ریزش مو

اولین مرحله از شروع الگوی طاسی در مردانه، طاسی فرونتال می باشد که گاهی اوقات این موضوع در زنان هم دیده شده است. در این مقاله از دکتر سلام به علل بروز طاسی فرونتال پرداخته ایم و همچنین راهکار موثر برای درمان آن را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

طاسی فرونتال یکی از اولین نشانه‌های تنک شدن مو در مردان است. به طور کلی، طاسی فرونتال اولین مرحله از آغاز الگوی طاسی در مردان است، اما در برخی از موارد زنان را نیز بی‌نصیب نمی‌گذارد. روش‌های درمانی متعددی برای توقف یا کاهش سرعت ریزش موی فرونتال مطرح شده‌اند، اما فقط دو متد درمانی وجود دارد که مورد تایید سازمان غذا و دارو قرار گرفته است.

علت طاسی فرونتال

اختلالات و عوارض بسیاری باعث ریزش مو می‌شوند؛ با این حال، تحقیقات مرکز ریزش مو نشان می‌دهد که هورمون دی هیدروتستوسترون، یا DHT، علت اصلی این عارضه است. DHT به طور طبیعی در بدن مردان و زنان تولید می‌شود. این هورمون مانع از رشد فولیکول‌های مو می‌شود. با ادامه یافتن این روند، مو تراکم و استحکام خود را از دست داده و شروع به ریزش می‌کند.

درمان طاسی فرونتال

فیناستراید و ماینوکسیدیل دو داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو هستند که برای درمان ریزش مو به کار گرفته می‌شوند. دکتر رابرت برنشتاین، جراح ترمیم مو، متخصص پوست و استاد دانشگاه کلمبیا در نیویورک معتقد است که این دو دارو نقش بسزایی در رشد مجدد موهای از دست رفتن در بخش جلوی سر دارند. به گفته برنشتاین، این متد درمانی صرفا برای رشد مجدد مو در نواحی فوقانی سر انجام می‌شود؛ چون آزمایشات بالینی نیز تنها در بخش فرونتال انجام شده‌اند. برنشتاین به بیماران توصیه می‌کند که از این دو متد درمانی برای درمان طاسی فرونتال استفاده کنند. فیناستراید با کاهش سطح DHT در بدن از ریزش مو در افراد مبتلا به الگوی طاسی مردانه جلوگیری می‌کند. این دارو که تنها یک بار در روز مصرف می‌شود، در ۸۶ درصد از موارد باعث توقف ریزش مو در مردان می‌شود.

منبع: الف