کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین

کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست

پنوموتوراکس در اصطلاح فارسی به معنای  رویه هم رفتگی ریه می باشد و این عارضه به دلیل وارد شدن هوا بین غشای نازک ریه رخ می دهد.این عارضه بیشتر در نوزدان بروز می دهد و باعث ایجاد مشکلات تنفسی می شود.

علل ایجاد پارگی ریه یا پنوموتوراکس چیست؟

پارگی کیسه های هوایی (آلوئول ها) در ریه وجود دارد. این پارگی به هوا امکان می دهد که از ریه خارج شود و به فضای بین ریه و دیواره سینه (پنوموتوراکس) یا به بافت در طول عروق خونی (پنومومدیاستینوم) وارد شود. پنوموتوراکس نسبتا در نوزادان متداول است، که تقریبا در ۱ درصد تمام نوزادان اتفاق می افتد.

بسیاری از کودکان هیچ علائمی ندارند. بقیه علائم مرتبط با فشردگی ریه ها با کمبود هوا است و باید درمان شوند و یا اکسیژن مکمل دریافت کنند. کودکانی که مشکلات تنفسی دیگری دارند و نیاز به کمک تنفس از ماشین تنفس دارند، در ریسک های بالقوه بالاتری برای گشترش نشت هوا در ریه های خود قرار دارند.

 

کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست

پارگی ریه یا پنوموتوراکس چگونه درمان می شود؟

در بسیاری از موارد زمانی که کودک سالم و بدون علائم است، مشاهده تنها چیزی است که لازم است انجام شود و پارگی به خودی خود درمان خواهد شد و هوا دوباره جذب می شود. در مواردی که در آن نشت هوا بیشتر است و کودک علائمی دارد، ممکن است لازم باشد که هوا را با قرار دادن سوزن در قفسه سینه کودک بیرون بکشیم.

بعد از این که هوا از حفره سینه بیرون کشیده می شود، سوزن برداشته می شود و کودک از نظر احتمال عود مجدد تحت نظارت قرار می گیرد. اگر نشت ادامه پیدا کند یا اگر کودک تحت حمایت تنفسی باشد، لوله تخلیه در دیواره قفسه سینه قرار داده می شود تا به صورت پیوسته هوا را بیرون بکشد تا زمانی که نشت درمان شود.

بسیاری از کودکان که علائمی به خاطر هوای آزاد دارند نیاز به اکسیژن اضافی برای حفظ سطوح اکسیژن خود در طیف قابل قبول دارند. در طی این زمان، کودک شما ممکن است سریع تر از حالت نرمال یا سخت تر نفس بکشد و قادر نباشد که از دهان غذا بخورد. این حالت ممکن است نیاز به تغذیه از طریق تیوب یا قطع تغذیه و شروع مایعات داخل وریدی داشته باشد.

 

چه مدت طول می کشد تا این مسئله اصلاح شود؟

این زمان بستگی به اندازه نشت دارد. بسیاری از کودکان با نشت های کوچک که به سرعت بسته می شوند، در دوازده تا بیست و چهار ساعت بهتر هستند و گاهی بدون علائم هستند.

 

آیا باید با متخصص نوزادان یا جراح کودکان مشورت کنیم؟

اگر کودک علائمی داشته باشد یا نیاز به تنفس، تعویض لوله تخلیه یا اکسیژن اضافی، داشته باشد، متخصص نوزادان وی را ویزیت می کند. نوزادانی که اندکی سریعتر نفس می کشند یا هیچ علائمی ندارند، در بخش نگهداری نوزادان توسط متخصص کودکان تحت نظارت قرار می گیرند. در موارد نادر، جراحی لازم است.

 

کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست

جلوگیری از وقوع مجدد پنوموتوراکس:

بین 23% تا 50% احتمال وقوع مجدد پنوموتوراکس بین یکسال تا 5 سال  وجود دارد. بیشترین این احتمال در سال اول بعد از پنوموتوراکس اولیه اتفاق می افتد. توصیه میشود که در صورت وقوع مجدد پنوموتوراکس اولیه ، بیمار باید یک درمان اضافی  بگیرد و آن هم هنگامی است که ریه کاملا باز شده باشد ، لیک هوا وجود نداشته باشد. بعلاوه پیشنهاد می شود که در صورتی که بیمار دارای شغل های و یا تعطیلات خطرناک مثل غواسی ، یا خلبان هواپیما  باشد و یا در بیماران یی که اولین تجربه پنوموتوراکس آنها به عمل واتس یا توراکوسکوپی ما انجامد باید یه درمان پیشگرانه ای را انجام داد. این اعمال پیشگیرانه شامل پلورودزیز ….

