مشاوره زیبایی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر مجید نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی

لبخند لثه ای کورتاژ لثه جراحی لثه با لیزر جراحی لثه جراحی افزایش طول تاج بیماری لثه التهاب لثه

لثه باعث استحکام دندان ها و نگه داشتن آن ها در فک می شود. برخی اوقات لثه به دلیل تجمع باکتری و رسوب های زیر آن دچار التهاب و تورم می شود که به منظور حفظ سلامت دهان و دندان باید از روش های درمانی جراحی لثه برای مداوای آن استفاده شود.

جراحی لثه در زمانی که بافت اطراف دندان‌ها دچار بیماری شده و با روش‌های غیر جراحی هم قابل‌ترمیم و اصلاح نیست انجام می‌شود.

جراحی لثه به دلایل زیبایی هم انجام می‌شود، از دلایل زیبایی برای انجام عمل لثه می‌توان به بلندتر به نظر رسیدن دندان‌ها و بهبود شکل و معماری لثه‌ها اشاره کرد.

 

جراحی لثه:

جراحی لثه (که با نام جراحی پریودنتال نیز شناخته می‌شود) انواع مختلفی از فرآیندهای پیشرفته جراحی پلاستیک را در بر می‌گیرد. این تکنیک‌ها شامل ترمیم و بازسازی بافت‌های نرم (لثه) و سخت (استخوان) و جایگزینی دندان از دست رفته با ایمپلنت‌ دندانی می‌باشد.

اغلب انواع جراحی لثه تحت بی‌حسی موضعی (بی‌حسی بافت لثه و استخوان) انجام می‌شود، گاهاً از داروهای آرام‌بخش و ضد اضطراب خوراکی یا تزریق آرامبخش‌های درون رگی که بیمار حین جراحی هوشیار (خواب و بیدار) است، نیز استفاده می‌شود.

 

 

اهمیت انجام جراحی لثه:

در آیینه به لثه‌های خود نگاه کنید؛ لثه‌های سالم صورتی رنگ و محکم هستند، در این حالت استخوان محکم است و به خوبی دندان را نگه می‌دارد. اما اگر هنگام مسواک زدن و نخ دندان کشیدن لثه خونریزی می‌کند، قرمز و ملتهب است، از روی دندان کنار رفته است یا دندان‌ها لق شده است، باید برای معاینه به دندانپزشک مراجعه کنید تا در صورت لزوم جراحی لثه انجام شود. اگر می‌خواهید تا پایان عمر از نعمت داشتن دندان‌های طبیعی خودتان برخوردار باشید، درمان بیماری لثه را پشت گوش نیاندازید.

 

لبخند لثه ای کورتاژ لثه جراحی لثه با لیزر جراحی لثه جراحی افزایش طول تاج بیماری لثه التهاب لثه

 

 

انواع جراحی لثه:

انواع مختلفی از جراحی لثه وجود دارد که دندانپزشکان در صورت ابتلای شما به بیماری لثه پیشرفته ممکن است به شما پیشنهاد کنند:

جراحی پیوند لثه (جراحی فلپ لثه): در جراحی پیوند لثه، دندانپزشکان بافت لثه را از روی استخوان بلند کرده، در صورت لزوم جرم و پلاک آن قسمت را حذف کرده، سپس دوباره لثه را سر جای خود برگردانده و می‌دوزند تا بافت لثه محکم اطراف دندان قرار گیرد. این فرآیند حجم فضای بین لثه و دندان را نیز کاهش می‌دهد و در نتیجه فضای کمتری برای رشد مجدد باکتری باقی می‌گذارد.

کورتاژ لثه (خراشیدن لثه): این تکنیک جراحی لثه شامل خراشیدن بافت ناسالم از بخش عفونت کرده لثه و در نهایت التیام لثه سالم باقی مانده است.

جراحی پیوند استخوان: در صورتی که در اثر بیماری لثه به استخوان آسیب وارد شود، با تکنیک جراحی پیوند استخوان، بافت‌ استخوان پیوندی برای جایگزینی بخش آسیب‌دیده استخوان استفاده می‌شود. تکه‌های کوچک استخوان (یا از استخوان خود فرد، یا از بانک اهداء استخوان و یا استخوان مصنوعی) در محلی که استخوان تحلیل رفته بود، قرار می‌گیرد. این پیوندها به‌عنوان پایه‌ای برای رشد مجدد استخوان و بازیابی استحکام دندان بکار می‌رود.

