دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر وفایی
دکتر حمیدرضا وفایی
جراحی پلاستیک و ترمیمی (لیپوماتیک)
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
ایران نوین – رجایی
لاغری با دستگاه یا رژیم
کلینیک ایران نوین
ویژگی مرد ایرانی همسر مورد علاقه مرد ایرانی خصوصیات اخلاقی مرد ایرانی خانواده دوستی مرد ایرانی

ایران کشوری با قومیت ها و فرهنگ های متفاوت است. در نقاط مختلف ایران از شرق و غرب و شمال و جنوب، افراد دارای فرهنگ، زبان و لباس های ملی و قومی متفاوتی هستند. با این وجود ویژگی های مرد ایرانی در سراسر نقاط کشورمان مشترک و یکسان خواهد بود و او را از مردان سراسر دنیا ممتاز خواهد کرد.

ویژگی‌های مرد ایرانی

در همه مردان ایرانی یک صفت  موجود است؛ حس خانواده دوستی. یک خانم باهوش و مدبر باید بداند که وقتی با یک مرد ایرانی  وصلت می‌کند یعنی با یک خانواده بزرگ ازدواج کرده مرد ایرانی دارای حس نوع دوستی زیاد به خانواده خود است و برای آنها ارزش بسیار قائل می‌شود و همسر (زن) باید احترام آنها را داشته باشد.

مردان ایرانی دوستدار زیبایی و کمال چه در صورت و چه در سیرت خانم‌های خود هستند؛ همان طور که قرن‌ها پیش شعرای بسیاری از زیبایی زنان در شعرهای خود نام برده‌اند اما یک خانم ایرانی  باید بداند که این زیبایی بدون اخلاق و ارتباط موثر هیچ اثری در مردان ایرانی نخواهد داشت. پس باید به زیبایی درونی توجه بسیاری کرد تا زیبایی ظاهری کاملا مشخص شود.

مردان ایرانی در ازدواج خود زن را همپای خود شریک غم و شادی‌شان می‌دانند. معمولا در مواقع غم  و اندوه و درخودماندگی، مرد به سوی همسر خود می‌آید و از او طلب کمک می‌کند. نقش خانم در این جا تدبیر و هوش موثر است تا از بحران مشکلات بتواند خود و همسرش را نجات دهد. پس همپای شوهران خود باشید.

مرد ایرانی از کودکی در خانواده خود آموخته که «مرد گریه نمی‌کنه» پس مشکلات روحی و چیزهایی که باعث آزردگی او شده را در قلب خود می‌ریزد و با کسی دردودل نمی‌کند. یادمان باشد برای همسرمان سنگ صبور باشیم تا بتوانیم التیام‌بخش غم‌های درونی‌اش باشیم.

مرد ایرانی از کودکی زمانی که بر زمین می‌خورد آموخته که باید دست روی پای خود گذاشته و برخیزد و این فرهنگ از او یک انسان مقتدر ساخته تا بتواند خانواده‌اش را اداره کند. یادمان باشد همیشه به این اقتدار مرد احترام گذاشته و آن را در جهت حفظ خانواده به کار گیریم.

ویژگی مرد ایرانی همسر مورد علاقه مرد ایرانی خصوصیات اخلاقی مرد ایرانی خانواده دوستی مرد ایرانی  ویژگی مرد ایرانی همسر مورد علاقه مرد ایرانی خصوصیات اخلاقی مرد ایرانی خانواده دوستی مرد ایرانی

مرد ایرانی دوستدار این است که خانواده را تامین کرده و نیازهای معنوی و مادی‌اش را خودش برآورده سازد. یادمان باشد از چشم و هم چشمی‌ جدا بپرهیزیم و شوهر خود را با دیگران مقایسه نکنیم. مثلا فلانی اون خونه و زندگی رو داره تو چی داری؟! این کلمات باعث سردی می‌شود و مرد را مایوس کرده و انرژی و توان او را می‌گیرد. بیایید با رساندن آرامش  به خانواده و قناعت باعث شویم مرد ایرانی احساس خشنودی و رضایت از دسترنج خود داشته باشد و در جهت رفع نیازهای دیگر خانواده راغب باشد.

