زمستان و پوست با یکدیگر دوستان خوبی نیستند. در این موقع از سال، به درب اتاق خود نمی توانید یک کت سنگین دیگر آویزان کنید و سبد خرید آنلاین شما پر از شال گردن است. اما اجازه دهید تا ضروری ترین قسمت از زمستان را فراموش نکنیم: «نبرد مداوم با پوست خشک.» همانطور که درجه حرارت، کاهش دما را ادامه می دهد، محیط خشک و کمبود رطوبت اجازه می دهد تا دست ها ترک خورده، لب ها چاک شده و پا ها پوسته پوسته شوند.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

در این آب و هوای زمستانی نیاز به مراقبت از پوست شمابیشتر خواهد شد، زیرا هیچ چیزی مانند یک چهره هیدراته و درخشان، لبخند این لب های به خون افتاده ناشی از ترک خوردن را تکمیل نمی کند. برای مراقبت از پوست خود در زمستان در پیش رو، قوانین اساسی زیر را دنبال کنید:

1- مرطوب کردن، مرطوب کردن، مرطوب کردن.

مرطوب کردن، بخش مهمی از رژیم غذایی پوست ما است، اما به ویژه در این هوای خشک و یخ زده نیاز به آن بیشتر است. اطمینان حاصل کنید که یک محصول خاص برای نوع پوست خود را انتخاب کنید، و به یاد داشته باشید که ظرف چند دقیقه پس از حمام کردن برای نگهداری و حفظ آب مورد نیاز خود از کرم مرطوب کننده بر روی پوست خود استفاده کنید.

2- مرطوب کننده ها را رد نکنید.

بله، آن جا می گیرد و وقت می خواهد؛ و بله، این اولین مورد در لیست خرید شما نیست؛ اما بخار اضافه شده آن، پوست شما را بیش از حد هیدراته کرده و از خارش و پوسته پوسته شدن پوست شما جلوگیری می کند.

3- وازلین بهترین دوست شما

پاهای خشک؟ بررسی کنید. آرنج و زانوی خشک؟ دو برابر بررسی کنید. لطف می کنید، خانم ها و آقایان، این ظرف کوچک پلاستیکی، و این دوست قدیمی، شما را در تمام زمستان سربلند می کند. از مالش برلب تا کرم پا، و حتی پاک کننده آرایش؛ این ماده چسبنده می تواند با هر چیزی درست فیکس بشود.

4- تیوپ کرم دست خود را در کیف خود و یا روی میز خود نگه دارید.

دست های ترک خورده؟ نه متشکرم، حاضر نیستم با شما دست بدهم. دراین فصل، با نگهداری یک تیوپ از کرم دست، دست های خود را نرم و سالم نگه دارید، آن تیوپ های کوچک از لوسیون نرم کننده، به هر حال، حتی جوراب های ساق بلند را نیز نرم نگه می دارند.

5- با آب فوق العاده گرم دوش نگیرید.

ما می دانیم که وسوسه انگیز است، اما دوش گرفتن در درجه حرارت بسیار بالا، تمایل به خشک شدن پوست شما را حتی بیشتر می کند. آب گرم، چربی های طبیعی پوست را از آن جدا می کند و چربی های بیشتری برداشته می شود، و درنتیجه پوست خشک تر می شود.

6- لب های خود را با یک مسواک به آرامی برس بزنید تا پوست اضافی را از بین ببرد.

از آنجا که هیچ کس لب های ترک خورده و چاک دار را دوست ندارد، پس مسواک درست و مناسب انتخاب کنید.

7- چه اتفاقی برای آن کیسه های خشک زیر چشم ها می افتد؟

این ممکن است از خانواده وازلین باشد؛ اما Aquaphor درمان پیشرفته ای است که شما باید برای حفظ رطوبت در فصل سرد، مخصوصا برای مناطق فوق العاده خشک پوست استفاده کنید.

8- از داروخانه، دستمال مرطوب کننده آرایش خریداری کرده و بر روی آن از کلد کرم های پاک کننده مالیده و برای پاک کردن صورت خود استفاده کنید.

این دستمال های آرایشی مرطوب، ممکن است راحت باشند، اما پاک کننده های کلد کرم همزمان مرطوب کننده نیز هستند و ضمن پاک کردن آرایش، رطوبت کافی را نیز به پوست شما می بخشند. محصولات مراقبت از پوست، که حاوی الکل و سولفات هستند، نه تنها باعث تحریک پوست می شود، بلکه آن را خشک نیز میکند.

9- هیچگاه چپ استیک (Chap stick) را فراموش نکنید.

نکته اضافی: سعی کنید کمتر پاهای خود را بتراشید! مودار بودن پا، از پوسته پوسته شدن آن بهتر است، و نیزکسی که مجبور به مراقبت از این پا های پوسته پوسته می شود نیز حال خوشی ندارد، شما به هرحال، در زمستان بیشتر شلوار به پا می کنید.

 

 


در این باره بیشتر بخوانید: راهکارهای موثر برای پیشگیری از خشکی پوست در پاییز


برگردان: سیما آزادفلاح

هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است