مشاوره زیبایی
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
گروه پزشکان برنا
دکتر غلامرضا اکبری
پزشک پوست و مو
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
کلینیک دندانپزشکی پارسا/ساختمان پزشکان
کلینیک دندانپزشکی پارسا
ایمپلنتوژیست
دکتر فرزاد فرامرزی
دکتر فرزاد فرامرزی
فوق تخصیی آندوسکوپی و کولونوسکوپی بدون درد
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر عارفی
دکتر وحید عارفی
جراح و متخصص بیماری های لثه
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر مقیمی
دکتر مهرداد مقیمی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
کلینیک سیب سبز
کلینیک سیب سبز
آفر ویژه برای پکیجها
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان

1054645_135

قدردانی را چگونه می توانیم به فزرندمان آموزش دهیم روش های موثر در این زمینه را می شناسید و میدانید چگونه قادر خواهیم بود این امر را در فرزندمان نهادینه کنیم سعی کنید برای فرزندتان وقت بیشتری بگذارید با وی در زمینه های تربیتی مهم صحبت کنید و وی را درمورد فواید قدردانی و تشکر کردن از اطرافیان راهنمایی و آموزش دهید اینگونه مهارت های اجتماعی وی را افزایش خواهید داد .

روانشناسان در دانشگاه هاروارد تحقیقاتی را در زمینه اینکه “چه رفتارهایی باعث تربیت فرزندی خوب میشود” انجام داده اند. آنها به این نتیجه رسیده اند که عناصری وجود دارد که هنوز هم اصول بنیادی تربیت به حساب می آیند.
 با زندگی در عصر تکنولوژی باید قبول کرد که رشد کودکان نسبت به دوره قبل از ظهور آی پاد، آیفون، کامپیوتر، اینترنت و تمامی گجت های شگفت انگیز دیگر کمی تغییر کرده است.
بچه ها در کوچه بازی میکردند و با یک توپ پلاستیکی کوچک دولایه حداقل 5 نفر بطور همزمان سرگرم میشدند و به جای تعقیب کردن پوکمون از روی صفحه موبایل، تا زمانی که چراغ های خیابان ها روشن میشد بازی میکردند و آن زمان بود که میدانستند زمان بازگشت به خانه فرا رسیده است. کودکان امروزی اما خیلی متفاوت تر از بیست یا سی سال پیش در حال بزرگ شدن هستند. اما آیا این روش بزرگ شدن آنها با پیشرفت تکنولوژی، بهبود یافته است یا زمان آن رسیده که به اصول اولیه تربیتی برگردیم؟
این یک دنیای جدید است، حتی نوزادان تازه متولد شده نیز از لحظه ورود با تجهیزات الکترونیکی مانند دوربین های دیجیتال سرگرم میشوند تا زمانی که خودشان قدرت و اندیشه استفاده از آنها را بدست بیاورند. اما این وسط چه چیزی از دست میرود؟
روانشناسان در دانشگاه هاروارد تحقیقاتی را در زمینه اینکه “چه رفتارهایی باعث تربیت فرزندی خوب میشود” انجام داده اند. آنها به این نتیجه رسیده اند که عناصری وجود دارد که هنوز هم اصول بنیادی تربیت به حساب می آیند. در این مطلب 5 راز بزرگ کردن یک فرزند خوب را برای شما بیان میکنیم.
1- با فرزند خود وقت گذراندن
در نگاه اول این یک پیشنهاد ساده است، اما زمانی که خودتان را 24 ساعت، هفت روز هفته غرق در دنیای تکنولوژی، کار، خرید و مشکلات زندگی میکنید عملی کردن آن مشکل بنظر میاید. این وقت گذاشتن به معنی ایجاد ارتباط در شبکه های اجتماعی و یا تماس تلفنی و یا اسمس پشت سرهم و حتی خرید کادوهای پی در پی برای فرزند نیست. برای شما احتمالاً راحت است که یک تبلت و یا پلی استیشن برای فرزندتان تهیه کنید تا تمام مدت او را مشغول نگه دارد.
اما گذراندن وقت با فرزند به معنی کنار گذشتن همه چیز و کتاب خواندن، توپ بازی، پیاده روی و یا فقط یک بازی فکری ساده قدیمی از مد افتاده با اوست. در ساده ترین شرایط این به معنی تعامل رو در رو با فرزند است. این ها چیزهایی است که به یاد میماند و هرگز فراموش نخواهد شد. چیزهایی که برای آنها خریداری کردید را فراموش خواهند کرد، آنها فقط میخواهند که برایشان وقت بگذارید.
2- با صدای بلند با فرزند صحبت کردنبه گفته محققان دانشگاه هاروارد با وجود اینکه اکثر والدین، اولویت اول زندگیشان مراقبت از فرزندانشان است، این پیام اغلب توسط فرزندان شنیده نمیشود. والدین در صورت مشاهده تغییر کوچکی در فرزندانشان زمان زیادی را صرف میکنند و به سراغ معلمان، مربیان، مدیر مدرسه و.. میروند تا شرایط را بررسی کنند و علت را پیدا کنند.

