مشاوره زیبایی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر مجید نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
کلینیک ارتوپدی سپید
کلینیک ارتوپدی سپید
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه

ورزش شکم محکم شدن عضلات دراز نشست دانستنیهای ورزشی دانستنیهای پزشکی دانستنی های سلامت جلوگیری از آسیبهای ورزشی آب شدن چربی

بسیاری از مردم مخصوصا خانمها ،درمورد آب کردن چربی های شکمی مشکل دارند. در این بخش پرسش وپاسخ هایی در این زمینه برای شما آماده کردیم که، ممکن است سوال بسیاری از کاربران باشد باهم می خوانیم.

یکی از مشکلاتی که عموم افراد در حوزه  کاهش وزن و آب کردن چربی دارند این است که برخی از نواحی بدن خصوصا شکم دارای چربی هایی است که به سختی آب می شوند. ما در این مقاله سعی کرده ایم آزمونی قرار دهیم که پاسخ به این سوالات در واقع مشخص می کند که آیا با روش های آب کردن این چربی ها آشنایی دارید یا نه. در انتهای هر سوال پاسخ سوال درست و علت آن را به شما می آموزیم. در واقع این آزمون به شما کمک می کند خود را بیازمایید و در نتیجه با راهکارهای لازم آشنا شوید.

 

اجازه بدهید به سراغ سوال ها برویم :

سوال اول : به نظر شما کدام نوع از غذاها موجب اضافه شدن چربی به ناحیه شکم می شود؟

الف: مواد غذایی با چربی اشباع نشده مثل، شکلات سیاه، آجیل و دانه های روغنی

ب: غذاهای سرخ شده

ج: غذاهایی با پروتئین بالا

د: تمام موارد بالا

پاسخ: پاسخ گزینه “ب” می باشد. غذاهای سرخ شده که اغلب با چربی های حیوانی سرخ می شوند یک راه بسیار سریع برای افزایش چربی شکمی محسوب می شوند که در ناحیه شکم و خصوصا دور کمر بسیار پدیدار می شوند. اما غذاهای پروتئین دار با افزایش سوخت و ساز بدن کمک به آب شدن و جذب چربی ها می کنند.

راهکار: در مورد انتخاب غذا باید دقت کنید که غذاهای سرخ شده را به طور کامل کنار گذارید یا میزان مصرف را بهبود بخشید و در کنار آن از غذاهای پروتئینی مثل گوشت استفاده کنید تا سوخت و ساز بدنتان بهبود یابد.

سوال دوم: کدام دسته از غذاها را باید به منظور آب کردن چربی های شکم از وعده و رژیم های غذایی خود حذف کنید؟

الف: حذف تمام مواد شیرین و دارای قند

ب: حذف مواد دارای چربی ترانس بالا مثل چیپس ها و…

ج: حذف لبنیات کم چرب

د: موارد “الف” و “ب”

پاسخ: گزینه “د” . می توان گفت هر دو پاسخ “الف” و “ب” درست می باشند. خوردن لبنیات مثل ماست و دوغ و شیر به سلول های چربی کمک می کنند تا چربی های به دام انداخته را آزاد کنند و موجب آب شدن چربی های شکم و تناسب اندام می شوند.

راهکار: باید بدانیم که هر دو دسته مواد چرب با ترانس بالا و مواد شیرین می توانند به طرز فجیعی چربی های بدن را اضافه کنند و باعث چاقی شکمی بشوند، بنابراین می توان با حذف این دو آیتم مهم و اضافه کردن لبنیات و غذاهای پروتئین دار به مرور به اندام متناسب دست یافت و چربی شکم را آب کرد.سعی کنید هر گونه سرخ شدنی مثل چیپس یا فست فود ها را ترک کنید.

سوال سوم: کدام دسته از غذا ها ظرفیت سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و موجب می شوند که چربی های شکم آب شوند؟

الف: فلفل

ب: جو دوسر و سبوس برنج

ج: مارچوبه

د: هیچ کدام از موارد فوق

پاسخ: پاسخ گزینه الف می باشد. فلفل قرمز دارای موادی به نام کپسایسین است که کمک می کند سرعت و میزان سوخت و ساز کالری ها در بدن به میزان ۱۰ تا ۵ درصد افزایش یابد

راهکار: سعی کنید در غذای روزانه نظیر شام و ناهار از فلفل برای خوش طعم شدن و به منظور افزایش سوخت و ساز بدن استفاده کنید. افزودن فلفل در ماست و دوغ به همراه آویشن و یا نعناع می تواند میزانی از تندی آن را کاهش دهد و طعم نوشیدنی و ماست را دلچسب تر کند. از طرفی آویشن و نعناع نیز خود اثرات مثبتی بر بدن دارند که خوردن آن ها را از طرف پزشکان تغذیه به شما توصیه می کنیم.

سوال چهارم: چه چیزی یا چه کاری سرعت متابولیسم را افزایش داده و چربی ها را از ناحیه شکم می زداید؟

الف: خوردن غذاهایی با پروتئین بالا نظیر سفیده ی تخم مرغ، ماهی، آجیل، دانه ها و..

