شرکت اپل که در عرضه گوشی های هوشمند و منحصر به فرد در جهان شهره است و تعداد قابل توجهی کارمند و پژوهشگرً در سراسر جهان دارد به زودی به مکان جدید کمپانی اپل که با نام پارک اپل ساخته شده است و طراحی آن به سبک سفینه می باشد نقل مکان می کند.کمپانی اپل به تازگی اعلام کرده است که بعد از اتمام ساخت ساختمان جدید، «پارک اپل» در آوریل امسال به روی کارمندان بازگشایی خواهد شد.
نقل مکان 12 هزار کارمند اپل از ساختمان فعلی به فضای جدید کار ساده‌ای نیست و پیش‌بینی می‌شود که نقل و انتقالات کامل از زمان افتتاح پروژه پارک اپل، حدود 6 ماه زمان می‌برد. کار ساخت بنا و چشم‌انداز اطراف آن هنوز در موقعیت 71 هکتاری منطقه «کوپرتینو» ادامه خواهد داشت.
همچنین انتظار می‌رود کار ساخت سالن تئاتری که در این ساختمان در حال احداث است، تا انتهای سال به پایان برسد. این تالار با ظرفیت 1000 نفر که به افتخار بنیانگذار و مدیرعامل فقید و سابق این شرکت به «استیو جابز» نام‌گذاری شده است در بالای تپه واقع شده و ورودی آن به شکل یک استوانه شیشه‌ای به ارتفاع شش متر است و یک سقف فلزی از جنس فیبر کربنی بالای آن قرار می‌گیرد.
در این ساختمان همچنین یک مرکز بازدید از اپل استور و کافه ساخته شده که قرار است به زودی به روی عموم باز شود. یک مرکز تناسب اندام و تحقیق و توسعه نیز در اینجا احداث شده است.
این پروژه از 464 هزار و 515 مترمکعب آسفالت در منطقه‌ای تشکیل شده است که با محوطه‌ای مشابه شامل 9000 درخت و چمنزار مقاوم در برابر خشکسالی و مسیرهای مخصوص پیاده‌روی و دویدن برای کارمندان و پرسنل این کمپانی جایگزین شده است.
یک پنل خورشیدی 17 مگاواتی برای پارک اپل تعبیه شده است که نیروی آن به طور کامل از انرژی‌های تجدیدپذیر تأمین می‌شود. این ساختمان به عنوان بزرگ‌ترین ساختمان جهان که سیستم تهویه آن به طور طبیعی صورت می‌گیرد، مورد تقدیر قرار گرفته است و انتظار می‌رود برای نه ماه از سال از هیچ‌گونه وسایل گرمایشی و سرمایشی برای آن استفاده نشود.
به گزارش اپل، ساختمان اصلی این بنا از بزرگ‌ترین پنل‌های شیشه‌ای منحنی در دنیا تشکیل شده است. فضای داخلی این ساختمان 160 هزار و 128 مترمکعب است.

منبع/آخرین خبر