سشوارکشیدن حرفه ای مو سشوارکشیدن روش سشوارکشیدن براشینگ مو آموزش سشوارکشیدن . بهترین ظرف برای سرخ کردن

سشوارکشیدن هم فوت و فن مخصوص به خود را میطلبد اگر تمایل دارید مانند روزی که موهایتان را کوتاه کردید آن ها را سشوار بکشید و به آن ها حالت دهید بهتر است با ترفندهای آرایشگران حرفه ای در زمینه براشینگ آشنا شوید نحوه سشوارکشیدن و در دست گرفتن برس مو و استفاده از مواد آرایشی مخصوص مو بعد از سشوار را به ما آموزش خواهیم داد .

اگر فوت و فنش را بدانید، شما هم می‌توانید مثل یک آرایشگر حرفه‌ای، سه سوته موهایتان را سشوار بکشید، صاف یا فردارشان کنید! شما هم وقتی می‌خواهید خودتان موهایتان را آرایش کنید، یک عمر طول می‌کشد؟! آخرش هم نتیجه دلخواه را نمی‌گیرید؟ آرزو می‌کنید کاش بلد بودید مثل حرفه‌ای‌ها موهایتان را خودتان، در کمترین زمان آرایش می‌کردید؟ هیچ نگران نباشید ما برای همین اینجا هستیم!

 

