کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)
نیلوفر داوودپور
دکتر نیلوفر داودپور
ارائه خدمات ترمیمی-زیبایی
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

مراقبت از پوست از مهم‌ترین کارهایی است که باید در فصل تابستان انجام داد، در ادامه علاوه‌ بر معرفی ماسک‌های مناسب برای انواع پوست‌ها به معرفی انواع کارهایی که باعث سلامت پوست صورت می‌شوند هم اشاره می‌کنیم. در این مطلب انواع ماسک‌های طبیعی که باعث ایجاد شادابی پوست صورت می‌شوند، را به شما معرفی می کنیم. با دکتر سلام همراه باشید.

سیگار نکشید

– از مهم‌ترین کارهایی که باید در روزهای تابستان انجام داد، این است که آلودگی‌های خارجی از پوست صورت دور باشد، یکی از همین آلودگی‌ها دود سیگار است. اگر سیگاری هستید، بهتر است که در تابستان آن را کمتر مصرف کنید و به مرحله ترک برسید. سیگار علاوه‌ بر آلودگی‌های زیر پوستی باعث افزایش چروک و گودی زیر چشم هم می‌شود.

– استرس یکی از مهم‌ترین عواملی است که باید در فصل تابستان آن را از خودتان و پوست‌تان دور نگه‌ دارید. علت تأکید ما روی فصل تابستان به علت مستعدبودن پوست در ناراحتی پوستی در فصل تابستان است. استرس می‌تواند باعث عدم رسیدن آب کافی به جداره‌ها و منافذ پوست صورت شود و ناراحتی پوستی را تا حد زیادی افزایش دهد.

– از مهم‌ترین کارهایی که می‌توان در فصل تابستان برای سلامت پوست صورت انجام داد، استفاده از ماسک‌های میوه‌ای روی پوست صورت است. این ماسک‌ها می‌توانند تا حد زیادی پوست شما را شاداب، سلامت و درخشنده کنند. توجه کنید که ماسک‌های طبیعی اثر دوچندان دارند و می‌توانند تأثیر بیشتری از ماسک‌های غیر طبیعی و کارخانه‌ای داشته باشند. در ادامه به معرفی تعدادی از این ماسک‌ های طبیعی می‌پردازیم.

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

1) ماسک موزی، مناسب برای آکنه

– آکنه یا همان جوش غرور جوانی که اتفاقا فقط مختص به جوانان نیست و می‌تواند تا سن بیست‌ و چند سالگی هم افراد را مبتلا نگه دارد، با چند ماسک ساده برطرف می‌شود. در ابتدا می‌توانید موز کاملا رسیده‌ای را انتخاب کنید و آن را با چنگال له‌ کرده و به شکل پوره دربیاورید. سپس آن را روی پوست صورت قرار دهید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم رو به‌ خنک بشویید. این ماسک باعث از بین‌ رفتن آکنه و سفید شدن پوست‌تان می‌شود.

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

2) پوست چرب، ماسک گوجه‌ای

– اگر پوست چربی دارید، بهتر است که از این ماسک روی صورت‌تان استفاده کنید. گوجه‌ فرنگی را از وسط برش بزنید و آن را فشار دهید، سپس آن را روی صورت‌تان قرار دهید تا دانه‌های ریز آن به پوست صورت‌تان بچسبد، بعد از چند دقیقه پوست‌تان را بشویید. این ماسک باعث از‌ بین‌ رفتن جوش‌های صورت شما می‌شود.

در این باره بیشتر بخوانید: ۱۰ ضد آفتاب‌ های طبیعی برای فصل تابستان

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

3) انگور و از بین‌ رفتن چربی

– انگور را پوره کنید و پالپ‌های آن را روی صورت‌تان قرار دهید، صبر کنید تا این پالپ‌ها روی صورت شما خشک شود. پس از خشک‌ شدن می‌توانید پوست‌ تان را با آب شست‌ و شو دهید تا پالپ‌ها از روی صورت شما جدا شود. با این ماسک مخصوص می‌توانید از لکه‌ها و چربی‌ های رخنه‌ کرده در پوست‌ تان خلاص شوید!

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

4) توت‌ فرنگی، نشاط چند برابری

– هم خوردن توت‌ فرنگی، هم استفاده از آن روی پوست صورت می‌تواند باعث درخشندگی پوست صورت شما شود، کافی است توت‌ فرنگی را با چنگال له‌ کرده و یک قاشق آب درون آن بریزید و روی پوست‌تان بمالید. پس از 20 دقیقه پوست‌تان را با آب خنک بشویید. این ماسک جزو موادی است که تأثیر آنی دارد و برای ایجاد نشاط و زیبایی پوست صورت اکیدا توصیه می‌شود.

مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست  مراقبت از پوست در تابستان مراقبت از پوست ماسک موز ماسک گوجه فرنگی ماسک صورت ماسک خیار ماسک توت فرنگی ماسک پوست چرب سلامت پوست

5) خیار و طبع سردش

– از دیگر کارهایی که می‌توان برای ایجاد نشاط روی پوست صورت انجام داد، ماسک طبیعی خیار است. احتمالا شما هم مانند ما تصاویری از قرار دادن پوست خیار روی صورت بزرگ‌ترهای‌تان در ذهن دارید. خیار به‌ دلیل طبع سردی که دارد، می‌تواند باعث انتقال سردی روی پوست و از بین‌بردن جوش‌های چرکی ناشی از گرمی پوست شود.

چه بخوریم تا پوست‌مان سالم بماند؟

– به‌ طور کلی میوه‌های تابستانی برای سلامت پوست مفید هستند و شما می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را استفاده کنید، بدون آن که نگران سلامت پوست‌تان باشید. زردآلو، خیار، گوجه‌ سبز، انواع توت و… باعث ایجاد طراوت و نشاط روی پوست خواهند شد.

گردآوری و تنظیم: ساناز مطلبی خامنه

مطلب مرتبط: خواص شگفت‌انگیز گیاه آلوئه‌ورا بر زیبایی پوست و مو

منبع: مجله زندگی ایده آل

5 1000
ارسال شده در 3 تیر 1396 توسط با موضوع زیبایی, پوست, مو

ارکید
دندانپزشکی دکترسلام
تلگرام دکتر سلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
x