 

چه تست هایی باید برای تعیین بیشتر شرایط انجام شود؟

اشعه ایکس سینه از قفسه سینه تستی است که مطلقا تایید می کند که پنوموتوراکس یا پنومومدیاستوم وجود دارد. این  بررسی می تواند اطلاعاتی را درباره ی این که چقدر هوا و فشار روی ریه ها است، ارائه کند. قبل از عکس برداری با اشعه ایکس از ناحیه ی سینه ای، شما ممکن است به نشت هوا با گوش دادن به قفسه سینه و شنیدن صدای تنفس کاهش یافته در سمت همراه  با نشت مشکوک شوید.

 

کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست  کشیدن مایع از ریه روی هم افتادگی ریه درباره پنوموتوراکس پارگی ریه یا پنوموتوراکس بیماری ریوی بازگشت مجدد پنوموتوراکس pneumothorax چیست

چه نوع مشکلاتی در آینده در نتیجه این بیماری می توانیم پیش بینی کنیم، که رخ دهد؟

اکثر کودکان اثرات طولانی مدت نشت هوا را به خودی خود نخواهند داشت. پارگی یا سوراخ به خودی خود درمان خواهد شد.

آیا ریه ها به خاطر این شرایط ضعیف می شود و اگر این طور است، به چه صورت؟

خیر، ها پارگی درمان خواهد شد و در تقریبا تمام موارد بهبود می یابد. اگر مشکلات ریه دیگر وجود داشته باشد که وجود دارد، بعضی ناهنجاری های تنفس می تواند تا زمانی که ریه ها از این شرایط بهبود پیدا کند، باقی بماند.

 

 

تدوین و گرد آوری آرش توکلی

هرگونه استفاده با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

 

 

مطالب مرتبط :

تنگی نفس میتواند نشان دهنده مشکلات جدی باشد

خطرات جانبی تنگی نفس

قفسه سینه و اختلال در آن

5 1000
ارسال شده در 29 خرداد 1396 توسط با موضوع پزشکی

پیشنهاد سردبیر

 • زنگ تلفن همراه دشمن جنین است!
 • نوع متابولیسم بدنتان را انتخاب کنید
 • ماده شیرین مخرب احساسات زناشویی
 • چطوری مدلهای گوناگون موی زیبا برای جشن درست کنیم
 • عوامل تاثیرگذار بر کاهش وزن با تردمیل
 • باورهای اشتباه فراوان درباره روش‌های نگهداری از مو
 • مهار بوی میرزا قاسمی با کاهو
 • جلوگیری از بروز کم شنوایی در زنان با مصرف ماهی
 • محبوبترین ها

 • ماست و بررسی انواع ماستها
 • مشکل بی خوابی خود را با این غذا ها درمان کنید
 • مصرف این 12 خوراکی قبل از خواب سبب بی خوابی می شود
 • خوردن هندوانه ممنوع
 • کاهش سایز شکم با تغییرات رژیم غذایی
 • تحمل نکردن لاکتوز و کاهش خطر ابتلا به سرطان
 • برنج قهوه ای و مزایای آن
 • خوردن این غذاها را در زمان عادت ماهانه فراموش نکنید
 • رپورتاژ

 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما و رزرو هتل بهتر است یا خرید تور ؟
 • لاغری و زیباسازی اندام دکتر شاهین بهجو
 • رژیم‌درمانی، پوست و لیزر تخصصی کلینیک سیب سبز
 • کلینیک دندانپزشکی تخصصی دکتر حاجی زاده
 • بهترین کلینیک تخصصی کاشت مو کدام است ؟
 • ارکید
  دندانپزشکی دکترسلام
  تلگرام دکتر سلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x