مرد ایرانی دوست دارد که گاهی اتاق خلوت فکری داشته باشد. خواهشمندیم در مواقعی که مرد به این پناهگاه فکری رفته باعث آزار و مزاحمت روحی و روانی‌اش نشوید و برایش موجبات نشاط را ایجاد کنیم.

مرد ایرانی عاشق تعریف و تمجید شنیدن از همسر خود است. تمام همسران ایرانی بدانند مردان به ادبیات، نوع صحبت کردن و عاشقانه صحبت کردن همسران‌شان واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهند. یادمان باشد از کلمات خوب استفاده کرده و نرمش و انعطاف را تقدیم همسرمان کنیم.

بیشتر خانه خرابی‌های فراوان ایرانی از زمانی آغاز می‌شود که یک مرد احساس کند در خانه، همسرش او را درک نمی‌کند و ارتباط موثر و درستی با ایشان برقرار نمی‌کند. از همین جاست که پای دوستان در خانه زندگی مرد باز می‌شود و اگر خدایی ناخواسته این دوستان از نوع ناباب باشند آشیانه را به انبوهی از خاکستر تبدیل می‌کنند. وقتی مردان معتاد ایرانی را مشاهده می‌کنیم آنها می‌گویند از نداشتن همدم و از نداشتن کسی که بتوان عاشق او در خانواده بود، به خیابان و گروه‌های دوستان خود پناه می‌برند و حالا مشکل بیشتر می‌شود و اعتیاد هم به این نابسامانی‌ها اضافه شده، وضع را بدتر از این می‌کند.

چه خوب بود دختران ایرانی قبل از این که به فکر زیبایی ظاهری می‌افتادند گذشت بخشش، ارتباط موثر، فکربکر، کدبانو بودن، صداقت داشتن، باتقوا بودن، درک و فهم فراوان، وفاداری و اخلاق را می‌آموختند و با کوله‌باری پر از مهارت وارد خانه بخت می‌شدند و از این ابزارها به صورت مفید و در جای خودش استفاده می‌کردند. بزرگی می‌گفت اگر ما یک ابزار داشته باشیم مثل یخ همه چیز را چکش می‌بینیم. یادمان باشد تنوع ابزاری باعث می‌شود راه درست زندگی کردن را بیاموزیم.

لیلا معینی

ویکی روان

5 1000
ارسال شده در 30 تیر 1396 توسط با موضوع روانشناسی

پیشنهاد سردبیر

 • باکتری هایی که باعث اضافه وزن می شوند
 • جای بالش روی صورتتان را به سرعت محو کنید
 • تشخیص ضربه مغزی به وسیله آزمایش خون
 • خانۀ چرخان مکعبی با قابلیت های فوق العاده در لندن
 • چرا شانه درد میگیرد و مشکلات آن
 • بازی های رایانه ای و هزار تأثیر مثبت و منفی (بخش اول)
 • نگاهی به لیزر و کارکرد آن در پوست و زیبایی
 • حاملگی خارج از رحم چه نشانه ها و درمان هایی دارد؟
 • محبوبترین ها

 • حواستان به پرخوری در حاملگی تان باشد
 • اهمیت و خواص باردارشدن
 • باروری زنان با ریتم ساعت
 • سیگار کشیدن مادر باردار و اوتیسم کودک
 • بهبود سطح کلسترول در زنان یائسه با مصرف کلسیم و ویتامین دی
 • رحم جایگزین، راهی برای بچه دار شدن افراد نابارور
 • ورزش و یوگا در بارداری و توصیه های مربوطه
 • نازایی و آزواسپرمی
 • رپورتاژ

 • موسسه تخصصی و زیبایی پوست تانی
 • نگاهی به لیزر و کارکرد آن در پوست و زیبایی
 • مرجع فروش انواع ویلچر, ویلچر برقی, واکر, عصا
 • لیزرهای نوین راه حلی آسان برای زیبایی لبخند
 • دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی دیبا
 • ارکید
  دندانپزشکی دکترسلام
  تلگرام دکتر سلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x