کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
دکتر آزاده آقازاده
دکتر آزاده آقازاده
ماموگرافی، سونوگرافی دیجیتال
کلینیک صدف
دکتر فرح آل قیس
متخصص کاشت و پیوند مو
کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی

ورزش کردن ورزش نحو صحیح تمرین مناسب ترین ورزش کدام است کاهش خستگی بعد از تمرین چگونه ورزش کنیم

ورزش کردن از جمله مهم ترین پایه های سلامتی است. برای شما هم پیش آمده است که بعد از یک روز سخت کاری بخواهید سر تمرین بروید اما حال و حوصله نداشته باشید.  این اتفاق سبب بی میلی شما به تمرین و ورزش کردن می شود برای همین امر روش های و تکنیک های فوق العاده ای را برای کاهش این خستگی ها برای شما قرار داده ایم. با دکتر سلام همراه باشید.

تمرین کردن بعد از یک روز کاری طولانی می تواند سخت باشد اما نکاتی برای جلوگیری از احساس کم توان شدن بیش از حد بدنتان برای تمرین بعد از کار وجود دارد.
تمرین کردن بعد از یک روز کاری طولانی می تواند سخت باشد. نکاتی برای جلوگیری از احساس کم توان شدن بیش از حد بدنتان برای تمرین بعد از کار  وجود دارد. پنج سال پیش، از کار کردن به عنوان یک مربی شخصی تمام وقت، به گذراندن بیشتر روز به حالت نشسته یا ایستاده در جلوی کامپیوترم در حال پژوهش، نوشتن، ضبط پادکست و انجام مشاوره ی آنلاین تناسب اندام و تغذیه، تغییر کار دادم.
با گذشت زمان، متوجه شدم که یک تفاوت بسیار بزرگ بین فعالیت سرپایی در تمام روز، با نشستن در مقابل کامپیوتر وجود دارد. حتی برای فردی مثل من که واقعاً اندام متناسبی دارم نیز تمرین کردن بعد از یک روز طولانی در اداره، سخت است. شرط می بندم که شما هم این را تجربه کرده اید. پس در این قسمت، یاد خواهید گرفت که دقیقاً باید چه کاری انجام دهید تا مانع احساس کم توان شدن بیش از حد بدنتان، برای تمرین کردن بعد از یک روز کاری شوید.

چرا تمرین کردن در پایان یک روز کاری سخت استوقتی صحبت از احساس شما در پایان روز می شود، یک تضاد کامل بین این موارد وجود دارد.

۱- حضور در هوای آزاد و انجام تمرین های بوت کمپ (فعالیت های گروهی) و تحریک دائم سوخت و ساز به وسیله ی جلسات تمرینی شخصی

۲- نشستن کل روز در کافی شاپ یا دفتر خانگی بر روی صندلی، در حالی که توسط امواج الکتریکی کامپیوتر یا روتر خود بمباران می شوید.

خبر خوب این که قرار است آنچه را که در مسیر دشوار کمر درد، کشیدگی شانه، کم خوابی، سردرد، و از پا درآمدن، یاد گرفتم را بدانید. اینها ۵ راهی هستند که یک روز طولانی در اداره می تواند بدنتان را نابود کند، همراه با چند نکته ی سریع و راحت درباره ی اینکه چه کاری می توانید برای آن انجام دهید.

نکته ۱: میدان های الکترومغناطیسی (EMF)نه، من یک هیپی با یک کلبه در جنگل نیستم که تمام مدت روز را در حالی که یک کلاه از جنس ورق قلع با آلومینیوم پوشیده ام، نشسته باشم. من فردی معمولی هستم که دوست دارد از بدنش محافظت کرده و در اوج سلامتی و طول عمر باقی بماند. و حقیقت این است که وقتی صحبت از مغز و سلامت سلولی می شود، آلودگی الکتریکی ناشی از تلفن هوشمند شما، روتر وای فای شما، کامپیوتر شما، و سیگنال های وای فای افراد دیگر، به نوعی اهمیت دارند. به این دلیل است که اگر به برچسب کوچکی که همراه گوشی هوشمندتان است نگاهی بیندازید، به شما می گوید که این شی را نزدیک سرتان نبرید.

