنید و او خود را به محیط آپارتمان شما به خوبی وفق میدهد.

 

گزینه های دیگر برای آپارتمان نشین ها
بسیاری از گربه های آسان گیر، دلپذیر و مهربان در پناهگاههای حیوانات چشم به راه خانه هایی دائمی هستند. اگر شما از چنین مکانی هایی می خواهید گربه ای را انتخاب کنید بدنبال گربه ای بالغ بروید. زمانی که گربه به سن 3 سال یا بالاتر انتخاب میکنید، شخصیت او به طور کامل شکل گرفته است و کارمندان پناهگاه میتوانند به شما کمک کنند که گربه ای متناسب با شیوه زندگی خدا پیدا کنید. اگر شما با این واقعیت کنار بیاین که گربه شما برای همیشه با شما نمی تواند باشد، متوجه اید که گربه های بالغ تمایل دارند در آرامش و خانه ای گرم و دوست داشتنی سال های طلایی خود را سپری کنند.
این هم در نظر داشته باشید شما میتوانید 2 گربه که سازگار با شرایط شما هستند را به سرپرستی بگیرید و یا دو گربه بالغ که شخصیت های سازگاری دارند. آنها میتوانند در زمانی که شما در منزل نیستید همدیگر را سرگرم کنند و همدم هم باشند، و شما محبت و توجه دو برابر نصیبتان میشود وقتی بعد از یک روز طولانی به خانه بازمیگردید.

 

ملاحظات خاص
گربه شما از داشتن یک قلمروی عمودی بسیار خرسند میشود. یک درخت مخصوص گربه بلند یا یک مکان خاص بر روی جا لباسی یا کتابخانه میتواند این احساس را در گربه شما بوجود بیاورد که آپارتمان شما بسیار بزرگ تر از چیزی که هست می باشد. این امر به ویژه زمانی که بیش از یک گربه دارید بسیار مهم است. فضای عمودی می تواند به جلوگیری از مشکلات رفتاری و استرس کمک کند مانند جنگ بین آنها و ….
در نهایت مهمترین عامل در انتخاب یک نژاد گربه مناسب آپارتمان نژاد آن نیست بلکه شخصیت گربه است. پرورش دهندگان میتوانند به شما کمک کنند که با توجه به شرایط زندگی و شیوه زندگی خود گربه مناسبی انتخاب کنید. در مورد مسکن و شیوه ی زندگی خود با پرورش دهنده ها صادق باشید، از جمله اگر شما تمایل به سفر یا دوری از خانه برای کار دارید. در صورتی که پرورش دهنده به شما گفت نژادی برای زندگی در یک خانه کوچک مناسب شما نیست حرف او را بپذیرید.
پرورش دهندگان می خواهند گربه هایشان خانه ای خوب و ” برای همیشه” را داشته باشند و از هیچ کاری در این زمینه دریغ نمیکنند. زمانی که شما وقت خود را برای پیدا کردن گربه مناسب خود بگذارید. شما و دوست گربه شما میتوانید رابطه ای قوی و دوست داشتنی برای باقی عمر داشته باشید.

5 1000
ارسال شده در 26 مهر 1395 توسط با موضوع گربه
کد کم چیست؟

کدکم می تواند از دندان ها اسکن سه بعدی بگیرد و در همان لحظه اقدام به ساخت کل یا بخشی از دندان با ظرافت فوق بالا نماید.

اطلاعات بیشتر

پیشنهاد سردبیر

 • ساندویچ مخلوط همراه با آموزش نان
 • آیا شامپوهای ضد ریزش مو واقعا کار ساز هستند
 • همه چیز درمورد تغذیه کودک هفت ماهه
 • هفت نکته ای که برای دیابتی ها لازم است
 • ارتباط و تعامل زن و شوهر در خانه
 • ژیلبرت وعلامتهای بیرونی آن
 • کاربردهای درمانی گیاه بارهنگ
 • با شناخت علائم گاز گرفتگی از بروز آن جلوگیری کنیم
 • محبوبترین ها

 • 2 حرکت ورزشی برای از بین بردن چربی ناحیه شکم و ران
 • ویژگی های ساختمان سالن های ورزشی
 • از دست دادن بیضه چپ یا راست
 • چرا باید به حالت اسید و قلیایی بدن توجه کنیم؟
 • علل اصلی متورم شدن غدد لنفاوی زیر چانه و غبغب چیست؟
 • فصل بهار و این تدابیر مهم تندرستی
 • چکار کنیم که ترشح هورمون رشد افزایش پیدا کند
 • تزریق اپیدورال چیست و چه تاثیری در بهبود اختلالات کمر دارد؟
 • رپورتاژ

 • کلینیک تخصصى پوست مو و زيبايی دکتر بابایی
 • جوانسازی پوست، تزریق بوتاکس و لیزر
 • کرم های طبیعی و شگفت انگیز شرکت ایده آرای پیشگام
 • قدر کلیه هایتان را بیشتر بدانید
 • ایمپلنت،لمینت و زیبایی دکتر نوروز علی
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x