موضوعات

 • پنل اس ام اس
 • محاسبه BMI شاخص توده بدنی
 • خرید شارژ
 • سلامت
 • شارژ مستقیم رایتل
 • پنل اس ام اس
 • ساخت apple id
 • خرید خانه, اجاره آپارتمان
 • رژیم لاغری
 • خرید دامین خرید دامنه
 • لاغری با تخم کتان

  2717861345634682

  همه افراد دوست دارند تناسب اندام داشته باشند ،و لاغری خودرا حفظ کنند. این روزها همه جا صحبت از فواید بی نظیر تخم کتان، برای کم کردن وزن است که شکم را صاف میکند. صحبت ما امروز درباره لاغری با تخم کتان است

  به سوال های زیر توجه کنید شاید سوال شما هم باشند.

  تخم کتان چیست و به چه صورتی مورد استفاده قرار می گیرد؟

  تخم کتان یک دانه گیاهی مفید است که در اروپا و آسیا می روید و دارای مواد بسیار با ارزشی است که به سلامت بدن و تناسب اندام کمک می کند. مهمترین بیماری ها یعنی سرطان را جلوگیزی می کند. دارای چربی غیراشباع و امگا۳ می باشد و دارای میزان زیادی فیبر محلول و غیر محلول وویتامین E است. از تخم کتان به صورت محلول در آب برای درمان های موضعی، و به صورت خوراکی دم کرده، پودر کرده و روغنی مورد استفادعه قرار می گیرد. بیشترین استفاده تخم کتان در قشر باتوان است و آن هم برای کاهش چربی شکم و تناسب اندام است.

   

  تخم کتان چگونه موجب کاهش چربی شکم می شود؟

  تخم کتان از جمله موادی است که به طور چشم گیری برای کاهش چربی شکم مورد استفاده قرار می گیرد. این دانه با ۶ اثر معجزه گر به شما کمک می کند تا شکم صاف داشته باشید و کاهش وزن خوبی را تجربه کنید.

  1. کاهش نفخ و در نتیجه کوچک کردن شکم
  2. تمیز کردن معده و کوچک کردن شکم
  3. آب کردن چربی ها و کوچک کردن شکم و کاهش وزن
  4. کاهش اشتها و کاهش وزن
  5. امگا ۳
  6. حل معضل تورم سلولی و کاهش وزن

  حال به معرفی موارد بالا می پردازیم:

  کاهش نفخ

  تخم کتان دارای میزان زیادی فیبر محلول و نا محلول است که به خوبی می تواند به هضم غذا در معده کمک کند و نفخ شکم را از بین ببرد و یبوست را ریشه کن کند و افزایش اندازه شکم ناشی از یبوست و… را از بین ببرد. برای اینکه از این اثر تخم کتان بهره مند شوید تخم کتان را پودر کرده و در نمک پاش بریزید و در هر بار مصرف غذا از آن استفاده کنید. تخم کتان بیشتر در ماست، شیر، سالاد مورد استفاده قرار می گیرد

  تمیز کردن معده

  با خواصی که تخم کتان دارد می توان به خوبی از آن برای تمیز کردن معده و دستگاه گوارش استفاده کرد.به نقل از lifescript  زمانی که با مصرف تخم کتان معده و دستگاه گوارش را تمیز می کنید توده های اضافی از بین می روند و موجب کوچک شدن شکم می شوند. بنابراین اگر احساس می کنید خوردن دارو ها یا ورزش و کنترل چربی و کالری های دریافتی اثری در کوچک کردن شکم نداشته اند این روش را هم امتحان کنید.

  آب کردن چربی ها

  تخم کتان دارای میزان زیادی چربی غیر اشتباع است که نسبت به چربی های مضر بسیار مفیدند و موجب کاهش چربی و افزایش سوزاندن چربی در بدن می شوند و بدین طریق قدرت زیادی در سوخت و ساز چربی ها ایجاد می کند. پس اگر دارای رژیم کاهش چربی شکم هستید می توانید از تخم کتان برای حذف چربی ها و افزایش سوخت و ساز استفاده کنید

  کاهش اشتها

  تخم کتان به دور روش موجب کاهش اشتها می شود که هر دو بسیار کاربردی اند.

  روش اول کاهش اشتها:

  از آنجا که تخم کتان یک دانه روغنی است می تواند موجب احساس سیری بشود بنابراین اگر ۳۰ دقیقه قبل از مصرف غذا از یک قاشق پودر تخم کتان استفاده کنید احساس سیری به شما دست داده و نمی توانید زیاد غذا بخورید و بدین طریق دریافت چربی ها و کالری ها از طریق وعده های روزانه کمتر خواهد شد و به مرور موجب کاهش وزن و کاهش چربی شکم می شود

  روش دوم کاهش اشتها :

  به نقل از livestrong ، اگر از تخم کتان در هنگام خوردن غذا استفاده کنید باعث می شود که هنگام هضم غذا، محتویات معده بیشتر در معده بمانند و به صورت آهسته و کم کم وارد روده کوچک شوند و این موجب می شود که سطح انسولین پایدار بشود و موجب کاهش اشتها می شود. از طرفی پایگاه traineo می گوید تخم کتان با تنظیم سطح انسولین موجب کاهش هوس خوردن غذاهای چرب را در بدن موجب می شوند که خود نقش بسیار مهمی در کاهش وزن و کاهش چربی شکم دارد.