با چتری‌ها چه کنید؟
همه موها خوب حالت گرفته، غیر از چتری‌ها که عین کاغذ کف سرتان چسبیده!  می‌دانید باید چه کار کنید؟
اول ریشه آن‌ها را مرطوب کنید‌، بعد دور انگشتاهای‌تان بپچید، بکشید و سشوار کنید.
حرکت دست‌تان باید اول از راست به چپ باشد و بعد از چپ به راست بکشید، اگر بعضی ‌از قسمت‌های موها خوب حالت نمی‌گیرند و به جهت‌های مختلف متمایل می‌شوند، باید روی ریشه آن‌ها تمرکز کنید یعنی باید به گونه‌ای سشوار بکشید که ریشه آن‌ها به همان جهت دلخواه شما خشک شود و بعد پایین و نوک موها را با یک برس گرد کوچک خشک کنید و حالت دهید.  البته حواس‌تان باشد که سر سشوار باید به سمت پایین باشد تا موها به‌طور ناخوشایندی فر نخورند. یک فرکننده خانگی!
دیده‌اید وقتی موهایتان را در آرایشگاه فر می‌کنید، چقدر زیبا و مرتب می‌شوند و پیچ و تاب‌هایش کاملا منظم و زیبا هستند؟ حتما دقت کرده‌اید که آرایشگرها قبل از شروع عملیات فر کردن، یک محلولی روی سر اسپری می‌کنند که ظاهرا فوت کوزه‌گری‌شان در همان اسپری است! این اسپری چیزی نیست جز یک چهارم فنجان نرم‌کننده که در 5/1 فنجان آب حل شده! البته باید این مخلوط را خوب تکان دهید تا کاملا مخلوط شود و بعد به موهای خشک اسپری کنید تا مرطوب شوند و بعد آنها را فر کنید. این کار نه تنها موها را نرم کرده بلکه آن‌ها را براق هم می‌کند. اگر وقت دارید بعد از این کار کمی موها را با سشوار خشک کنید و با یک فر‌کننده مخروطی شکل به آن‌ها بهتر حالت دهید، اگر هم وقت ندارید اجازه دهید موها با جریان هوا خشک شوند و خودشان حالت بگیرند.راه و رسم برس‌کشیدن موها
خیلی ساده می‌توانید فقط با استفاده از دست‌‌تان موهای را جابه‌جا کرده و جلوی سشوار آن‌ها را خشک کنید. اما استفاده از برس برای خشک کردن و حالت دادن به موها وقت کمتری از شما خواهد گرفت و در نهایت موهای‌‌تان بهتر مرتب می‌‌شوند و فرم می‌گیرند. بهترین برس، برسی بزرگ و گرد است. این برس پس از سشوار کشیدن بهترین حجم و حالت را به موهای‌ شما خواهد بخشید. برس‌های فلزی برای سشوار کشیدن مناسب‌ترین هستند و بهترین شکل را به موهای‌‌تان خواهند داد. شما می‌توانید از برس‌های کم ‌قطرتر برای مرتب‌کردن و سشوار کشیدن موهای چتری‌‌تان استفاده کنید. برس‌های پارویی برای پرداخت نهایی موهای بلند، پس از سشوار کشیدن مناسب‌ هستند. موهای برس‌‌های چوبی، ترکیبی از موهای طبیعی و مصنوعی است، بنابراین به‌گرفتن بهتر موها درون‌‌شان کمک می‌کنند.اگر موهای پُر می‌خواهید
با این ۴ روش موها حجیم می‌شود:
۱. شامپوی حجم‌دهنده: مو حاوی چربی‌های طبیعی یا سبام است که می‌تواند سنگینی، لیزی، کاهش اصطکاک و در نتیجه نرمی مو را به همراه داشته باشد.
بنابراین با پاک کردن این روغن‌ها با استفاده از یک شامپوی حجم دهنده، می‌توان موها را به حالت طبیعی خود با اصطکاک اولیه‌اش در آورده و این بهترین کار برای ایجاد حجم خواهد بود.
۲. حالت‌دهنده‌ها: استایلرهای اساسی مانند موس و ژل اصطکاک مو‌ها را به‌طور موقتی افزایش داده و کمک می‌کنند تا حالت واقعی برای مدت بیشتری ثابت بماند. آن‌ها مانند یک فیلم نرم روی موها نشسته و پس از مدتی که نیمه خشک شدند، چسبنده شده و موها را به هم می‌چسبانند و حین خشک شدن کامل، به موها فرم می‌دهند.
۳. پوش دادن: شانه کردن معکوس از نوک به ریشه به راحتی اصطکاک موها را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود حجم موها نیز افزایش ‌یابد که البته این کار به خاطر آسیب غیرقابل ترمیمی که به موها وارد می‌کند، اصلا توصیه نمی‌شود.
۴. پلیمرها: یکی از جایگزین‌های مناسب پوش دادن، استفاده از اسپری‌های مو (مانند تافت) است که همان فواید افزایش اصطکاک را به‌همراه دارد بدون آن‌که به کوتیکول مو آسیب جدی وارد شود. حجم ایجاد شده ناشی از این اصطکاک می‌تواند ساعت‌ها مو را در مقابل باد و تکان‌دادن‌های مکرر سر محافظت کند.دست به دامن دیسپانسر شوید …
یکی از انواع فر کردن سریع موها که به شدت برازنده موهای کم‌پشت و صاف است و دردسر چندانی هم ندارد، استفاده از دیسپانسر است.
برای این کار نم موها باید به صورتی باشد که نه خیلی خیس باشد که از آن آب بچکد و نه این‌که خیلی خشک باشد.
از بالای گوش راست تا گوش چپ، موها را به حالت نیم دایره جدا کنید و در بالای سر ببندید، تا بتوانید با موهای پائینی راحت‌تر کار کنید و همه موها فر شوند، به موها موس زده، (ژل هم می‌توان استفاده کرد ولی ژل موها را سفت می‌کند) و آن را در لابه لای موها پخش کنید.
سشوار را روشن کنید، اول روی حرارت زیاد بگذارید تا سشوار زودتر گرم شود ، بعد حرارت را کم کنید و با صبر وحوصله موها را خشک کنید.
سرتان را کاملا به سمت پایین خم کرده؛ موها را به صورت حلقه‌ای داخل سری دیسپانسر گذاشته و به حالت دورانی روی قسمت به قسمت سرتان بچرخانید. برای موهای بالای سر هم این کار را تکرار کنید.
می‌توان برای تثبیت کردن موها، در آخرین مرحله از تافت هم استفاده کرد.

