مشاوره زیبایی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
کلینیک ارتوپدی سپید
کلینیک ارتوپدی سپید
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی

ورزش کردن گربه گربه آیا گربه ورزش میکند؟

بصورت تقریبی باید گفت که هر جایی که انسان ها در آن زندگی میکنند گربه هم وجود دارد.برعکس اعتقاد اکثر مردم که فکر میکنند گربه هیچ استفاده ای ندارد باید بگوییم که از گربه میتوان استفاده های گوناگونی کرد،همانند دور کردن موش از خانه.آیا شما تا بحال دیده اید که گربه ای در حال ورزش باشد؟آیا گربه میتواند ورزش کند؟

آیا شما تابحال دیدید که گربه شما ورزش کنه ؟؟؟ شاید دیدید که گربه کوچولوی شما دور خانه مثل یک دیوانه میدود مثل یک گلوله پشمی از این اتاق به ان اتاق و یا به صورت عمودی میپرد یا حتی افقی… شاید دیده باشید که حیوان شما خیلی کارهای عجیبی میکنه مثل پاره کردن موکت یا مبل ها یا حمله کردن به پای شما در نصف شب شاید تعقیب و گریز شاید سعی کنه ظرف کیتر خودش رو تغیر بده شاید پرواز کنه (اصطلاح) شاید مثل یک مارمولک از اینور به انور برود، شاید شاهد حرکت غیر منتظره از جانب حیوان خود باشید، که برایتان عجیب میباشد اما اینها ورزش های حیوان شما میباشد، چه درست چه نادرست!

ورزش کردن یا تمرین کردن خیلی اهمیت داره برای گربه شما، همانطور که این ورزش کردن برای سلامتی انسان نیز مفید هست، این مساله رو در نظر داشته باشید گربه های جوان مانند گربه های بالغ احتیاج به ورزش صحیح دارند، حتی گربه های پیر و پا به سن گذشته نیز احتیاج به یک ورزش دوره ای دارند تا این ورزش سبب این بشه که سلامتی آنها در دراز مدت تضمین و همیشه در کمال صحت و سلامت در کنار ما باشند.

ما همگی میدانیم که ورزش روی فیزیک و روحی تاثیر مستقیم دارد و یک انسان با ورزش کردن میتونه سلامتی خودش رو در دراز مدت کنترل کنه. این مساله همان اندازه که برای یک انسان حیاتی میباشد برای گربه شما نیز حیاتی هست چون در صورت ورزش نکردن گربه شما، ان حیوان میتونه دپرس و شاهد مشکلات روحی در ان باشیم حتی اگر از لحاظ فیزیکی براش مشکلی پیش نیاد اما از لحاظ روحی مطمئنا تاثیر بدی خواهد گذاشت، به عنوان مثال گربه شما میتونه شما رو نصف شب بیدار کنه در صورتی در طول روز انرژی خودش رو با ورزش کردن تخلیه نکرده باشه و همین سبب سلب آسایش شما و به خاطر افتادن سلامتی گربه شما میشود

گربه ها ورزشکاران فوق العاده ای هستن، اما تمامی گربه ها دوست داران در زمان معینی ورزش کنند، یک ورزش کامل در شب برای گربه شما میتونه به شما و ان گربه کمک کنه که کمی بخوابید خوب پس باید یک برنامه ریزی دقیقی برای حیوان خود بکنید که سبب آزار و سلب آسایش شما نشود.
ورزش درست:
بازی درست، یکی از مهمترین راههای هست ک میتونید زمان معینی رو در کنار حیوان خود سپری کنید که این ورزش شامل مزایای خیلی زیادی میشود، به عنوان مثال از لحاظ روحی به گربه شما کمک میکند.
وقتی بچه گربه های باهم بازی میکنم خیلی از مسائل اتفاق میوفته به عنوان مثال، این سبب تشویق آنها در برخورد اجرائی آنها میشود و … دنبال هم میروند و با همدیگه بازی میکنن این بازی کردن ها و ورزش ها مزایای دارد که آنها با اینکار میتونن دنیای خودشون رو کشف کنند و با چرخیدن و بالارفت و قایم شدن و مخفی کردن خودشون برای شکار کردن … اینها تفریحاتی و ورزشهایی هست که گربه ها باید انجام بدن

گربه های بالغ هم همینطور، آنها هم از اسباب بازی لذت میبرند و این اسباب بازی ها به آنها کمک میکنه که غریزه حیوانی خودشون رو تقویت کنند … با دنبال ان رفتن و مخفی شدن برای شکار و دیگر فعالیت های این چنینی.
اسباب بازی های تجاری موجود کمک میکنن که دعوت کنن آنها رو برای بازی کردن اما در واقع بچه گربه شما با تمامی وسائل بازی خوشحال میشود، به عنوان مثال تنها چیزی که آنها دنبال ان بروند و چنگ بزن و اینجور وسائل میتونه گربه شما رو خوشحال و هیجان زده کند.
این چند تا چیز هست که شما میتونید برای آنها امتحان کنید
میز تنیس رو بر عکس کنید و روی زمین قرار دهید… سپاس عقب به وایسید و نگاه کنید که گربه شما دنبال توپ تنیس روی میز میرود و با ان بازی میکنید، این یکی از بازی هایی هاست که گربه شما رو میتونه هیجان زده بکنه

