همزمان با شروع بارش ها از نواحی غربی کشور بار دیگر سازمان هواشناسی در خصوص فعال شدن و ورود ریز گردها به کشور خبر داد و اعلام کرد این توده های خاک و گرد و غبار از قسمت های مرکزی کشور عراق فعال می شود و وارد خاک ایران خواهد شد.سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای از ورود گرد و غبار به کشور خبرداد و اعلام کرد: این گرد و غبار که در ساعتهای آینده از مرزهای غربی وارد می‌شود استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه و بوشهر را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

سازمان هواشناسی کشور در اطلاعیه‌ای با ابراز اینکه امروز جمعه بارش باران و رعد و برق در مناطقی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی مناطق مرکزی ایران به‌وقوع می‌پیوندد تا کید کرد:
جمعه 18 فرودین سال 96: بارش باران گاهی رعد و برق در بعضی ساعات وزش باد به نسبتاً شدید در برخی نقاط آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان و قزوین.
با توجه به تصاویر دریافتی از ماهواره هواشناسی، تشکیل توده گرد و خاک را روی قسمتهای مرکزی عراق و هدایت آن به سوی مرزهای غربی کشور را نشان می‌دهد، از این رو از اوایل شب جمعه و طی شنبه پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا و دید افقی در استان خوزستان، ایلام و با شدت کمتر در کرمانشاه و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.
با توجه به شرایط جوی فوق، توصیه می‌شود برای جلوگیری از بروز خسارتهای احتمالی، تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

منبع/تسنیم