ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر محسن پور حقیقی
دکتر محسن پور حقیقی
متخصص دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی

رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی

زمانی که احساس تنبلی و سستی دارید، چگونه باید برای خودتان انگیزه ایجاد کنید؟ برای جلوگیری از شوک، ابتدا سه سوال ساده که در زیر خواهد آمد، از خود بپرسید. اگر احساس سستی و رخوت میکنید، بدانید تنها نیستید؛ این بی انگیزگی و بی الهامی زمانی ممکن است اتفاق بیفتد که شما تمرکز خود را به دلیل هجوم اندیشه های بدون پایه و اساس در زندگی روزانه از دست بدهید.

البته باید بدانید که این هجوم اندیشه ها برای همه اتفاق می افتد؛ بخصوص وقتی به وسیله کسی یا کاری و یا حادثه ای غیر منتظره روبرو میشویم. این بسیار ساده است. زمانی که در حال راه رفتن هستیم، ابتدا فکر میکنیم همه چیز خوب است، به خود میگوییم:” هی، من فقط دارم سعی میکنم هفته ام را بگذرانم“…

سپس همه چیز به ناگهان و در یک وضعیت تصادفی به وضوح نمایان میشود: در مترو، زمانی که در صف ساندویچ هستیم، یا حتی شب هنگام در بستر هنگامی که  برای دوری از دادن توضیحات اضافه به شریک زندگی مشغول دروغگویی میشویم، توجه میکنیم که احساس بی انگیزگی داریم، گم شده ایم و کمی هم غمگین هستیم.

وقتی این لحظات دلسرد کننده پیش می آید، باید چکار کرد؟ کافیست ساعت بینش و بصیرت خود را میزان کنید، سکوت نکنید و با صدایی که خودتان نیز بشنوید این سه سوال قدرتمند را بپرسید:

رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی

1- چه چیزی در مورد من خوب کار نمیکند؟

مهم نیست چقدر سرتان شلوغ است. اگر متوجه شدید در یک سستی و یا رخوت گیر کرده اید، گاهی وقتها چیزی برای شما خوب کار نمیکند؛ میتواند حرفه ای باشد یا شخصی. آیا مشغول به کاری هستید که از آن متنفرید؟ آیا برای سلامت بدنی خود غفلت کرده اید؟ آیا به نیازهای فرد دیگری توجه داشته و نیازهای خود را از یاد برده اید؟ از خود بپرسید: “چه چیزی گم شده است؟” عمیقا فکر کنید و ببینید در زندگی فاقد چه چیزی هستید؟ ظرف چند لحظه سکوت ناشی از تمرکز عمیق، صدای درونتان به شما خواهد گفت؛ به آن خوب گوش بدهید.

رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی

2- “چرا”ی من کدام است؟

زمانی که شما در زندگی، “چرا”ی خود را گم میکنید، مثل یک کشتی در اقیانوس ولی بدون مقصد هستید؛ فقط منتظرید تا عوامل دیگر رحمی به شما کرده و نیروهای خارجی تکانی به شما دهند. یک زندگی کامل حقیقی از درون آغاز میشود. “چرا”ی شما برای زندگی روی کره زمین چیست؟

چرا با این فرد دوست شده اید؟ چرا کار سخت روی این پروژه انجام می دهید؟ چرا از رویاهایتان غفلت کرده اید؟ و هزاران چرای دیگر… ما بندرت این سوال حیاتی را از خود میپرسیم: قصد من هدف من، “چرا”ی من چیست؟ هر زمان با یک نیش و کنایه و یا طرد شدگی روبرو میشوم، از خود می پرسم: چرا؟

“چرا”ی من، مرا در مسیر نگه می دارد، به من اجازه می دهد با وجود دست اندازهای جاده به حرکت ادامه دهم؛ این دست اندازها قسمتی از مرحله ساختن هر چیز ارزنده در زندگی است. یک سرمایه گذاری کار آفرینی، یک پیگیری خلاق، یک سلامت بدنی. “چرا”ی شما آن چیزی است که شما را برای ادامه دادن راه به حرکت در می آورد.

رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی  رفع سستی و تنبلی حفظ انگیزه در رسیدن به هدف چگونه سستی و تنبلی را از خود دور کنیم بالا بردن انگیزه در مواجه شدن با مشکلات ایجاد انگیزه افزایش انگیزه در زندگی

3- الان باید چه کاری انجام دهم؟

یک حقیقت سخت در زندگی این است که تا وقتی خود نخواهیم، هیچ چیز خود به خود کار نمیکند. فعالیت و حرکت تنها چیزی است که میتواند شما را از رخوت و سستی بیرون بیاورد. “حرکت” پادزهر نهایی برای نگرانی، ترس و به تعویق انداختن کارهاست. شما نمیتوانید یک شبه شهر رم را بسازید. شما میتوانید با چند کار ساده انرژی خود را بالا ببرید: مثل تمیز کردن کمد، پیاده روی، یا فقط پیگیری کارهای عقب افتاده.

حرکت، احساس و تکانه لازم برای آن را به وجود می آورد؛ همان دو عامل حیاتی که در طی دوران رخوت شما خوابیده بودند. با انجام دادن یکی، دیگری را نیز بسازید. دشمن سستی، فعالیت است. اضافه کردن تنها یک گام کوچک در زمانهای مختلف شما را به سوی دگرگونی حقیقی میبرد. یک تغییر مثبت با یک پیاده روی در یک روز تصادفی روی راهی پر از سنگلاخ آغاز میشود؛ حتی بیشتر از آنچه ممکن است در دفتر کار یا خانه انجام شود.

یک بار این پرسش ها را از خود کرده و از خود بپرسید: امروز چه قدم کوچکی میتوانم بردارم؟ سپس به سمت آن حرکت کنید. آینده سالم شما از دور خیلی غیر قابل دسترس به نظر می آید، به آن نزدیک شوید.

بیشتر بخوانید: با پاسخ به این 7 سوال برای آینده خود برنامه ریزی کنید

برگردان: سیما آزادفلاح

بازنویسی: فرزانه پاشایی

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.

 

5 1000
ارسال شده در 25 خرداد 1396 توسط با موضوع روانشناسی

پیشنهاد سردبیر

 • مطالبی مفید در مورد بند ناف
 • رنگ رژ لب باید در هر فصلی تغییر کند
 • چگونه نوزاد خود را قبل از تولد ببینید؟!
 • بهترین غذاها برای جلوگیری از خطر سکته مغزی
 • اطلاعات مهم درمورد ریفلاکس
 • ارتباط رابطه جنسی با درآمد
 • آیا از کشندگی و بدون درمان بودن این بیماری خبر دارید؟
 • دختری با موهای سیخ از هنگام تولد
 • محبوبترین ها

 • تصادفات جاده‌ای روزانه جان ۴۵ نفر می گیرد
 • سرکشی و نظارت رئیس دانشگاه علوم پزشکی از مرز چذابه
 • در کاشان و آران و بیدگل گزارشی از آنفولانزای پرندگان ارائه نشده است
 • امکان پیوند مغز تا 3 سال دیگر توسط متخصصین
 • عوارض کبدی ناشی از دیر خوابیدن
 • نوزاد سبک وزن امروز ؛ بیمار دیابتی آینده
 • قدغن شدن تنباکوهای میوه ای از مهر
 • نرم افزار محاسبه بار بیماری های منتسب به آلودگی هوا
 • رپورتاژ

 • زیباتر شدن چهره با روش های نوین
 • کلینیک دندانپزشکی تخصصی دکتر حاجی زاده
 • فروشگاه تجهیزات پزشکی بازار طب
 • بهترین و کم هزینه ترین گزینه لیپوماتیک
 • کلینیک لاغری و تناسب اندام ساج
 • ارکید
  تلگرام دکتر سلام
  دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x