جراحی پیوند بافت نرم لثه: جراحی پیوند بافت نرم لثه برای پر کردن فواصل جایی که لثه تحلیل رفته یا برای تقویت لثه در آن قسمت بکار می‌رود. معمولاً بافت پیوندی از سقف دهان (کام) گرفته شده و به ناحیه تحلیل رفته دوخته می‌شود.

بازسازی هدایت شده بافت لثه: این تکنیک جراحی لثه با تحریک رشد بافت لثه و استخوان عمل می‌کند. بعد از فلپ کردن (بلند کردن) لثه از روی استخوان، یک تکه پارچه توری کوچک بین بافت لثه و استخوان قرار می‌گیرد تا از رشد بافت لثه در فضایی که لازم است استخوان رشد کند جلوگیری کند و برای استخوان و بافت‌های متصل به آن این امکان را فراهم می‌کند تا رشد یافته و در نتیجه از دندان پشتیبانی کند.

جراحی بازسازی استخوان: تحلیل متوسط یا شدید استخوان اغلب منجر به ایجاد حفره‌های کم‌عمقی در استخوان می‌شود. جراحی بازسازی استخوان، بعد از بلند کردن بافت لثه از روی استخوان، با شکل‌دهی به استخوان، این حفره‌ها را صاف کرده و امکان ورود و رشد باکتری را دشورا می‌کند.

جراحی افزایش طول تاج: در فرآیند افزایش طول تاج دندان، بافت اضافه لثه و استخوان برش داده می‌شوند تا مقدار بیشتری از دندان طبیعی را نمایان سازد. این جراحی می‌تواند روی یک یا چند دندان انجام شود تا خط لثه شما را صاف کرده و امکان لبخند عریض و طبیعی را برای شما فراهم سازد.

جراحی لثه با لیزر: در جراحی لثه با لیزر، متخصصین ما از لیزر دندانپزشکی برای حذف بافت ملتهب لثه اطراف ریشه دندان استفاده می‌کنند. پس از حذف بافت عفونت کرده لثه و نمایان شدن ریشه دندان، جرمگیری ریشه انجام می‌شود که شامل تراشیدن جرم و پلاک دندانی ایجاد شده زیر خط لثه و روی سطح ریشه می‌باشد.

فواید استفاده از لیزر برای برش بافت معیوب لثه عبارتند از:

1-نیاز به بی هوشی عمومی ندارد، در حالیکه برخی از جراحی‌های دندانپزشکی نیاز به بیهوشی عمومی دارند.
2-دقت لیزر در هدف‌گیری بافت آسیب دیده بالاست.
3-از آنجایی که جراحی لثه با لیزر نسبت به روش معمول جراحی، یک روش کم‌تهاجمی است، خونریزی، درد و التهاب کمتر ایجاد می‌کند
4-دوره بهبودی و ترمیم لثه کوتاهتر است.

 

 

لبخند لثه ای کورتاژ لثه جراحی لثه با لیزر جراحی لثه جراحی افزایش طول تاج بیماری لثه التهاب لثه

 

من چه انتظاری می‌توانم از انجام عمل لثه داشته باشم؟

اگر شما قصد انجام عمل جراحی روی لثه خود را دارید باید انتظار موارد زیر را داشته باشید:

قبل از انجام عمل جراحی: دندانپزشک دندان‌های شما را به دقت تمیز کرده تا برای انجام عمل جراحی کاملاً آماده شود. سپس محل مورد درمان به صورت موضعی بیحس می‌شود.

در خلال عمل جراحی: دندانپزشک پوشش لثه شما را بالا کشیده تا به بافتهای زیرین لثه دسترسی پیدا کند. قمست عفونی بافت برداشته می‌شود و دندان‌های مرتبط با آن ناحیه برای از بین بردن پلاک‌های تشکیل شده تراشیده می‌شود تا باکتری‌های مضری که ممکن است در ناحیه زیر خط لثه رشد کنند از بین بروند. درهنگام انجام این عمل جراحی نقاط برآمده لثه که ممکن است باعث تکرار بیماری‌های لثه شوند صاف و هموار می‌شوند.

