دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دیبا
کلینیک تخصصی دیبا
کلینیک شارلوت
کلینیک شارلوت
کلیه خدمات پوست،مو و زیبایی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر فرزاد فرامرزی
دکتر فرزاد فرامرزی
فوق تخصص گوارش و كبد و آندوسكوپی
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
کلینیک دندانپزشکی رویال
کلینیک دندانپزشکی رویال
دکتر آزاده آقازاده
دکتر آزاده آقازاده
ماموگرافی، سونوگرافی دیجیتال
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
جراحى زيبايى بينى ( رينوپلاستى)

همسر نمونه بودن گیر دادن به شوهر عواقب گیر دادن به همسر عواقب گیر دادن به شوهر ارتباط با همسر

شاید فکرش را هم نکنید که مرد‌ها حساس‌تر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید گاهی برخی از جملات در ذهنشان از شما یک هیولا می سازد. هیولایی که می خواهد مادری کند، خود خواه باشد، کنترل کند، استقلال و قدرت مرا از من بگیرد؛ حال اگر نمی‌خواهید زندگیتان به کامتان تلخ شود و با یک سری ریزه کاری‌ها خوشبختیتان را از دست دهید نگاهی به رفتارهایتان بیندازید و درصدد تغییر آن‌ها برآیید.

عواقب گیر دادن به شوهر

همیشه میوه های به درد نخور می گیری؟ چرا این قدر لباسات کثیف هستن؟جوراباتو قبل از اومدن روی فرش دربیار!این قدر جلوی تلویزیون تخمه نریز خسته شدم از این همه تمیز کردن. با این جملات می توانید در محیط خانه مداوم روی اعصاب همسرتان راه بروید، و حس عصبانیت، کم حوصلگی و لج بازی را در وی تقویت کنید تا جایی که آرامش زندگی لابه لای این جمله ها گم شود!همسر نمونه بودن گیر دادن به شوهر عواقب گیر دادن به همسر عواقب گیر دادن به شوهر ارتباط با همسر

یک روز صبح از خواب که بیدار می شوید یک قلم و کاغذ بردارید و تا شب هر گیری را که به همسرتان می دهید یادداشت کنید.

مناسب است به عاقبت کار خودتان بیندیشید که این رفتار شما دو ضرر جدی به همراه دارد:

۱- زندگی به عزیزترین آدم زندگی یعنی شوهرتان تلخ می شود.

۲- ممکن است همین مراقبت افراطی عامل اصلی از دست دادن شوهرتان شود. در روایات آمده است که سوء ظن زیاد باعث انحراف و اشتباه می شود.

همسر نمونه بودن گیر دادن به شوهر عواقب گیر دادن به همسر عواقب گیر دادن به شوهر ارتباط با همسر

شفاف حرف بزنید

خیلی وقت ها همسرتان دوست دارد طبق خواسته شما رفتار کند و رضایت شما را جلب کند، اما در اثر سوء تعبیر ها و سوء تفاهم هایی که بین شما و او پیش آمده نمی داند دقیقا از او چه می خواهید. یا اینقدر در طول زمان شما با گوشه و کنایه و گیردادن های بی جهت خواسته خود را از او مطرح کرده اید که باعث ناراحتی و در عین حال گیج شدن او شده اید و حالا اگر هم بخواهد رضایت شما را جلب کند دیگر نمی داند دقیقا خواسته شما چیست و به دنبال چه چیزی هستید.


در این باره بیشتر بخوانید: واکنش های مناسب در برابر دروغگویی همسر

گام های کلیدی برای تسخیر قلب همسر


بهترین راه حل در این مورد این است که خواسته و نظر خود را دوستانه، اما صریح و شفاف به همسرتان منتقل کنید. فرض کنید شما بسیاری از صبح ها وقتی همسرتان می خواهد از خانه خارج شود به طرز لباس پوشیدنهمسرتان گیر می دهید. حالا همسر شما دقیقا نمی داند این گیر دادن شما ناشی از چیست؟ آیا سبک لباس پوشیدن او را نمی پسندید؟ آیا نگرانید که او امروز با چه کسی قرار دارد که لباس شیک پوشیده؟ یا اصلا رنگ لباس او را نمی پسندید و تیپ و لباسش را نامناسب با شخصیتش می دانید؟ حالا همسر شما حتی اگر بخواهد هم مراعات شما را بکند و رضایت شما را جلب کند، پیامی که از طرف شما به سمت او صادر شده مبهم و پیچیده است و کمکی به او نمی کند. درحالی که اگر شما پیامتان را شفاف به همسرتان منتقل کنید تا نیمی از راه رسیدن به هدفتان را به خوبی طی کرده اید و به نتیجه مطلوب تری خواهید رسید.