پس در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید؟ اینها ۳ کاری است که من انجام می دهم

۱- از وای فای اجتناب کرده و تا حد امکان، با کابل به مودم وصل می شوم

۲- گوشی خود را تا حد امکان، در حالت هواپیما قرار می دهم

۳- از یک هدست مخصوص تلفن به نام هدست air tube استفاده می کنم

نکته ۲: تنفس سطحیچند لحظه دست از خواندن بردارید و به این سوال پاسخ دهید: آیا به طور عمیق از شکم خود نفس می کشید و دهانتان بسته است یا از طریق دهان نفس می کشید و سینه تان بالا و پایین می شود؟ اگر مثل بیشتر افراد هستید، مورد دوم درست است. این تنفس سطحی است و باور کنید فوق العاده ساده است که وقتی با کامپیوترتان کار می کنید، به تنفس سطحی عادت کنید. نمی دانم چرا؟ اما اینگونه است.

اما اگر به طور عمیق نفس نمی کشید، پس این می تواند مشکلات بزرگی برایتان ایجاد نماید، چون الگو های نفس کشیدن عمیق، این است که بدنتان چگونه سوخت و ساز را بالا نگه می دارد، اکسیژن را به بافت های حیاتی می رساند، عضلات شکم تان را فعال می کند، و مانع افزایش pH خون شما می شود. پس اگر یاد نگیرید چگونه به شیوه ی صحیح نفس بکشید، به طور اساسی بدنتان را خفه کرده و عضلات مرکز بدنتان را خشک و کوچک می کنید. در این مورد چه کاری می توانید انجام دهید؟ مطلب من در مورد اینکه چگونه به شیوه ی صحیح نفس بکشیم را بخوانید و یاد بگیرید چگونه به طور بهینه نفس بکشید. من شخصاً هر روز با ۵ دقیقه تنفس عمیق شروع می کنم تا استاندارد بقیه ی روز را تنظیم نمایم. اگر کمک بیشتری مورد تنفس می خواهید، پس یوگا یاد بگیرید. دیگر هرگز مثل قبل نفس نخواهید کشید.

نکته ۳: وضعیت نامناسب بدنچه کل روز را بنشینید و چه یکی از این ایستگاه های کاری نو ظهور ایستاده را داشته باشید، وضعیت نامناسب بدن بهترین راه برای نابود کردن عضلات پایین کمر و باسن تان است. حل کردن این مورد واقعاً آن قدر سخت نیست، باسن خود را فشرده کرده و تیغه های شانه هایتان را به عقب بکشید. آن را زیاد انجام دهید تا زمانی که به صورت خودکار انجام شود. همین الان ساعت ها وقت که برای مراجعه به وب سایت های وضعیت صحیح بدن تلف می شود، را برایتان ذخیره کردم. اگر واقعاً می خواهید بیشتر در مورد وضعیت بدن مطالعه کنید، پس شدیداً توصیه می کنم مطلب من با عنوان ۷ راه برای سوزاندن کالری ها با بیشتر ایستادن را بررسی نمایید.

نکته ی ۴: وضعیت تدافعیمن اینجا در مورد فوتبال یا بسکتبال حرف نمی زنم. در مورد وضعیت دفاعی که هنگام گذراندن روز خود به شکل قوز کرده در مقابل کامپیوتر دارید، صحبت می کنم. وضعیت تدافعی از نظر فنی یک وضعیت جنینی است. بله، وضعیت جنینی مثل مکیدن انگشت، جمع کردن خود در زیر تخت، گریه کردن مثل یک بچه. ایراد از شما نیست. فقط اینکه وضعیت حفاظتی طبیعی بدنتان برای حفاظت از اندام های حیاتی شما، خم کردن گردنتان، کج کردن شانه هایتان به سمت جلو و قوز کردن است. دقیقاً همان کاری که وقتی مدام به کامپیوترتان خیره می شوید، انجام می دهید. و مشکل اینجاست که وقتی این کار را انجام می دهید، کارهایی مثل ترشح زیاد هورمون وابسته به استرس (کورتیزول) نیز انجام می دهید و هر عضله ی کوچکی در بدنتان منقبض و دچار گرفتگی می شود.

۱-  آن ایستگاه کاری ایستاده که پیش از این اشاره کردم را بگیرید و با وضعیت بدنی خوب از آن استفاده کنید.