فوت کوزه‌گری آرایشگرها
چرا فکر می‌کنید تمام اسپری‌های روز میز آرایشگرتان، حاوی ماده خاصی است؟! حداقل یکی از آنها آب معمولی است! بله، آب! آرایشگرها برای این‌که اثر مواد حالت‌دهنده مو را بیشتر کنند، معمولا روی موها آب اسپری می‌کنند، همچنین وقتی تمام موها را با آب مرطوب کنید دیگر کمتر روی موها احساس ناراحتی می‌کنید، اسپری‌کردن مقدار کمی آب روی موها حالت‌دهی آن‌ها را خیلی راحت‌تر می‌کند. البته می‌توانید دور موها را با یک حوله مرطوب بپوشانید تا همان اثر را داشته باشد.

 یک براشینگ ۵ستاره!
برای داشتن یک براشینگ عالی، باید کمی وقت بگذارید و مثل حرفه‌ای‌ها، موها را تقسیم بندی کنید، از موهای ناحیه پشت گردن و 2 طرف صورت شروع کنید؛ البته قبل از شروع، پایین سرتان را به اندازه‌ای که تسلط دارید و می‌توانید موها را در کنترل خود داشته باشید، آن‌ها را رها کنید. حالا موها را به طرف بالا نگه داشته تا ناحیه گردن و صورت از صدمه ناشی از گرمای دستگاه سشوار محافظت شود.  سپس موها را به دور برس بپیچید و درحالی‌که موها را با برس می‌کشید آن را صاف کنید. تا قسمت‌های مرکز سر را با زاویه 90 درجه سشوار کنید. اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر باید بیشتر پف داشته باشد و اگر صورت باریک باشد قسمت‌های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد. مرکز سر نیز با زاویه 90 درجه به بالا براشینگ می‌شود. سشوار همزمان با برس حرکت می‌کند. بعد سشوار را دور کرده دوباره حرکت چرخشی را ادامه دهید تا این‌که موها سرد شود. بعد آهسته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد کنید. البته جریان هوای خنک سشوار، می‌تواند مدل دلخواه را روی موی شما تثبیت کند.منبع : مجله ی سیب سبز

 

امتیاز بدین ! 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
Loading...
ارسال شده در 26 آبان 1395 توسط دکتر سلام با موضوع زیبایی, پوست, مو

پیشنهاد سردبیر

 • سندروم دامپینگ را جدی بگیرید
 • با این روش هر سال 9 کیلو وزن اضافه کنید
 • ارتباط پیشرفت ناراحتی قلبی و ورزش نکردن
 • هشدار پزشكان درباره استفاده از پماد و پودر روی بدن نوزادان
 • بخاطر چاق شدن صورت شیوه تغذیه خود را تغییر دهید
 • ۱۶ اصطلاح تخصص بدنسازی را یاد بگیرید
 • علت ناخن و انگشت مکیده اطفال
 • بازشدن رگهای قلب با تره تیزک
 • محبوبترین ها

 • معجون گل قند چه خاصیت درمانی دارد+ طرز تهیه
 • فواید و خواص دارویی گیاه بلادن یا شابیزک
 • گرمازدگی و سرکوب آن
 • خاصیت شگفت انگیز چای سبز در درمان کبد چرب
 • تغییر مزاج با مصرف چای
 • فواید بی نظیر طب سوزنی
 • دستورهای طب سنتی برای فشارخون
 • مواد غذایی مفید برای جلوگیری از سکته های مغزی
 • رپورتاژ

 • لبخندی کودکانه با دندان هایی سالم
 • همه چیز درباره کم‌خونی
 • خداوند متعال مو را برای زیبایی بندگانش قرار داده است
 • بیش از آن‌چه فکر می‌کنید از دندان‌هایتان کار می‌کشید!
 • دکتر دندانپزشک امینی عضو انجمن ایمپلنتولوژی آمریکا
 • الو دکتر

  محبوبیت داروهای گیاهی در بین بیماران قلبی
  رفع جای نیش حشرات با استفاده از کرم های مختلف
  دکتر هومن عشقی
  تلگرام دکتر سلام
  نخ دندان ارکید

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید

  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است