سرماخوردگی

فصل زمستان، فصل مبتلا شدن به سرماخوردگی و آنفولانزا است و این موضوع بر هیچکسی پوشیده نیست. شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که آیا می شود در یک زمان به دو سرماخوردگی مبتلا شد یا خیر؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال حتما این مقاله را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

سرماخوردگی یک ویروس فراگیر است. در حالی که بیش از دویست گونه ویروس وجود دارد که می تواند باعث سرماخوردگی شوند، اما در حال حاضر هیچ داروی جادویی برای درمان فوری سرماخوردگی وجود ندارد. آنچه در این مقاله آمده است این است که از نظر فنی امکان پذیر است که دو سرماخوردگی همزمان داشته باشید.

دو سرماخوردگی در یک زمان؟

تجربه بیش از یک سرماخوردگی در فصل سرما بسیار شایع است. به طور خلاصه، اگر به مدت طولانی احساس بد سرماخوردگی داشتید، احتمالاً یک سرماخوردگی پس از یک سرماخوردگی دیگر داشته اید، نه چندین سرماخوردگی در یک زمان. اما در تئوری، ممکن است دو عفونت هم زمان وجود داشته باشد. بعید به نظر می رسد که هر دوی آنها در یک زمان و با هم علائم داشته باشند. هر عفونت دارای یک دوره انکوباسیون است به معنی زمان قرار گرفتن در معرض عفونت، تا زمانی که شما در واقع علائم را حس کنید.

افراد اغلب شکایت دارند و مثلاً می گویند:« من برای مدت سه ماه بیمار شده ام! » در حالی که احتمال این است که آنها یک عفونت بعد از عفونت دیگری داشته اند. سرماخوردگی به راحتی از طریق هوا و یا تماس مستقیم با فرد یا اشیاء آلوده پخش می شود.

سرماخوردگی می تواند باعث علائم آشنایی چون گلودرد، آبریزش بینی و عطسه، سرفه و گاهی اوقات خستگی شود.

چه فصلی فصل سرماخوردگی است؟

به طرز حیرت انگیزی، بسیاری از مردم می گویند که در ماه های زمستان علائم سرماخوردگی بیشتری دارند.

چند دلیل برای بیشتر بودن سرماخوردگی در فصل های سرد

ما قطعا موارد سرماخوردگی و آنفولانزا را در ماه های زمستان بیشتر مشاهده می کنیم. چند نظریه در مورد این که چرا این اتفاق می افتد وجود دارد. من فکر می کنم ترکیبی از همه عوامل است:

اول، چون هوا سرد است، مردم زمان بیشتری را در داخل خانه صرف می کنند و بنابراین زمان بیشتری را در کنار یکدیگر صرف می کنند.

دوم، اینکه ویروس هایی که سرماخوردگی و آنفولانزا را ایجاد می کنند، در سرما پایدارتر می شوند، به این معنی که آنها می توانند مدت زمان بیشتری زنده بمانند و به همین ترتیب به افراد بیشتری شیوع پیدا کنند.

سوم، پاییز به معنی بازگشت به مدرسه است. بچه ها در معرض عوامل عفونی بیشتری هستند که به احتمال زیاد آنها ایمنی ندارند و آنها را به خانه می برند تا با دیگران به اشتراک بگذارند. همراه با همان خط، بازگشت به مدرسه اغلب به معنای خواب کمتر، استرس بیشتر و زمان کمتریبرای انجام دادن کارهایی است که ما می دانیم سالم هستند، مانند ورزش و خوب غذا خوردن.

فصل سرما فصل آنفلوانزا نیز هست. از آنجا که این دو بیماری اغلب علائم مشابهی دارند، ممکن است دشوار باشد که تعیین کنید آیا شما سرماخوردگی دارید یا آنفلوانزا.

به طور کلی با آنفولانزا، شما احساس می کنید واقعا بیمار هستید. درد عضلات، تب، سرماخوردگی و ممکن است دارای آبریزش بینی، سرفه خشک و فشار سینوسی باشد.

سرماخوردگی

محدود کردن خطر

هیچ راهی برای محافظت از خود و یا بچه های خود از سرماخوردگی وجود ندارد، اما توجه و پاکیزگی بهترین روش برای محدود کردن خطر است. تا بتوانید خطر سرماخوردگی را کم کنید.

از آنجا که ویروس بسیار قابل انتقال است و می تواند در عرض چند ساعت به یک سطح برسد، توصیه های قدیمی پیرامون شستن دست ها بسیار مهم است. دست ها را بشویید و نیاز دارید و همچنین به آرنج یا زیر بغلتان سرفه یا عطسه کنید. اگر سرماخوردگی دارید، همیشه لازم نیست که پزشک خود را ببینید، اما مهم است که علائم خود را کنترل کنید.

تب (درجه حرارت بیش از 38.5 درجه سانتیگراد، اگر دچار درد شدید هستید یا علائم بیش از 10 تا 14 روز طول بکشد، باید دکتر خود را ببینید.

برخی از توصیه ها برای سالم ماندن در طول سال:

شما می توانید با انجام چند توصیه خاص مثل: خوردن مواد غذلایی سالم، ورزش منظم ، به اندازه کافی به خواب و استرس خود توجه کنید و برای به حداقل رساندن آنها تلاش کنید. تا فصل سرد دلپذیری به همراه گلوله برفی داشته باشید نه زمستانی با انواع سرماخوردگی.

منبع: مردم نیوز