یکی از بازی های که گربه ها عشق ان هستن دنبال کردن وسایل هست، به شکلی انگاری دارن دنبال موش میروند … یک تیکه کاغذ رو با نخ وصل کرده و سپس این نخ را بکشید و میبینید که گربه شما تدارک یک حمله میده و دنباله ان کاغذ میدود، این یکی از تفریحات آسان برای تمرین دادن گربه شما به ورزش میباشد.:
یک وسیله بلند رو در نظر بگیرید و ان را به صورت کج و ایستاده قرار دهید، سپس گربه شما از ان بالا میرود و به سمپت پایان میاد…. با پین اومدن این مساله به عضله های گربه شما کمک میکنید و سبب افتادن ناخن های قدیمی میشود و این مساله خیلی به سلامت گربه شما کمک میکنه
یک جعبه بزرگ رو پر از کاغذ کنید و گربه خودتان را در ان قرار دهید، با اینکار حس کنککاوی گربه شما تقویت و به گشت و گذار… یکی از بازی های بدون هزینه و تنها نیاز به حوصله شما دارد
میتونید وسائلی برای ژیمناستیک مربوط به گربه ها تهیه کنید، درواقع وسائلی که میتونه تقویت کنه آنها رو به اینکار، طوری باشه که گربه شما از ان بالا و به گشت و گذار بپردازد

مواردی که نباید انجام دهید:

هیچوقت از وسائل اسباب بازی استفاده نکنید مثل الیاف های خاص با اینکه میدونید گربه شما از ان لذت میبره ولی در صورت قورت دادن ان میتونه سلامتی گربه شما رو مورد هدف قرار بده همینطور اگر دور زبان آنها گره بخوره و به بیزه آنها صدمه بزنه، پس این مساله رو جدی بگیرید که از الیاف تابیده شده استفاده نکنید.
گذاشتن گربه خودتان در خارج از یک محلی ک در ان زندگی میکنید هیچ گزینه خوبی نیست برای تقویت کردن حس ورزش کردن آنها، به زبان ساده بگم، شما دوست دارید طول عمر حیوان شما بیشتر باشه و به همین دلیل از واکسینه کردن و … برای گربه هاتون استفاده کردید و در صورت نگهداری آنها در داخل خانه یعنی در محیطی تمیز و چک شده و یا حتی در محیط کنترل شده خارجی مانند فنس های که در اطراف خانه میکشن و مطمئن بودن از محیطی که تمیز هست و این مساله سبب این میشه گربه شما از بازی های بهره بباره که بدون خطر هستن و سبب مصدوم شدن آنها نیست و اینکار سبب این میشه که آنها از گرفتار شدن به ویروس های کشنده یعنی از گربه های ناقل که در خیابان ها هستن بدور باشد…. این نکته یکی از مهمترین ها میباشد، توجه کردن به سلامتی گربه تا آنهایی ک ممکن هست نگذارید با محیط آزاد بیرون در تماس باشد.

ورزش های روزانه یا زمان بازی گربه ها در روز پیشنهاد میشود، مگر در صورتی که دامپزشک ان اینکار رو منع کرده باشد، و همینطور دامپزشک مربوطه به شما بگه که گربه شما چه مقدار و چگونه میتونه ورزش کنه و چه بازی های رو باید انجام و چه چیز های رو نباید انجام بده، که این مساله سبب این میشه که طول عمر گربه شما بیشتر بشود.

منبع : بیمارستان دامپزشکی پایتخت

5 1000
ارسال شده در 9 دی 1395 توسط با موضوع گربه
پيلتن شاپ

پیشنهاد سردبیر

 • آنچه باید درباره غذاهای حاضری بدانید
 • معرفی ۱۰ خوراکی برای تقویت مغز
 • تاثیر نیروی معنوی روی ترک مواد مخدر
 • رفع کمر درد با درمان دستی یا کایروپراکتیک
 • علل های بروز افسردگی و راه های درمان آن
 • ساخت رشته های بسیار ظریف تار عنکبوت برای التیام درد
 • 6 نکته برای تبدیل شدن به زن قدرتمند
 • خواص طبیعی و گوگردی آبگرم چشمه‌ها در ایران
 • محبوبترین ها

 • معجون هوشیاری
 • با این نشانه ها مبتلا به تومورمغزی هستید
 • حضور موجودات فرازمینی در مریخ
 • کاهش عفونت‌های تنفسی با مصرف ویتامین D
 • احساس سیر شدن بیشتر با این نوع غذاها
 • تاثیر خیرین سلامت در توسعه خدمات بهداشتی به مردم
 • برای سلامت دکتر عباسقلی دانشور،جراح سرشناس کشورمان دعا کنیم
 • سرطان مری و معده در ایران نتیجه ی چیست
 • رپورتاژ

 • پوستی به لطافت و درخشندگی ابریشم
 • دکتر صابر گوگانی دندانپزشک زیبایی و ترمیمی
 • لبخندی دلنشین و جذاب
 • جراحی لیفت ابرو دکتر نداف کرمانی
 • آیا شیر گاو کلسیم مورد نیاز مادران در دوره شیردهی را تأمین می‌کند؟
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x