لایه برداری

بعضی از افراد برای اینکه پوستی شفاف، جوان و بدون ضایعه پوستی داشته باشند اقدام به لایه برداری پوست می کنند. لایه برداری شاید به تنهای خود هیچ مشکلی را به وجود نیاورد ولی اگر مراقبت های مورد نیاز بعد از لایه برداری پوست انجام نگیرد احتمال به وجود آمدن مشکل برای فرد بسیار زیاد می باشد.

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

برخي از افراد براي شفاف کردن پوست يا رفع خشکي و ضايعات پوستي يا حتي پايين جلوه دادن سن و سال خود، اقدام به لايه‌برداري پوست صورت مي‌کنند. لايه‌برداري شايد به خودي خود اين افراد را دچار مشکل خاصي نکند اما اشکال وقتي بروز مي‌کند که مراقبت‌هاي بعدي را انجام نمي‌دهند و آن جاست که لايه‌برداري براي‌شان مسئله ساز مي‌شود.

از اين رو، توجه به چند نکته مهم از بروز آسيب‌هاي احتمالي بعد از لايه‌برداري جلوگيري مي‌کند. به گفته سوزان سروري، مشاور پوست، مو و زيبايي، لايه‌برداري سبب مي‌شود که سطح پوست‌تان نازک شود، طبعاً بعد از اين کار استفاده از کرم و مواد آرايشي و عطر مي‌تواند خطرساز باشد زيرا اين مواد به راحتي داخل پوست نفوذ مي‌کنند، پس تا چند روز بايد از اين مواد دوري کنيد. به‌دليل حساس و نازک شدن پوست بعد از هر بار استفاده از مواد شوينده، با آب فراوان همه مواد را از روي پوست پاک کنيد زيرا باقي ماندن مواد شوينده روي پوست سبب خشک شدن سريع سطح صورت مي‌شود.

اين مشاور پوست، مو و زيبايي در ادامه افزود: براي شست‌و‌شوي صورت بهتر است از شوينده‌هاي گياهي استفاده کنيد، به خاطر داشته باشيد بعد از شست‌و‌شو، حوله يا دستمال کاغذي را محکم روي پوست نکشيد و سعي کنيد با گذاشتن و برداشتن مکرر، سطح صورت را خشک کنيد. وي توصيه کرد: هميشه قبل از بيرون رفتن از خانه، با کرم ضدآفتاب صورت خود را بپوشانيد و با استفاده از کلاه لبه دار، جلوي تابش اشعه خورشيد را بگيريد تا به پوست صورت آسيبي نرسد.

منبع: روزنامه نصف جهان