مشاوره زیبایی
دکتر ایمانی
دکتر محمدتقی ایمانی
فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
کلینیک دندانپزشکی پارسا/ساختمان پزشکان
کلینیک دندانپزشکی پارسا
ایمپلنتوژیست
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
کلینیک سیب سبز
کلینیک سیب سبز
آفر ویژه برای پکیجها
دکتر مقیمی
دکتر مهرداد مقیمی
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
گروه پزشکان برنا
دکتر غلامرضا اکبری
پزشک پوست و مو
دکتر فرزاد فرامرزی
دکتر فرزاد فرامرزی
فوق تخصیی آندوسکوپی و کولونوسکوپی بدون درد
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر عارفی
دکتر وحید عارفی
جراح و متخصص بیماری های لثه
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی

مي‌دانيد چه زمانی، چقدر و با چه فاصله‌اي بايد به موهاي‌تان شامپو، نرم‌كننده و سرم مخصوص بزنيد؟ بگذاريد موهاي‌تان كمي كثيف باشد، اين به نفع شماست. اگر از موهاي‌تان ناراضي هستيد و نمي‌توانيد آن‌ها را مطابق ميل‌تان درست كنيد، شايد نمي‌دانيد كه چگونه بايد با موهاي‌تان رفتار كنيد. توصيه‌هاي زير مي‌تواند به شما كمك كند تا موهايي زيبا و شاداب داشته باشيد. پس ببينيد كدام مورد درباره شما صدق مي‌كند.

وقتي بايد يك حمام در ميان شامپو بزنيد

اگر موهايی كدر، بدرنگ و مات داريد

اگر از رنگ مات و حالت بد موهاي‌تان خسته شده‌ايد، با رعايت اين نكات مي‌توانيد زيبايي و درخشندگي موهاي‌تان را تضمين كنيد.

1- رسوبات و موادي را كه روي مو مي‌نشيند، پاك كنيد. دليل به‌وجود آمدن موهاي كدر، مرده و بدرنگ معمولا رسوب‌كردن مواد موجود در محصولات مختلفي است كه براي موهاي‌تان استفاده مي‌كنيد. براي از‌بين‌بردن اين مواد از روي مو هفته‌اي یک‌بار از شامپوهاي شفاف‌كننده و پاك‌كننده -‌كه قدرت شويندگي بالا دارند- استفاده كنيد.

2- موهاي‌تان را با شامپوهاي گياهي و طبيعي بشوييد. اين شامپوها كه بدون سولفات هستند، تمام خواص شامپوهاي معمولي را دارند، فقط فاقد مواد شوينده قوي هستند كه باعث از‌بين‌رفتن رنگ و رطوبت مو مي‌شود.

3- موهاي‌تان را برس بكشيد. از برس‌هايي استفاده كنيد كه موهاي آن از مواد طبيعي بوده و سر آن‌ها گرد باشد. برس‌ كشيدن روزانه باعث مي‌شود، چربي در سرتاسر مو پخش شود و درنتیجه موجب مرطوب‌شدن و درخشش موها مي‌شود.

4- موها را با آب سرد آب‌كشي كنيد. این کار موجب بسته‌شدن كوتيكول يا همان لايه خارجي مو مي‌شود. به‌این‌ترتیب موها نرم‌شده و ظاهري درخشان پيدا مي‌كنند.

5- بد نيست بگذاريد موهاي‌تان كمي كثيف باشد! هفته‌اي يك‌بار به موهاي‌تان استراحت بدهيد و هنگام حمام‌ كردن به آن شامپو نزنيد. بهتر است يك حمام در ميان از شامپو استفاده كنيد.

6- مي‌خواهيد موهاي‌تان براق و درخشان شود؟ ابتدا آن‌ها را كمي با حوله خشك كنيد و قبل از براشينگ و درست‌كردن موها از محصولات براق‌كننده مو استفاده كنيد تا مانع وز‌كردن آن‌ها شود. براي درخشش بيشتر بعد از درست‌كردن موها نيز از اين محصولات روي موی خشك استفاده كنيد.

چه زمانی نرم‌كننده بزنيد و چه زمانی سرم

موهاي خشك و شكننده

آيا موهاي‌تان بدقلق است؟ وز مي‌شود و به شكل دلخواه‌تان درنمي‌آيد؟ شما هم مي‌توانيد به‌جای موهاي زبر و وزکرده موهايي سالم و براق داشته باشيد.

دستكاري‌كردن زياد موها در نهايت باعث مي‌شود كه موهاي‌تان خشك، آسيب‌ديده و در يك كلام زشت شود. با رعايت نكات زير مي‌توانيد موهاي آسيب‌ديده را بازسازي كنيد.

