مو

در هر فصل باید به طور جداگانه و متفاوتی از موهای خود نگهداری کنید چون وضعیت ظاهری و سلامت موها می تواند در موقعیت و دوره های مختلف دچار تغییر شود. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص نگهداری موها در فصل زمستان را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

رفتار موها هميشه به يکسان نيست و ‌وضعيت ظاهري و سلامت موها مي‌تواند در موقعيت‌ها و دوره‌هاي مختلف تغيير کند. در دوره‌ها و فصل‌هايي موهاي شما نرم و درخشان است اما گاهي هم به شدت خشک و آسيب ديده به نظر مي‌رسد.

در فصل‌هاي سرد وضعيت‌ موها با زماني که هوا گرم است فرق مي‌کند. در فصل پاييز احتمال ريزش مو بيشتر است واساساً سرما باعث مي‌شود رشد موها نيز کمتر شود. احتمال خشکي بيشتر موها و آسيب‌ديدگي‌ هم به‌ علت سرما و آلودگي هوا بسيار بيشتر است. بنابراين مراقبت ازمو در فصل سرد و خشک متفاوت از آن چيزي است که در تابستان انجام مي‌دهيد.

اگر دوست داريد موهاي نرم و درخشاني داشته‌ باشيد از اين راهکارهاي ساده و کم خرج استفاده کنيد و وضعيت ظاهري و سلامت موها را بهبود بدهيد.

ماست براي موهايي نرم‌تر

اگر براي از بين بردن خشکي موهاي تان به فکر خريد يک محصول درماني گران قيمت افتاده‌ايد، دست نگه داريد. شما آنچه براي نرم شدن موهايتان نياز داريد را در آشپزخانه پيدا مي‌کنيد. به جاي هزينه کردن براي خريد يک محصول درماني، ما به شما پيشنهاد مي‌دهيم از ماست استفاده کنيد. بعد از يک يا دو بار استفاده از ماست، شما به راحتي تغيير را احساس مي‌کنيد. ماست بهترين محصول براي نرم شدن موهاست و موها را درخشان مي‌کند. اگر استفاده از ماست به شکل روزانه براي تان دشوار است، مي‌توانيد فقط هفته‌اي يک بار از اين روش استفاده کنيد.

شستشوي مو با شير سرد

هفته‌اي يک بار موهاي تان را با شير نجوشيده سرد بشوييد. بعد از مدت کوتاهي متوجه مي‌شويد چقدر موها محکم‌تر و بهتر شده‌اند و ريزش مو، خشکي، شکنندگي و جلاي از دست رفته مو به‌طور کامل درمان شده است. به مرور زمان همه آنچه از دست رفته را دوباره به دست مي‌آوريد.

از شامپوي بچه استفاده کنيد

گاهي لازم است شامپويي را که به‌طور مستمر استفاده مي‌کنيد کنار بگذاريد و شامپويي مصرف کنيد که کمتر مواد شيميايي دارد. هفته‌اي يک بار براي شستشوي مو از شامپوي بچه استفاده کنيد. خيلي زود متوجه تفاوت آن مي‌شويد. براي اينکه مطمئن شويد نرمي موها از دست نرفته است، از نرم‌کننده استفاده کنيد.

از روغن نارگيل بيشتر استفاده کنيد

اين پيشنهاد به ويژه براي کساني که اهل استفاده از روغن‌ها براي پوست و مو هستند، بسيار مفيد است. اکنون فصل استفاده از روغن نارگيل است. روغن نارگيل نه تنها موها را نرم مي‌کند، بلکه باعث رطوبت‌رساني کافي به پوست نيز مي‌شود و جلوي خشک شدن و آسيب‌ديدگي موها را مي‌گيرد. شما مي‌توانيد چند قطره روغن کرچک نيز به روغن نارگيل اضافه کنيد تا مطمئن شويد حجم موهايتان در سرما از دست نمي‌رود.

منبع: روزنامه نصف جهان