ب: مصرف مواد غنی از ویتامین ها مثل میوه و سبزیجات

ج: نوشیدن آب به میزان زیاد

د: تمام موارد بالا

پاسخ: جواب گزینه “د” می باشد. می توان به طور مطمئن گفت که تمام موارد مذکور می تواند سرعت سوخت و سوز کالری را افزایش داده و موجب  آب شدن چربی شکم بشود.

راهکار: آب بنوشید. در رژیم خود غذاهای پروتئین دار بگنجانید تا سوخت و سازتان افزایش یابد. میوه و سبزیجات هم که نیازی به توضیح ندارد.

سوال پنجم: در هنگام کاهش وزن و کوچک کردن شکم عموما تجویز متخصصان این است که از بدن سم زدایی کنید تا عملکرد سوزاندن چربی در بالاترین سطح انجام شود. و دفع سموم عموما بسیاری از عضله ها به کار می افتند و یکی از مهمترین بخش هایی که در دفع سموم اثر دارند کلیه ها هستند. مصرف کدام میوه می تواند در افزایش پمپاژ کلیه در دفع سموم موثر باشد؟

الف: کیوی

ب:سیب

ج: Cranberries ( میوه ی درخت مورد )

د:زرد آلو

پاسخ: میوه قره قاط با نام بومی Cranberries  در واقع بهترین راه برای پمپاژ کلیه و دفع عفونت ها و کاهش درد ناشی از سم زدایی است. می توان گفت قره قاط درواقع همان میوه درختچه مورد است که رنگی سیاه و طعمی شیرین دارد.

راهکارها: در هنگام سم زدایی و چربی سوزی سعی کنید از این میوه برای دفع بهتر سموم و افزایش کارایی چربی سوزی و همچنین کاهش درد احتمالی کلیه ها استفاده کنید. عموما مصرف این ماده به صورت خام و به طور جویدنی می باشد. اما در مورد مصرف خشک شده یا پودر این میوه با پزشک تغذیه و یا حتی عطاری مورد نظر صحبت کنید.

سوال ششم: اگر به رژیم غذایی خود مقداری فیبر بیفزاییم می توانیم به طور کارامدی چربی های شکم را آب کنیم. اگر مصرف خود را دوبرابر کنیم در سال چه مقدار وزن کم خواهیم کرد؟

الف: ۲٫۵ کیلو گرم

ب: ۷٫۵ کیلوگرم

ج: ۵ کیلو گرم

د: هیچ کدام از موارد بالا

پاسخ: گزینه “ج ” صحیح می باشد. تجربیات نشان داده است مصرف روزانه فیبر می تواند تا ۵ کیلوگرم وزن را کاهش دهد.

راهکار: مواد فیبر دار مثل سبزیجات و میوه ها را در وعده های غذایی خود بگنجانید تا به طور آهسته میزان ۵ کیلو از وزن خود را در سال آینده از دست داده باشید. سعی کنید میان وعده های خود را با میوه هایی نظیر سیب پر کنید.

سوال هفتم: کدام یک از ورزش های زیر پتانسیل بیشتری در آب کردن چربی های شکمی دارند؟

الف: کرانچ

ب: بالا بردن وزنه

ج: دویدن

د: گزینه های “ب” و ” چج”

پاسخ: هر دو گزینه ی “ب” و ” ج” صحیح می باشد. این ورزش ها به طور فزاینده ای سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و درصد سوختن چربی ها را افزایش می دهند و موجب می شود که به تبع آن میزان چربی شکم نیز کاهش یابد. ورزش های هوازی مثل دویدن یا پیاده روی نیز باعث خون رسانی سریعتر و بهتر و سوخت و ساز سریعتر کالری ها می شوند

راهکار: سعی کنید از ورزش های صبحگاهی نظیر دویدن و ایروبیک و پیاده روی قبل از خوردن صبحانه بهره مند شوید و تا حدود ۳۰ الی ۴۵ دقیقه بعد از ورزش غذا نخورید. برای اینکه مطئن باشید کدام ورزش صبح یا عصر برای شما مفید تر است این مقاله را مطالعه نمایید.

 

سوال هشتم: کدام یک از نوشیدنی های زیر موجب کاهش چربی دور کمر می شود؟

الف: شیر بدون خامه و رقیق

ب: قهوه

ج: چای سبز

د: هر دو مورد الف و ج

پاسخ: جواب صحیح گزینه د است که شامل شیر بدون خامه و چای سبز می باشد. شیر بدون خامه نوعی مواد لبنی کم چرب است. مواد کم چرب برای تناسب شکم و جلوگیری از جذب چربی در ناحیه شکم بسیار مفید هستند. چای سبز نیز به تجربه ثابت شده برای افزایش سوخت و ساز و آب شدن چربی شکم و کمر بسیار موثر است و تا ۲٫۵ سانتیمتر و حتی بیشتر می تواند چربی شکم و کمر را بسوزاند. در مورد اهمیت چای سبز در کاهش چربی شکم می توانید این مقاله را مطالعه کنید.

