خوابیدن

کودکانی که بیشتر می خوابند، احتمال بروز دیابت نوع دو در آنان بسیار کاهش می یابد. ولی اگر بزرگسالان خواب زیاد داشته باشند نتیجه معکوس کودکان رخ می دهد و بزرگسالان دچار چاقی و دیابت نوع دو می شوند. در این مقاله از دکتر سلام به فواید خواب زیاد برای کودکان پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

رژیم شوک نوروزی !

فرصت استثنایی کاهش وزن برای نوروز تنظیم رژیم اختصاصی با توجه به علایق غذایی و مزاح شما لاغری تضمینی و اصولی برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام روی دکمه زیر کلیک کنید

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد که خواب اضافی یا ناکافی در بزرگسالان با چاقی و ابتلا به دیابت نوع دو در ارتباط است؛ اما در کودکان خواب اضافی باعث جلوگیری از ابتلا به دیابت نوع دو می‌شود. بر اساس مطالعات انجام شده در ایالات متحده، کودکانی که بیشتر می‌خوابند، کمتر در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع دو هستند؛ هرچند این نتیجه در بزرگسالان معکوس است و خواب زیاد باعث ابتلا به چاقی و دیابت نوع دو می‌شود.

این بررسی در بین 4525 کودک با سنین بین 9 تا 10 سال در انگلستان انجام شد. نتایج بررسی‌ها نشان داد کودکانی که بیشتر می‌خوابند، وزن بدن کمتر و توده چربی پایین‌تری دارند.

پروفسور کریستوفر اوون، محقق این بررسی در دانشگاه لندن در سنت جورج اظهار کرد: افزایش طول مدت خواب یک روش ساده برای کاهش میزان چربی بدن و کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع دو در سنین پایین است.

منبع: شفا آنلاین