پس از انجام عمل جراحی لثه: پس از اتمام انواع جراحی لثه ، دندانپزشک پوشش لثه را در محل خود بخیه می‌کند. برای این کار، وی از بخیه‌های جذبی استفاده می‌کند که پس از مدتی به خودی خود بهبود می‌یابد و نیازی به کشیدن آنها نیست.

 

 

مراقبت بعد از جراحی لثه:

پس از چند روز عمل جراحی لثه شما می توانید درد طبیعی ناشی از این درمان را با قرص مسکین کنترل و تکسین دهید. فرقی نمی‌کند از چه روشی برای تسکین درد استفاده می‌کنید، فقط حتما بلافاصله بعد از جراحی آنرا استفاده نمایید. می‌توانید از یک بسته یخ برای کاهش التهاب استفاده نمایید. بعد از بند آمدن خونریزی، می‌توانید غذاهای نرم بخورید. تا یک یا دو روز اول به خوردن مایعات و غذاهای نرم مانند سوپ، ماست، اسموتی و پوره سیب‌زمینی ادامه دهید.

 

لبخند لثه ای کورتاژ لثه جراحی لثه با لیزر جراحی لثه جراحی افزایش طول تاج بیماری لثه التهاب لثه

 

 

 

آشنایی با عمل جراحی زیبایی لثه:

پریودنتیست می تواند ابتلا به بیماری لثه را درمان کند. با این وجود، پریودنتیست می تواند مشکل «لبخند لثه ای یا گوشتی» را با عمل جراحی زیبایی لثه به نام لیفت لثه درمان کند. اساساً، در عمل جراحی لیفت لثه و درمان لبخند لثه ای از تکنولوژی و تخصص مشابه برای درمان بیماری لثه استفاده شده و به این ترتیب وضعیت زیبایی لثه ها اصلاح شده و توازن لازم برای طرح لبخند بیمار ایجاد می شود.

 

 

 

هرگونه استفاده و کپی برداری با درج نام مجله پزشکی دکتر سلام (لینک دهی مستقیم) مجاز می باشد.

 

مطالب مرتبط :

ارتودنسی در بزرگسالان، مراحل و هزینه

علل اصلی ابتلا به ورم لثه (ژنژیویت) و راه های درمان آن

ارتودنسی و تغذیه

لبخند لثه‌ ای چیست؟

ارسال شده در 25 تیر 1396 توسط کاربر دکتر سلام 1 با موضوع دندانپزشکی
سیب سرخ

پیشنهاد سردبیر

 • عکس های دیدنی از زالو درمانی
 • راههای مفید برای پیشگیری از بروز درد در کمر
 • عدم بارداری با این عوامل
 • هشدارهای ابتلای اطفال به تالاسمی
 • تسکین بی قراری اطفال
 • فضانوردان و این لیوان ها
 • در آشپزخانه مواد غذایی را هم خانه تکانی کنید
 • برنامه منظم فعالیت بدن
 • محبوبترین ها

 • بدنسازان به چه مواد غذایی نیاز دارند؟
 • نکات مثبت در ورزش تای‌چی و چگونگی انجام آن
 • ۴ علتی که روغن ماهی‌ سبب چربی‌ سوزی و عضله‌ سازی در شما میشود
 • درباره ایروبیک و بدنسازی با وزنه این اشتباهات را نکنید
 • گوشت قرمز و تاثیر آن بر فعالیت بدنسازان
 • خروپف نکردن و تمرینات اروفارنکس
 • برای دریافت انرژی در طول ورزش دمای ورزش تا چه حد تاثیر دارد
 • انعطاف پذیری ایستا و فعال
 • رپورتاژ

 • دکتر دندانپزشک امینی عضو انجمن ایمپلنتولوژی آمریکا
 • خدمات جراحی دهان و فک دکتر مجید صالح
 • شامپوهای ضد ریزش و رویش مجدد مو حاوی کافئین
 • پیشرفته ترین و مجهزترین آزمایشگاه کشور
 • آبدومینوپلاستی چیست؟؟
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x