  امگا ۳ و کاهش کلسترول

  این ماده موجود در تخم کتان دارای خواص مهمی است که در کاهش کلسترول خون در طی ۸ هفته بسیار کمک می کند. اگر روزی ۲۰ گرم از این ماده را در ۸ هفته مصرف کنید سطح کلسترول را به خوبی کاهش خواهید داد.

  امگا ۳ تخم کتان و حل مشکل التهاب سلولی

  التهاب سلولی مشکلی است که موجب عدم ارتباط خوب و به موقع مغز و سیگنال های هورمونی لپتین شده و موجب می شود که پیام احساس گرسنگی زیاد به مغز ارسال شود و این موجب می شود که دفعات دریافتی غذا توسط فرد زیاد شود و موجب افزایش وزن و چربی خصوصا چربی شکمی بشود. امگا ۳ به اندازه کافی کمک می کند این التهاب ها از بین بروند. استفاده از غذاهایی که موجب کاهش التهاب سلولی می شوند تا ۸۶ درصد موجب کاهش التهاب سلولی شده و تا میزان ۷ کیلو گرم  وزن کم کنند. ( به تحقیق خانم فاطمه مهدی پور در worldfood)

  دم کرده تخم کتان بهتر است یا پودر تخم کتان یا روغن کتان؟

  از آنجا که پودر کرده ی  تخم کتان داری ۵۰ کیلو کالری است و تخم کتان پودر نکرده دارای ۳۶ کیلو کالری است بهتر است که تا می توانید از پودر کردن آن جلوگیری کنید و به طور دم کرده آن را مصرف کنید اما اگر فعالیت بدنی خوبی دارید می توانید از پودر کرده ی تخم کتان استفاده کنید.

  از روغن کتان فقط برای استفاده بر روی غذا و به دور از اوجاق استفاده کنید چرا که روغن کتان یکی از روغن هایی است که سریع اکسایش می شود و اگر بسوزد و موجب ضررهایی برای بدن می شود که کار سلول ها را مختل می کند.

  بنابراین بهتر است نحوه استفاده شما از تخم کتان به صورت زیر باشد:

  دم کرده تخم کتان هر روز دو فنجان

  پودر تخم کتان قبل از غذا برای کاهش اشتها و یا همراه با غذا و صبحانه و ناهار برای کنترل هضم غذا و کاهش چربی و کاهش نفخ و تمیز کردن دستگاه گوارش.

  آیا تخم کتان برای اب کردن چربی شکم به تنهایی می شود؟

  به گفته hckynut در community.qvc باید بگوییم که این گفته حقیقت ندارد که تخم کتان فقط چربی های ناحیه شکم را از بین می برد. اما با توجه به این اصل که آخرین ناحیه ای از چربی که در بدن شکل گرفته اولین لایه ای است که پاک سازی می شود. اما از آنجا که بیشترین لایه های چربی در شکم هستند تاثیر بیشتری بر روی شکم دیده می شود و بدین صورت باید بگوییم اگر توده چربیهای کل بدن به یک اندازه باشد روند لاغر شدن و کاهش وزن و تناسب اندام با استفاده از تخم کتان می تواند به صورت یک روند منظم و متناسب و مساوی در کل بدن مشاهده شود.

  نتیجه گیری در باره تخم کتان می توانیم به طور کلی به این مهم اشاره کنیم که یکی از ۵ دانه های مهمی است که روزانه باید مصرف شود تا با اثرات مستقیم و غیر مستقیم آن شاهد کاهش چربی های شکم، چربی های بدن و کاهش وزن بشویم و سلامت خود را تضمین کنیم. پس اگر به دنبال منبعی با کمترین ضرر می گردید که هم موجب تناسب اندام شود و هم کاهش وزن و کاهش چربی و چاقی شکمی با تخم کتان دوست شوید.
  همیار دکتر سلام
  12 مرداد 1392

  مطالب مرتبط

  پربازدیدترین مطالب

  داغ ترین مطالب و مقالات

  پیشنهاد سردبیر

  نیران در چهارشنبه 15 آبان 1392 گفته :

  سلام
  من قبل از همه چیز از شما تشکر میکنم من از تخم کتان استفاده میکتم وتاثیر تخم کتان دیدم از این نگرانم که بعد از مدتی استفاده ضرری به بدنم نداشته باشه مثلا سیستم عصبی را مختل نکنه

  سلام در جمعه 1 آذر 1392 گفته :

