مشاوره زیبایی
بیوتی لیزر
بیوتی‌لیزر
دکتر کیان‌پیشه
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
کلینیک ارتوپدی سپید
کلینیک ارتوپدی سپید
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
دکتر عباسی
دکتر محسن عباسی
متخصص جراحی دهان، فک و صورت، ایمپلنتولوژیست
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
کلینیک یکتا/ساختمان پزشکان
کلینیک یکتا
مجهزترین کلینیک پوست و مو زیبایی با دستگاه لیزر الکساندرایت
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر

گوهردرمانی گوهر سنگ های قیمتی سنگ های رنگی سنگ قیمتی سنگ جواهر

درباره سنگ های شانس و سنگ های قیمتی و رنگی چه میزان اطلاعات دارید و در مورد صحت باورهای رایج درمورد آن چه می دانید.

پویا کرمی به تحقیقات و یافته‌های جالب درباره سنگ‌ها اشاره کرد و توضیح داد: در ایران، بین‎النهرین و مصر، از پودر گوهرها، تکه‎های ریز و متوسط، مچ‎بند، دستبند و هدبندهای گوهری برای درمان استفاده می‎کردند. در بررسی‎هایی که از روش درمان در گذشته به دست آوردم، دریافتم که پاشیدن پودر گوهرها بر روی زخم‎ها، خوردن پودر گوهرها، حل کردن گوهر در آب، سوزاندن گوهرها و بوییدن دود حاصل از آن و موارد مشابه، از جمله روش‎های مورد استفاده برای درمان بوده و در کشورهای آسیای شرقی نیز به غیر از استفاده‎های مذکور، از تشعشعات این گوهرها نیز استفاده‎های درمانی می‎شده که این مساله تا امروز نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: گوهرها در زمان ساخته شدن در اعماق زمین، تحت فشار و حرارت و تشعشعات مختلف قرار می‎گیرند و برخی از اطبا اعتقاد دارند که این گوهرها در زمان مواجهه با بدن انسان، امواج خود را آزاد خواهند کرد. البته استفاده از تاثیر تشعشعات، در ایران نیز مرسوم بوده و حتی در مورد برخی از گوهرها، زوایایی از تقدس نیز پدیدار گشته است که از جمله آنها می‎توان به شرف‌الشمس اشاره کرد.

کرمی خاطرنشان کرد: بدن انسان دارای هفت چاکرا است که هر چاکرا، حکم یک دروازه ورودی و خروجی را برای بدن داشته و گوهرها در صورت مواجهه با این چاکراها، امواج خود را آزاد کرده و باعث درمان دردهای درونی و سطحی می‎شوند.

این پژوهشگر سنگ‌های قیمتی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقات دریافتم که استفاده از امواج، ضرری به بدن انسان‎ها نمی‎رساند بلکه همانند یک کلید عمل می‎کند. یک کلید، یا یک درب بسته را باز می‎کند و یا نمی‎کند اما ضرری به درب نمی‎رساند. گوهرها نیز با بدن انسان، به همین شکل رفتار می‌کنند اما اینکه برای هر درد، از چه گوهری می‌توان استفاده کرد، مقوله‌ای است که باید به صورت مفصل به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: گوهرها پس از مدتی استفاده‌شدن توسط بدن شخص بیمار، کمی دچار تقلیل انرژی می‌شوند که باید بسته به شرایط گوهر و مورد استفاده، شارژ شوند و این شارژ شدن، تکنیک‌های مختلفی دارد و نمی‌توان همه را به یک صورت شارژ کرد.