۲- وضعیت بدنی تان را به شیوه ای که در نکته ی ۳ بحث کردم، مورد بررسی قرار دهید.

۳- ارگونومی ایستگاه کاری خود را اصلاح کنید. برای یک منبع علمی تر، انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی (HFES) را ببینید، که در سال ۱۹۵۷ با هدف ارتقای کشف و تغییر دانش مربوط به اینکه چگونه بشر می تواند به صورت طبیعی تر با انواع سیستم ها و دستگاه ها تعامل داشته باشد، تأسیس شد.

نکته ۵: بی خوابی آیپدبله، اعتراف می کنم که «بی خوابی آیپد» یک اصطلاح پزشکی چندان فنی نیست. اگر چه دور از شوخی، این موضوع در واقع مورد پژوهش قرار گرفته است. وقتی از یک آیپد، کامپیوتر، کتابخوان الکترونیکی، تلویزیون، یا هرگونه صفحه نمایشی که به چشم فشار می آورد استفاده می کنید، تولید طبیعی ملاتونین خود را بیش از ۲۰ درصد کاهش می دهید. و ملاتونین همان چیزی است که برای خوابیدن به آن نیاز دارید. اما این همه ی ماجرا نیست. کاهش تولید ملاتونین با بیماری های جسمی مختلفی مثل دیابت، چاقی و افسردگی ارتباط دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این پدیده، مقاله ی «نمی توانید بخوابید؟ تبلت را مقصر بدانید» را مشاهده نمایید. من شخصاً موقع شب به یک صفحه نمایش نگاه می کنم از عینک مخصوص «مسدود کننده ی نور آبی» استفاده می کنم. بله، این از آن نوع رفتارهای خنده دار آماتوری است. اما من مثل یک بچه می خوابم.

درست است. وقتی این نکات سریع و راحت را در برنامه ی روزمره ی خود به کار بگیرید، متوجه می شوید که می توانید یک روز کاری طولانی را به پایان برسانید و باز هم احساس تمایل به تمرین داشته باشید یا یک شب خواب خوب داشته باشید، پس در واقع می توانید صبح روز بعد بدون اینکه آنقدر کسل باشید که حتی نتوانید یک شنای سوئدی بزنید، ورزش کنید.

به یاد داشته باشید مهم نیست چقدر از شغلتان پول در می آورید اگر، وزن اضافه می کنید، میگرن های مداوم را تجربه می کنید و نمی دانید که با این روال آیا به اندازه ی کافی زنده هستید که با نوه های خود بازی کنید.
منبع: برترینها
5 1000
ارسال شده در 25 دی 1395 توسط با موضوع ورزش و سلامتی

پیشنهاد سردبیر

 • چه عواملی سبب ثابت ماندن رشد سینه‌ها می‌شود؟
 • علائم و نشانه های ارضای جنسی در خانم ها
 • مراقبت بیشتر از سگ های مبتلا به دیابت
 • آیا واقعا درباره «فلای بورد» اطلاعات دارید؟
 • موارد مصرف زیره در طب سنتی سایر فرهنگ ها
 • دیازپام چرا و چگونه مصرف می شود؟؟
 • آسیب ها و تهدید های رواج روز افزون عمل های زیبایی
 • لبخند را بر لبان شما می آورد این جملات زیبا
 • محبوبترین ها

 • اگر خواهان انتقاد از فرزندتان هستید این موارد را به خاطر داشته باشید
 • تاثیرپذیری خلقیات از برخی خوراکی ها
 • تاثیر علمی بخشش بر مغز
 • انتظارات اشتباه از مرد زندگی
 • اندیشیدن در روانشناسی
 • حرف هایی که نباید به بیماران مبتلا به سرطان گفته شود
 • جبران شکست و برگرداندن امید به زندگی
 • چگونه جلوی استرس را بگیریم
 • رپورتاژ

 • زیباتر شدن چهره با روش های نوین
 • نگاهی به لیزر و کارکرد آن در پوست و زیبایی
 • لثه ای روشن به رنگ سلامتی
 • خدمات دندانپزشکی پیشرفته توسط دکتر فرهت مجید فر
 • کلینیک لاغری و تناسب اندام ساج
 • ارکید
  دندانپزشکی دکترسلام
  کلینیک صدف

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x