روش لیزر موهای زائد چگونه است؟

اکثر افراد جامعه اعم از مردان و زنان برای رفع موهای زائد خود از روش های خانگی استفاده میکنند. می خواهیم در این بخش فواید روش لیزر برای رهایی از شر موهای زائد را بررسی کنیم. در این روش رشد موها به حداقل خواهد رسید و پوستی لطیف و زیبا خواهید داشت. با کمک لیزر می توانید به جوانسازی پوست و رفع چین و چروک آن نیز بپردازید.

لیزر موهای زائد با دیگر روش های اپیلاسیون رایج مانند استفاده از تیغ، موبر، موم و …متفاوت است. تقریبا هشتاد درصد افراد به دلیل کم بودن هزینه این روشها  را برای از بین بردن موهای زائد بدن خود بکار می برند. این روش ها هم عوارض و خطرات مخصوص به خود را دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

با افزایش علاقه مردم به زیبایی پوست امروزه تکنولوژی لیزر موهای زائد علاقه مندان زیادی جذب کرده است و مراجعین زیادی برای از بین بردن موهای زائد خود به این کلینیک ها مراجعه میکنند. علاوه بر جراحی های زیبایی جوانسازی پوست لیزر موهای زائد بهترین روش برای رفع چین و چروک صورت به شمار می رود.

روش لیزر موهای زائد چگونه است؟

می خواهیم در این بخش فرق بین لیزر موهای زائد را با روشهای رایج از بین برنده موهای زائد بدانیم. پس از انجام لیزر موهای زائد متوجه خواهید شد که این ناحیه بدنتان صاف تر و لطیف تر از دیگر قسمت های بدنتان شده است. این یکی از ویژگی های لیزر موهای زائد به شمار می رود. هیچگونه عوارض جانبی دربر ندارد و حین انجام عمل لیزر مو درد یا سوزشی احساس نخواهید کرد. با کمک لیزر موهای زائد می توانید به راحتی قسمت های عمده بدنتان که دارای موهای زائد می باشند را لطیف و عاری از هرگونه مو کنید. بدون هیچ نوع دردی می توانید پس از انجام لیزر به امور روزمره خود بپردازید.

اشعه لیزر به یک پالسی از نور گفته می شود که بدون آسیب به بافت‌های اطراف مو به گرما تبدیل شده و با وارد شدن به فولیکول مو، توسط مو جذب شده و باعث نابودی پیاز مو می‎شود. رفع موهای زائد با لیزر دائمی است. چون احتمال رویش مجدد مو  را به صفر می رساند و آسیبی به پوست نمی رسد..

برای استفاده از لیزر موهای زائد می‎توانید از تنوع دستگاه های لیزر استفاده کنید. لیزر مو با این دستگاه ها باعث کاهش دائم و طولانی مدت موها شده و یک روش غیر تهاجمی محسوب می شود.

افراد با هر نوع رنگ پوستی می توانند از  لیزر برای رفع موهای زائد نواحی مختلف بدن خود استفاده کنند. قبلا روش لیزر برای رفع دائمی موهای زائد افراد با پوست روشن به کار برده میشد اما امروزه با ورود تکنولوژی های جدید، برای بیماران با انواع رنگ پوست انجام می‌شود و برای آن ها هیچ نوع عارضه ای در برنخواهد داشت.

روش لیزر موهای زائد چگونه است؟
نحوه از بین بردن موهای زائد در بیشتر افراد متفاوت است و نیاز به طی کردن مراحل مختلف دارد.
از بین رفتن موهای زائد در برخی افراد  نیاز به زمام طولانی دارد. آن ها باید مراقبت‌های پس از انجام لیزر را مورد توجه قرار دهند. تشخیص این زمان توسط پزشک امکانپذیر نیست و انجام لیزر تا زمانی که دیگر مویی روی پوست این افراد رشد نکند ادامه خواهد داشت.

تاثیر لیزر موهای زائد بر قسمت های مختلف بدن مانند بازو، سینه، پشت و شانه بیشتر است.

چون الگوی رشد موها در افراد مختلف متفاوت است. دوره درمان با لیزر نیز در هر فردی تغییر پیدا میکند اما به طور متوسط هرفرد برای برطرف شدن موها بین سه تا هفت جلسه لیزر نیاز دارد.

انواع روش های لیزر موهای زائد

برای رفع موهای زائد از سه روش دارو، الکترولیز و لیزر استفاده می شود. لیزر باعث نازک تر شدن و کمتر شدن موهای زائد خواهد شد. اماآن ها را از بین نمیبرد. غالبا چهار  تا شش جلسه در طول ماه برای صورت و هز سه ماه یک بار برای بدن لیزر تکرار خواهد شد. پس از چهار تا هفت جلسه رشد موها بسیار کم می شود. این جلسات بسته به مشکل هورمونی افراد نیز دارد چون در این صورت احتمال بازگشت موهای زائد بسیار زیاد خواهد بود چون لیزر موهای زائد روی این افراد بی تاثیر است، پس همه متقاضیان لیزر نیاز به انجام آزمایش‌ و تشخیص مشکل هورمونی دارند. ان ها می‌تواند لیزر را آغاز کنند اما این موضوع را باید در نظر داشته باشند که لیزر، موهای زائد را  به صورت کامل نابود نمیکند..

روش لیزر موهای زائد چگونه است؟

برای نتیجه گیری بهتر از لیزر موهای زائد چه کنیم؟

حداقل یک ماه قبل از لیزر، اپیلاسیون نکنید یا از موم استفاده نکنید. استفاده از سولاریوم یا حمام آفتاب نیز برای این افراد ممنوع است. کافیست یک روز قبل از لیزر، به اصلاح موهای خود بپردازیدو  قسمت مورد نظر برای لیزر نباید مواد آرایشی داشته باشد. بعد از لیزر می توانید از محصولات ضدالتهابی و ترمیمی برای رفع سوزش با  خارش،نواحی لیزرشده استفاده کنید.


در این باره بیشتر بخوانید: مدیریت هزینه برای لیزر موهای زائد


هرگونه کپی برداری با ذکر نام دکتر سلام و لینک دهی مستقیم مجاز است.