همسری کنید نه مادری!

برخی زنان احساسات و حس علاقه شان به همسرشان را به گونه‌ای ابراز می‌کنند که گویی مرد کودکی است که زن باید از او مراقبت کند و مدام به او تذکر دهد. البته این نوع مراقبت بد هم نیست چرا که مرد دیگر مجبور نیست وسایلش را جمع کند، به فکر این باشد که چه لباسی بپوشد، قرارهایش را به خاطر بسپارد و در کل هیچ مسئولیتی نخواهد داشت؛ خب با این اوصاف مرد‌ها باید از خدایشان هم باشد که هیچ مسئولیتی نخواهند داشت، اما توجه کنید که این مساله به مرورزمان باعث به وجود آمدن مشکلات زناشویی می‌شود و همانطور که گفته شد مرد احساس می‌کند هیچگونه استقلالی از خود ندارد و رفتارهای همسرش او را یاد مادرش می‌اندازد! شما با مادری کردن، همسر نمونه‌ای نخواهید شد. شما در صورتی همسر نمونه هستید که تن‌ها وظایف همسری خود را انجام دهید. اینکه شما همه کارهای همسرتان را به او یاد آوری کنید نه نشان دهنده این است که شما همسر بسیار خوبی هستند و نه باعث افزایش علاقه همسرتان به شما خواهد شد بلکه اینکار تن‌ها باعث پایین آوردن اعتماد به نفس و سلب استقلال همسرتان خواهد شد. اگر مادری کردن جزو عادات شما شده است برای حفظ زندگیتان به شما توصیه میکنیم به شدت از اینکار اجتناب کنید.

همسر نمونه بودن گیر دادن به شوهر عواقب گیر دادن به همسر عواقب گیر دادن به شوهر ارتباط با همسر

مرد‌ها استقلال می‌خواهند

این را بدانید که مرد‌ها عاشق استقلال هستند، اما استقلال از نگاه مردان به چه معناست؟ آن‌ها میخواهند کارهایشان را بدون نظارت و به تنهایی انجام دهند. متاسفانه برخی از زنان شدت وابستگی زیادی به همسرشان دارند درست مثل دوقلوهای به هم چسبیده توقع دارند که همسرشان همیشه و در هر شرایطی کنارشان باشد! آن‌ها توقع دارند شوهرشان که خسته از سرکار می‌آید دربست دراختیارشان باشد و تمام تفریح و شادی خود را با همسرش بگذارند. اصلا چه معنا دارد که کسی که متاهل است با دوستانش به تفریح برود؟ این زنان نه تن‌ها زندگی همسرشان را محدود می‌کنند بلکه زندگی خودشان را هم در چارچوب خاصی قرار می‌دهند؛ آن‌ها گا‌ها اینگونه خود را محدود می‌کنند که «چون من فقط با تو به تفریح می‌روم تو هم باید فقط با من به تفریح بروی نه دوستانت!»، اما واقعیت این است که کسی آن‌ها را محدود نکرده است بلکه خودشان این راه را انتخاب کرده اند و حقیقت این است که مردان برخلاف این را می‌پسندند و دوست دارند همسرشان دوستانی داشته باشد تا بتواند گاهی اوقاتش را با آن‌ها بگذراند و این مردان دوست دارند خودشان هم به همین شیوه زندگی کنند. تفریح با دوستان و همسر هر کدام لذت خودش را خواهد داشت، اما بیرون رفتن با دوستان و محدودیت ایجاد نکردن در زندگی زناشویی باعث می‌شود زن و مرد از درکنار هم بودن لذت بیشتری ببرند و قدر یکدیگر را بیشتر بدانند. پس فراموش نکنید که با آزاد گذاشتن همسرتان به آن‌ها خواهید گفت که به علایق آنان احترام می‌گذارید و مطمئن باشید که اینکار ارزش اعتماد شما را خواهد.


هرگونه کپی برداری با نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.


بیشتر بخوانید:

اختلاف در سطح تحصیلی با همسر

بدبینی به همسر چه دلایلی دارد؟


 

5 1000
ارسال شده در 20 شهریور 1396 توسط با موضوع روانشناسی
ارکید
تلگرام دکتر سلام
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
x