کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
جراحى زيبايى بينى ( رينوپلاستى)
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر محسن پور حقیقی
دکتر محسن پور حقیقی
متخصص دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
دکتر فرزاد حسینی
دکتر فرزاد حسینی
لیفت صورت
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)

نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب

می دانید صورت شما خبر از بیماری درونتان می دهد؟ آن زمانی که پزشک با بیمار خود چشم در چشم صحبت میکند، فقط برای ارتباط برخی صفات چهره او نیست؛ بلکه ممکن است سرنخ های حیاتی را از شرایط اساسی سلامتی وی آشکار کند. ما از پزشکان سراسر کشور خواسته ایم تا در مورد بیمار، آنچه را که در جستجویش هستند بیان کنند تا ما نیز آنها را به اشتراک بگذاریم.

1- پوسته پوسته شدن لب یا پوست 

این یک علامت هشدار شایع از کم آبی بدن است. همچنین ممکن است نشان دهنده یک مشکل مربوط به سلامتی جدی تری که بر عملکرد غدد عرق اثر میگذارد باشد؛ بطور مثال کم کاری تیروئید، که با سطوح ناکافی از هورمون تیروئید مشخص میشود. میتواند نشان دهنده دیابت نیز باشد. سایر علائم درمورد کم کاری تیروئید میتواند احساس سرما، اضافه وزن و خستگی باشد؛ و علائم دیگری از دیابت میتواند تشنگی زیاد، تکرر ادرار و تاری دید باشد.

نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب

2- موی اضافه در صورت

موهای ناخواسته عموما در قسمت فک، چانه یا لب بالا، ممکن است علامتی از سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد. این سندرم یک عدم تعادل هورمونی است که در زنان باعث بالا رفتن سطوح هورمونی میشود.

3- خال نرم و زرد در روی پلک ها

بیماران با این ضایعات پراز کلسترول که زانته لاما نامیده میشود، ممکن است دارای ریسک بالایی برای سکته قلبی باشند. در یک تحقیق که در سال 2011 انجام شد، 13000 بیمار که 4 درصد از آنها دارای این خالها بودند را مورد بررسی قرار دادند. از این گروه نزدیک به 70 درصد مبتلا به سخت و سفت شدن شریانها بودند؛ نیمی از این گروه نیز، ظرف چند دهه بعد دچار سکته قلبی شدند.

نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب

4- کیسه زیر چشم و پف دار شدن چشم

چشمانی با نگاهی خسته، میتواند پرچم قرمزی برای آلرژی مزمن باشد؛ چون باعث میشود رگهای خونی دچار اتساع شده و به پوست حساس زیر چشم نفوذ کرده و آن هم به نوبه خود باعث پف دار شدن و رنگ بنفش-آبی تیره زیر چشم فرد شود.

5- عدم تقارن صورت

این میتواند یکی از اولین علائم سکته مغزی باشد. دکتر ون پزشک اورژانس دانشگاه جرج واشنگتن میگوید: بیماران معمولا آن را به این صورت شرح می دهند: “من در آینه به خودم نگاه کردم و دیدم صورتم متفاوت از دیروز شده” ..شما ممکن است همچنین توجه کنید که یک قسمت از صورت شما بیحس است و نمیتوانید بطور کامل بخندید؛ گاهی ممکن است دارای مشکلاتی در صحبت کردن باشید. اگر مشکوک هستید که ممکن است علامتی از سکته مغزی داشته باشید بلافاصله با اورژانس تماس بگیرید.

6- تغییر رنگ پوست

دکتر مارشال متخصص داخلی و اطفال بیمارستان جنرال ماساچوست میگوید: حتی روشنی پوست میتواند نشان دهنده این باشد که “چیزی غلط است”. پوسته ریزی میتواند علامتی از آنمی باشد؛ رنگ زرد میتواند نشانه ای از اختلال کبد باشد؛ رنگ بنفش در تخت ناخن یا لب، میتواند نشان از مشکلاتی در قلب و ریه باشد.

نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب   نشانه های بیماری در صورت نشانه های بیماری موی اضافه در صورت عدم تقارن صورت زانته لاما چیست خال نرم و زرد در روی پلک جوش چرکی نشانه چه بیماری است تغییر رنگ پوست نشانه چیست پوسته پوسته شدن لب

7- بثورات و جوش های چرکی

مشکلات گوارشی خاص ممکن است روی پوست، خود را نشان دهند. خوشه های قرمز خارش دار ممکن است علامتی از اختلال سلیاک باشد (یک اختلال در سیستم خود ایمنی که بدن به گلوتن واکنش نشان می دهد). بثورات پروانه ای شکل روی استخوان گونه و پل بینی علامتی از لوپوس است (یک اختلال خود ایمنی دیگر). آلرژی، اگزما و مشکلات روده و همچنین عفونت های خاص میتوانند باعث تحریک و بثورات صورت شوند.

8- چانه عقب رفته

اگر همراه با صفاتی مثل گردن ضخیم و فک کوچک باشد، میتواند علامتی از آپنه خواب باشد. (یک اختلال در سلامتی که در آن برای ده ثانیه یا بیشتر، نفس کشیدن شخص مرتبا قطع میشود). اگر شما با صدای بلند خرناس میکشید، صبح با سردرد از خواب بلند میشوید و یا خستگی بیش از اندازه در طی روز دارید، با پزشک خود درباره انجام یک آزمایش مشورت کنید.

برگردان: سیما آزادفلاح

بازنویسی: فرزانه پاشایی

هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز می باشد.

 

5 1000
ارسال شده در 4 تیر 1396 توسط با موضوع بیماری ها

ارکید
تلگرام دکتر سلام
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
x