اجازه دهید فرزندنتان با شما احساس راحتی کند و با شما صحبت کند. فرزند شما نیاز دارد تا بشنود که اولویت زندگیتان است. تنها خریدن لوازم مورد نیاز و غذا دادن به آنها کافی نیست. ابراز احساسات از طریق کلمات مهم است. از آنها دعوت کنید تا در کنار شما بنشینند و داستان های خود را در مورد مدرسه، تکالیف، دوستان و موارد دیگر با شما به اشتراک بگذارند.
3- نشان دادن چگونگی حل مشکلات به فرزند بدون تاکید بر نتیجه کار
یکی از بزرگترین نعمت هایی که میتوانید به فرزندتان هدیه دهید، توانایی تجزیه و تحلیل و حل مسائل است. به فرزند خود برای تصمیمی گه قصد دارد بگیرد اعتماد کنید. شما برای همیشه نمیتوانید مشکلاتشان را حل کنید. این خیلی خوب است که به آنها اجازه بدهید تجربیات زندگی را از زاویه خودشان ببینند.
دستاورد کار همیشه مهم است اما با آگاهی دادن اجازه فرصت عمل به فرزند خودتان دهید. شما میخواهید به فرزندتان کمک کنید که به یک آدم بالغ تبدیل شود پس به او اجازه دهید برای اشتراک گذاری مشکلاتش به سراغ شما بیاد و بهترین انتخاب های ممکن را به او نشان دهید.
قطعا سخت است به عنوان پدرو مادر عقب نشستن و تماشای اشتباه فرزند، اما این بخشی از یادگیری و تکامل انسانیت است. فرزندان باید برای کاری که انجام میدهند خوشحال باشند و لزومی ندارد شما همیشه یک پدرو مادر خوشحال باشید. اگر فرزند خود را همیشه به دستیابی موفقیت هل دهید، نتیجه این فشار یک دستاورد منفی است.
4- نشان دادن قدردانی به فرزند
مطالعات نشان میدهد که افرادی که عادت به ابراز قدردانی دارند بیشتر مفید، بخشنده، مهربان و غم خوار هستند. این افراد همچنین یک شادی و سلامتی ذاتی نیز دارند. والدین باید به فرزندان خود قدردانی برای موفقیت هایشان را نشان دهند.
دیدن قدردانی برای فرزندان مانند یک هدیه قابل توجه است. هر زمان که آنها کاری را درست انجام دادند افتخار و قدرانی نسبت به عملکردشان داشته باشید. به عنوان پدرو مادر وظیفه داریم به فرزند دلسوزی و همدلی نسبت به دیگران را آموزش دهیم. این موارد را به صورت عملی با نشان دادن و کمک به طبقات اجتماعی پایین تر به آنها یاد دهید.
به آنها اجازه دهید تا شاهد این باشند که چقدر خوش شانس هستند که خانه ای برای زندگی دارند و با کمک کردن به دیگران میتوانند فرصتی برای از بین بردن تفاوت ها داشته باشند. به این صورت بابت چیزهای کوچک در زندگی شکرگذار خواهند بود.
5- آموزش دادن به فرزند برای دیدن فراتر از نوک انگشتاین برمیگردد به نشان دادن قدردانی به فرزند. به فرزندتان اجازه دهید جهان را از تجربه شفقت ببیند. تقریباً همه کودکان همدردی و توجه دایره کوچک خانواده را در اختیار دارند. به فرزندان خود آموزش دهید که شنونده خوبی بدون نیازمندی به تکنولوژی های روز باشند، تا بتوانند برای افراد دیگر در خارج از خانواده نیز دلسوز باشند.

به آنها یاد دهید که هیچکس را براساس ملیت و دینش قضاوت نکنند. انسان در حال تکامل است و نسل جدید توانایی تغییرات بزرگ در جهان را خواهد داشت. آشنایی فرزندان با فرهنگ های مختلف باعث گسترش عشق، مهربانی و شاد بودن میشود. شما در قبال موجودات دوست داشتنی ای که خلق کرده اید مسوولید.
به آنها کمک کنید تا دنیا را به سمت محبت و مهربانی حرکت دهند. مراقبت کردن، حفظ احترام و تربیت درست کار سختی است. اما همه ما توانایی انجام آن را داریم و به یاد داشته باشید که هیچ کاری در کل زندگی، مهم تر و با ارزش تر از آن نیست.
وب‌سایت سخت افزار – سیمین نوربخش:
5 1000
ارسال شده در 17 آبان 1395 توسط با موضوع سلامت کودک
کد کم چیست؟

کدکم می تواند از دندان ها اسکن سه بعدی بگیرد و در همان لحظه اقدام به ساخت کل یا بخشی از دندان با ظرافت فوق بالا نماید.

اطلاعات بیشتر

پیشنهاد سردبیر

 • چرا با وجود تلاش زیاد، کاهش وزن نداریم؟
 • کشیدن دندان عقل ضروری است؟
 • عفونت ادراری در سنین پایین و نشانه های مهم آن
 • بالا رفتن دمای بدن افراد عاشق
 • “اكسي متازولين “موجود در اسپري‌هاي بيني خاصيت ضد التهابي دارد
 • شنیدن صدا از زانو
 • آب جوشیده ولرم و یک دنیا خاصیت
 • چرا صابونهای ضد باکتری خوب نیست
 • محبوبترین ها

 • افکار خودکار منفی در اشخاص افسرده
 • کمک به رفع بیماری صرع با آثار این خواننده
 • درمان های ساده خانگی برای پایین آوردن تب
 • درمنزل کفش به پا کنیم بهتر است یا نکنیم؟
 • استاتین قادر است امکان لخته شدن خون پس از عمل تعویض مفصل را کاهش دهد
 • کاهش کلسترول با تزریق دوبار آمپول در سال
 • نوع خستگی تان را بشناسید !
 • برای چکاپ کامل بدن چه آزمایش هایی باید انجام دهیم
 • رپورتاژ

 • مرجع فروش انواع ویلچر, ویلچر برقی, واکر, عصا
 • اسباب‌بازی‌هایی که هوش و خلاقیت کودک ما را افزایش می‌دهند
 • هایفو HIFU – لیفت صورت بدون جراحى
 • پلی کلینیک شبانه روزی ساج
 • تغذیه و تناسب اندام در کلینیک ایران نوین
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x