راهکار: روزانه تا ۵ لیوان نوشیدن چای سبز و خوردن شیر بدون چربی و یا دوغ کم چرب می تواند به شما در آب کردن چربی شکم و دور کمر کمک شایانی کند. سعی کنید در کنار ناهار و شام و یا حتی هر دو وعده حتما یک لیوان دوغ بنوشید. توجه داشته باشید که دوغ هم کرده نداشته باشد. برای داشتن نتیجه بهتر می توانید بر روی دوغ هم کمی پودر تخم کتان بیفزایید تا اثر آن را در کوچک کردن چربی شکم دوچندان کنید.

سوال نهم: کدامیک از غذاهای زیر منبع خوبی از فیبر نیست و در کاهش چربی ناشی از مصرف فیبر موثر نیست؟

الف: نخود

ب: توت فرنگی

ج: سیب زمینی با پوست

د: هیچ کدام از موارد بالا

پاسخ: گزینه “د” صحیح است. تمام موارد بالا سرشار از فیبر هستند و می توانند به طور جالبی با فیبر موجود موجب افزایش سوخت و سوز چربی ها بشوند.

راهکارها: در بین مواد غذایی و رژیم های دریافتی خود از نخود و توت فرنگی و سیب زمینی به وفور استفاده کنید. توجه داشته باشید که از سیب زمینی به طور آب پز و با توجه به حجم کالری مورد نیاز بدنتان استفاده کنید و هر گز آن را به طور سرخ کرده مصرف نکنید.

سوال دهم: اگر شما از آن دسته افرادی هستید که برای خوردن غذاهای چرب و شیرین و غیر مفید زیاد وسوسه می شوید خوردن کدام یک از گزینه های زیر می تواند تاثیر کمتری بر افزایش چربی شکم و کمر داشته باشد؟

الف: دو تکه شکلات سیاه با بادام ( شکلات تلخ )

ب: ساندویچ بستنی

ج:هیچ کدام از موراد بالا

پاسخ: گزینه الف صحیح می باشد. خوردن دو تکه شکلات سیاه به همراه یک ماده مغذی پروتئینی می تواند به خوبی تناسب شما را حفظ کند. متخصصان خورد شکلات تلخ را به علل متفاوتی توصیه کرده اند که یکی از آن ها برای کاهش وزن و آب کردن چربی شکم است.

راهکار: اگر می خواهید یک تنقلات خوب را مصرف کنید ما به شما شکلات تلخ یا دانه های پروتئینی را پیشنهاد می کنیم. میزان متعادل مصرف این مواد می توانند به شما بسیار کمک کنند تا هم تنوع تنقلات را تجربه کنید هم تناسب اندام خود را حفظ کنید.

نتیجه گیری: با توجه به موارد بالا می توان به جرات گفت راه کارهایی وجود دارند که می توانید به راحتی چربی های شکم و ناحیه کمر که از سخت ترین چربی های ناحیه بدنی هستند را بسوزانید. در چند جمله می توان گفت که با خوردن پروتئین ها، لبنیات، دوغ، خوردن میوه درخت مورد، آب و چای سبز، فلفل قرمز و همچنین خوردن مواد دارای فیبر زیاد، و از طرفی با حذف مواد قندی و سرخ کردنی با چربی تراس بالا، همچنین با انجام ورزش های هوازی به سرعت چربی بدن را کاهش دهید.
5 1000
ارسال شده در 20 مرداد 1392 توسط با موضوع تغذیه
پيلتن شاپ
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

 • سلام و عرض ادب کمال استفاده را بردیم ممنون از زحمات شما

 • پیشنهاد سردبیر

 • در اختلالات تغذیه ای بیمار وظایف پرستار چیست
 • نکات مهمی که باید در مورد آنفولانزا و سرما خوردگی بدانید
 • معجون خانگی طبیعی برای افزایش وزن
 • ۱۰ خوراکی که به عملکرد بهتر کبد کمک می کنند
 • 5 ویژگی در زنان که هر مردی را عاشق خواهد کرد
 • اهمیت دریافت اسید فولیک برای بدن
 • اقدام خیر خواهانه مسی در کمک به بیماران مبتلا به هپاتیت
 • همه چیز در مورد کولیک
 • محبوبترین ها

 • آموزش دستشویی به خردسالان
 • اطلاعات جامع در زمینه تغذیه نوزاد
 • راه حل هایی برای رفع میگرن در شکم
 • از بین بردن سردرد در سنین پایین
 • دور شدن افسردگی از کودکان با فعالیت های بدنی
 • کودکی که سکته قلبی را از رو برد!
 • بیماری های صعب‌العلاج در کودکان
 • محو کردن جوش سر سیاه
 • رپورتاژ

 • ارائه خدمات ویژه سلامت و زیبایی دندان در کلینیک دیبا
 • بیماری های پستان (اعمال جراحی-کنترل و بررسی توده ها و سرطان پستان)
 • آسیب های دندان از آنچه فکر می‌ کنید به شما نزدیک ‌تر است!
 • محصولات دارویی و گیاهی
 • آزمایش ژن‌های مرتبط با چاقی (بروز شده)
 • دندانپزشکی دکترسلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
  x