1- به موهاي‌تان آب‌ رسانی كنيد تا رطوبت موردنیاز آن تأمین شود. نوك شاخه‌شاخه شده موها را آغشته به نرم‌كننده قوي كنيد و بگذاريد ماده نرم‌كننده چنددقيقه بماند. مواد نرم‌كننده جذب ساقه مو شده و تارهاي مو را نرم مي‌كنند. اين كار را هفته‌اي يك‌بار انجام دهيد. همچنين بهتر است بعد از هر بار شامپو‌كردن موها، به نوك آن‌ها نرم‌كننده‌هاي ملايم روزانه بزنيد. اين عمل موخوره‌ها را كمتر‌كرده و از بدرنگ‌شدن و آسيب‌ديدن موها در اثر حرارت سشوار جلوگيري مي‌كند.

2- سرتان را ماساژ دهيد. ماساژ‌دادن پوست سر هنگام شست‌و‌شوي موها، جريان خون را افزايش‌داده و موجب تحريك غدد چربي مي‌شود. در ضمن از شامپوها و ساير محصولاتي كه الكل زياد دارند، استفاده نكنيد؛ زيرا باعث خشكي مو مي‌شود.

3- از محكم بستن، دم‌اسبی كردن، بافتن يا ساير مدل‌هاي مو كه باعث كشيده‌شدن آن‌ها مي‌شود، خودداري‌كرده و سعي كنيد از گيره‌ها، كليپس‌ها و كش‌هاي نرم كه موهاي‌تان را نمي‌كشد و درد توليد نمي‌كند، استفاده كنيد. اين كار مانع شكسته‌شدن تارهاي مو مي‌شود.

4- موهاي‌تان را با ملايمت بشوييد. آن‌ها را چنگ نزنيد! موهاي خيس بسيار شكننده‌تر هستند. پس از فشار‌دادن و برس‌كشيدن موهاي خيس بپرهيزيد. براي صاف‌كردن و باز‌كردن گره‌هاي مو مي‌توانيد از شانه‌هايي كه دندانه‌هاي درشت و با فاصله دارند، استفاده كنيد تا به موهاي‌تان ‌آسيب نرسد.

5- قبل از سشوار‌ كشيدن و درست‌كردن موها به آن‌ها سرم‌هاي مخصوصي بزنيد كه در مقابل حرارت و اشعه ماوراي بنفش از موها محافظت مي‌كنند. در اين‌صورت موهاي‌تان در اثر حرارت سشوار و نور خورشید آسيب نمي‌بيند. مدت‌زمان استفاده از سشوار را كاهش دهيد يا درجه گرماي آن را كم كنيد. كم‌كردن حرارت از خشك‌شدن بیش‌ازحد و وز‌شدن موها جلوگيري مي‌كند.

6- قيچي را فراموش نكنيد! هر 6 يا 8هفته يك‌بار، نوك موهاي‌تان را كمي كوتاه و مرتب كنيد تا موخوره‌ هاي آن از بين برود.

موهاي چرب و لخت

موهاي چرب هيچ زيبايي ندارد، اما مي‌توان اين مشكل را برطرف كرد. با رعايت اين نكات به موهاي صاف و بي‌حالت خود، حالت بدهيد.

1- شامپوها و نرم‌كننده‌هايي را انتخاب كنيد كه به موها حجم‌داده و آن‌ها را پرپشت نشان مي‌دهد. كاملا دقت كنيد كه نرم‌كننده را به ريشه مو نزنيد.

2- اين روش خشک‌کردن موها را امتحان كنيد: با استفاده از شامپوي مخصوص موهاي خشك، چربي موها را كم كنيد و به آن‌ها حجم دهيد و به‌این‌ترتیب كه آن را به ريشه موها اسپري كنيد، سپس با انگشتان‌تان موها را پف دهيد و با برس آن‌ها را مرتب كنيد. اين كار واقعا معجزه مي‌كند.

3- موهاي‌تان را پوش دهيد. با استفاده از شانه‌اي كه دندانه‌هاي ريز دارد، قسمت ريشه مو را پوش بدهيد، سپس كمي تافت به موهاي‌تان بزنيد تا مدت بيشتري حالتش را حفظ كند.

4- هنگام خشک‌کردن، سشوار را مستقيما به طرف ريشه مو نگيريد. اگر از موس، ژل، تافت و امثال آن استفاده مي‌كنيد، ابتدا آن‌ها را به موهاي مرطوب بزنيد و بعد سشوار بكشيد.

5- با استفاده از بيگودي‌هاي گرم به موهاي‌تان حالت بدهيد. هرچقدر قطر بيگودي‌ها بيشتر باشد، موها حجم بيشتري پیداکرده و پرپشت‌تر به نظر مي‌رسد.

6- براي جلوگيري از چرب‌تر‌شدن موها، در حد امكان به آن‌ها دست نزنيد. هرچه بيشتر به موهاي‌تان دست بزنيد، چرب‌تر مي‌شود.

منبع: ایده آل

5 1000
ارسال شده در 3 مرداد 1396 توسط با موضوع زیبایی, پوست, مو
کد کم چیست؟

کدکم می تواند از دندان ها اسکن سه بعدی بگیرد و در همان لحظه اقدام به ساخت کل یا بخشی از دندان با ظرافت فوق بالا نماید.

اطلاعات بیشتر
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
x