  روزانه تا چه اندازه از تخم کتان برای لاغری میتوان استفاده کرد و این تخم رو از کجا تهیه کنیم؟(ممنون و مچکر)

  دکتر سلام در پنج شنبه 5 دی 1392 گفته :

  سلام، تخم کتان را از عطاری ها تهیه کنید. مقدار مصرف در سایت موجود است

  رویا در یکشنبه 15 دی 1392 گفته :

  سلام من مدتیه که از تخم کتان استفاده میکنم بنظرم اثرخوبی داشته ممنون از اطلاعات مفیدتون

  ایرانی در سه شنبه 15 بهمن 1392 گفته :

  سلام و تشکر از مطالبتون
  منهم از تخم کتان استفاده کرده و میکنم.میتوانم بگویم در دوره ای کمتر از یکماه میتوان شاهد نتایج آن شد.البته من ناشتا و همراه با آب لیموی تازه و آب نسبتا داغ میخورم.اگر مشکل اسیدی شدن معده دارید.با احتیاط مصرف کنید.من نیم ساعت قبلش یک کپسول اومیپرازول میخورم.اگر کیست تخمدان دارید بهتر از خیلی کم بخورید.در مورد آقایان هم درصورت داشتن مشکل پروستات ، مصرفش خطرناک است.

  shirin در دوشنبه 19 اسفند 1392 گفته :

  man tahala estefade nakardam vali khaharam koli shekamrsh kochik shode manam mikham bokhoram bebinam chetore.

  زهره در سه شنبه 12 فروردین 1393 گفته :

  با سلام ممنون از راهنمائی خوبتون برای لاغری کل بدن به جه نحوی باید استفاده کرد من از قرص اسنترال استفاده می کنم مشگلی ندارد خواهش می کنم جواب سوالم بدهید با تشکر

  دکتر سلام در جمعه 22 فروردین 1393 گفته :

  سلام، بهترین روش لاغری، تغذیه درست و کالری مطابق با فعالیت روزانه + ورزش است. که در این رابطه مطالب بسیار ارزشمندی در مجله پزشکی دکتر سلام منتشر شده است که با استفاده از منوی جستجو، می توانید این مطالب را یافته و مطالعه نمایید.

  نسرین در شنبه 13 اردیبهشت 1393 گفته :

  سلام . نسرین هستم از لندن . چند روز پیش رفته بود یکی از مغازه های holland & barret و دنبال محصولات تخم کتان بودم. شخصی هم در مغازه بود که جوابگوی سوال مشتریها بود. به ایشان گفتم که من یک سالی است که از تخم کتان استفاده می کنم (در سوپ و سالاد و ماست و …..)و ایشان گفتن که برای اینکه بتونم از تمام خواص تخم کتان بهره مند بشم بهتر است که از پودر شده ان استفاده کنم. و ادعا میکرد که تخم کتان اگر به شکل پودر استفاده نشه آنچنان خواصی نداره. این مطلب چقدر صحیح است؟

  سوال دیگر اینکه دم کرده ان به چه صورت باید تهیه بشه؟

  با تشکر فراوان

  دکتر سلام در پنج شنبه 25 اردیبهشت 1393 گفته :

  سلام، به ایمیل شما پاسخ ارسال شد

  باسلام. در جمعه 11 مهر 1393 گفته :

  .سلام.مهساهستم.حدود10روزازتخم کتان استفاده کردم افت شدیدفشارپیداکردم (البته تنهامشکلم قبلا”افت فشار”بوده) یعنی “فشار پایینم..خیلی دوست دارم تخم کتان استفاده کنم چون درهمون دوره کوتاه خیلی راحت چندکیلووزن کم کردم.
  برای همین مقدارمصرفم روکم کرده. روزانه حدود20دانه بهمراه میوه شیرین استفاده میکنم ..ازعطاری پرسیدم.گفتند:باعسل بخور.ولی عسل نمیتونم مصرف کنم .مقدارمصرفم کم شده دیگه تاثیرچندانی ندارد..
  لطفا مراراهنمایی بفرمایید تخم کتان روباچه چیزهایی میتوان خورد تا فشارم پایین نیاید.باسپاس فراوان

  مجتبی در جمعه 25 مهر 1393 گفته :

  باسلام،ممنون از مطالب خوب سایتتون.من تعریف و خواص تخم کتان را زیاد شنیدم.میخواستم از ضررهاشم بدونم و اینکه پودرش بهتره یا دم کردش و اینکه دم کردشو چطور میشه تهیه کرد؟ با تشکر

  kamarziye در سه شنبه 6 آبان 1393 گفته :

  متشکرم.بسیار مفید بود.

  فاطمه در پنج شنبه 6 آذر 1393 گفته :

  سلام من تخم کتان را پودر شده مصرف میکنم البته روی غذا یک قاشق میپاشم میخورم سر درد شدید میگیرم چند روز استفاده کردم اما منصرف شدم لطفا راهنمایی کنید .

  دیدگاه خود را ارسال کنید