این جواهرشناس تاکید کرد: گوی، یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین حالت‌های گوهرها در دنیای باستان است. وقتی یک گوهر به صورت کروی با ابعاد درشت، تراشیده شود، به آن گوی می‌گویند. گوی، به دلیل دارا بودن میدان متمرکز و قوی انرژی، هم برای گوهردرمانی و هم برای پیشگویی استفاده می‌شود. پیشگویی که توسط مردمان آسیای شرقی به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنیان بسیاری از سودجویی‌های بعدی را بنا نهاد به صورتی که امروزه بسیاری از سودجویان، گوهرهایی را به عنوان سنگ شانس، سنگ ازدواج، سنگ خوشبختی، سنگ موفقیت و … به مردم می‌فروشند در حالی که هیچکدام از این موارد صحیح نیستند و هیچ گوهری نیست که تاثیری در تقدیر و سرنوشت و زندگی انسان‌ها داشته باشد؛ از این‌رو توصیه می‌شود که هرگز به این موارد توجهی نشود.

کرمی گفت: فروش گوهرهای شانس و خوشبختی، در ابتدا به صورت گوهرهای گرد کوچک و سوراخ‌دار عرضه می‌شد اما ذره ذره، سودجویان جدید، دیگر وقتی برای گرد کردن گوهرها نگذاشته و گوهرها را به اشکال محتلف به بازار عرضه کرده و همه آنها را به عنوان سنگ شانس، خوشبختی و موفقیت معرفی کردند.

وی معتقد است درباره تاثیر برخی گوهرها مانند حدید، شرف‌الشمس، فیروزه و عقیق یمنی یا سلیمانی، در برخی منابع اسلامی مانند «حلیه المتقین» اشاره شده است اما این موارد، هیچ ارتباطی با اقبال بلند و خوشبختی و شانس ندارند.

این پژوهشگر سنگ‌های قیمتی تاکید کرد: تحت هیچ عنوان نباید گوهرها را درون دهان قرار داد یا آبی را که گوهر در آن قرار داده شده، نوشید زیرا بسیاری از گوهرهای موجود در بازار، دارای موادی هستند که با بهسازی به‌وجود آمده‌اند و این مواد، دارای املاح سمی و خطرناک هستند و بسیار برای بدن مضرند؛ از این‌رو توصیه می‌شود برای انجام گوهردرمانی با یک جواهرشناس آگاه مشورت شود.

وی ادامه داد: امروزه بازار ایران، انباشته است از گوهرهای بدلی و بهسازی شده که متاسفانه حتی روی فلزات گرانبهایی مانند طلا و نقره نیز مشاهده می‌شود و بروشورها و برگه‌های تبلیغاتی زیادی مشاهده می‌شوند که برای هر ماه تولد، گوهرهای مختلفی را به عنوان درمان مشخص کرده‌اند اما نکته اینجاست که این لیست‌ها، عموما دارای اشکالات زیادی بوده و هیچ دقت و مبنای علمی ندارند.

کرمی خاطرنشان کرد: طبق تحقیقاتم، هر ماه تولد دارای یک گوهر به عنوان نماد و 15 گوهر به عنوان نمونه‌های درمانی است که اطلاعات دقیق آن را در کتاب تکنیک تحلیل که به‌زودی منتشر می‌شود، آورده‌ام.

وی افزود: طبق تحقیقاتی که در سال‌های اخیر روی گوهردرمانی و تشعشعات گوهرها انجام دادم، دریافتم که اگر بدن یک انسان دارای چاکراهای سالم باشد و گوهر مورد نظر نیز شارژ شده باشد، می‌توان با نگهداشتن گوهر در فاصله 3 تا 4 سانتی‌متری زیر کف دست، به انرژی گوهر دست یافت، به این صورت که اگر دست با رعایت فاصله، روی گوهر قرار گیرد، انرژی گرم یا سرد رها شده از گوهر، به صورت بسیار ملایم به کف دست برخورد می‌کند و می‌توان به‌راحتی این مساله را تست کرد. ناگفته نماند که این تست در مورد گوهرهای بدلی پاسخ نمی‌دهد و فقط بازتابی از انرژی درونی شخص قابل لمس خواهد بود. می‌توان از تفاوت سرد و گرم بودن انرژی حس‌شده به اصل یا بدل بودن گوهر مورد نظر پی برد.

5 1000
ارسال شده در 9 خرداد 1394 توسط با موضوع عمومی
ویزیت یاب
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
x