مشاوره زیبایی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
متخصص ارتودنسی
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو ، لیفت با نخ
دکتر علیرضا فقیهی
دکتر علیرضا فقیهی
متخصص گوش و حلق وبينى
دکتر مجید نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
متخصص جراح پلاستیک و زیبایی
دکتر بابایی
دکتر بابایی
متخصص پوست،مو، زیبایی، لیزر
پیرایه
پوست، مو و زیبایی
چشمخانه، ساختمان پزشکان
کلینیک چشمخانه
به روز ترین تجهیزات و دانش چشم پزشکی
دکتر هادی صادق /کلینیک
دکتر پژمان هادی صادق و دکتر پریسا هادی صادق
متخصص ارتودنسی
دکتر مجید صالح
دکتر مجید صالح
متخصص جراحی فک وصورت،زیبایی بینی
ایران نوین
کلینیک ایران نوین
کاشت مو
کلینیک ره یا
دکتر امید رحمانی
پزشک پوست مو زیبایی كاسمتولوژيست از فرانسه
ساج
کلینیک ساج
زنان و زایمان
کلینیک سیب سرخ
دکتر داوود مقامی
هایفو:لیفت صورت بدون جراحی
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
ساختمان پزشکان، دکتر حبیب سهرابی
دکتر حبیب سهرابی
متخصص گوش،حلق،بینی جراح زیبایی بینی
کلینیک ارتوپدی سپید
کلینیک ارتوپدی سپید

مصونیت درمانی کرومولین سدیم درمان های دارویی حساسیت بر چسبهای استروئیدی آنتی هیستامین cromolyn sodium

آنتی هیستامین Antihistamine
بسیاری از دارو های محتوی آنتی هیستامین بدون نسخه به فروش می رسند . فرآورده های حاوی حساسیت بشرح زیر هستند :

آنتی هیستامین های موجود تاثیر نا مطلوب بیشتری نسبت به آنتی هیستامینی که از سلولهای دیرکی ترکیده آزاد می شود دارد . آنها آب ریزش بینی را متوقف می سازند ، اما نوعی ار آنها احتمال دارد احساس خواب آلودگی را در شما به وجود آورد . در موقع مصرف آنها شما نباید رانندگی کنید ، زیرا احتمال سانحه وجود دارد . الکل اثر آنتی هیستامین ها را روی مغز تشدید می کند یک داروی جدید به نام (seldane ) terfenadune را کارخانه سازنده آن اعلام کرد که اثر خواب آوری ندارد . این دارو تنها با نسخه ارائه می شود .
آنتی هیستامین از سایر اثر های جانلی نیز برخوردار است که شامل مجموعه اثر هایی روی مغز و سیستم عصبی است . آها می توانند روی وضعیت اشتها و سطح فتالیت اثر گذارند و می توانند وزن را اضافه کرده ،  مشکلاتی را برای معده ، تاربینی چشم ، خشگی دهان و تغییر ادراک ایجاد کند . بعضی از مردم می توانند به داروی محتوی آنتی هیستامین حساس شوند . امکان آشفتگی توسط بسته شدن دستگاههای دفاعی بدن به وجود می آید . آنتی هیستامین ها ممکن است مصرف کننده را برای عفونت مستعد تر کند .
– کرومولین سدیم cromolyn sodium
Cromolyn sodium ( Intal , Nasalcrom , opticrom)  دارویی است که مصرف می شود تا پوششی را روی سطح سلولهای مخاطی ایجاد کند ، تا از واکنش آنها در برابر حساسیت گرده کاسته شود . شما  می توانید قبل از اینکه تب یونجه شما شروع شود ، این دارو را استفاه کنید و استفاده آن را به طور منظم برای پرهیز از علائم و آثار آن ادامه دهید ، اما استفاده آن به این معنی نیست که متوقف کننده حساسیت باشد ، همانند آنتی هیستامین ها اثر های این فراورده ها روی مقاومت بدن نسبت به عفونت یک امر تخمینی است ، باور آن بسیار مشکل است که دستگاه دفاعی ، احتمال افزایش جلوگیری از عفونت را نخواهد داشت .
– قطره های بینی و اسپری های دیکونجستند Decongestant
تولیدات نامبرده زیر محتوی دارو های دیکونجستند هستند :

این داروها  بویژه برای کسانی که مشکلات قلبی و فشار خون دارند مخاطره آمیز است  . اگر چه افراد ستلم هم بعضی مواقع نسبت به /انها حساسیت نشان می دهند . اسپری ها و قطره های  دیکونجستند اثرات جانبی روی بدن ما داررند . آنها می توانند بتعث سوزش بینی و عامل سر درد و تپش قلب باشند . اگر شما برای یک دوره طولانی از آنها استفاده کنید . ( طول مدت زمان برای افراد متفاوت است ) به آنها عادت خواهید کرد . وقتی که شما استفاده از این دارو را قطع می کنید ، استفاده مجدد از آن متحمل خواهد بود ، و بینی شما مسدود خواهد شد . این مشکل برای بینی شما ممکن است برای مدت طولانی ادامه پیدا کند و حتی ممکن است همیشگی شود .

مصونیت درمانی کرومولین سدیم درمان های دارویی حساسیت بر چسبهای استروئیدی آنتی هیستامین cromolyn sodium
– استروئید ها
استروئید ها (strictly , corticosteroids)  از تجزیه انواع هورمونها توسط غده آدرنال تولید می شوند . آنها التهاب و سایر علائم واکنش های حسلسیت را کاهش می دهند . ترکیبات استروئید را می توان به طور مستقیم به داخل غشاهای بدن اسپری کرد یا روی پوست مالید و یا به شکل قرص  و تزریق مصرف کرد .
بسیاری از انواع و اشکال این دارو وجود دارد ریال، سیاهه اسامی این دارو ها در زیر آورده شده است . این سیاهه تمامی تولیدات را برای موقعیتهای متعددی که توسط استروئید ها درمان شده ، در بر نمی گیرد .
نام بر چسبهای استروئیدی :

استروئید ها دارو های بسیار قوی هستند . آنها می توانند زندگی انسانها را نجات داده یا آنها را فلج کرده ، از بین ببرند . آنها برای فرو نشاندن حالتهای حساسیت و واکنشهای هیجانی بسیار موثر هستند. اما استفاده مکرر از استروئید ها بی نهایت خطر ناک است ، مگر اینکه مقدار مصرف آن بسیار پایین باشد . مصرف قرص و تزریق آنها از اسپری ها خطرناکتر است . هورمونهای کورتیکو استروئید برای درمان  طبیعی و بهبودی بدن     ضروری است . در زمان فشار  فیزیولوژیکی مقادیر زیادی را بدن تولید می کند . برای مثال : وقتی شما از زخم یا عفونتی رنج می برید اگر کورتیکو استروئید ها را به عنوان دارو مصرف کنید تولیدات طبیعی بدن شما تعدیل می یابد . بنابراین ممکن است توانایی تولید هورمون های استرو ئیدهارا برای ماهها و سالها استفاده می کنند ، توانایی خود را برای زندگی بدون مصرف این دارو ها  از دست می دهند. در واقع زندگی  این افراد برای همیشه به استروئید  وابسته خواهد بود .
استرودید ها می توانند کودکان را از رشد باز دارند . کسانی که معتاد به استروئید ها هستند ، به میزان وسیعی از مشکلات متابولیکی ، پوکی استخوان ( در نتیجه شکستگی خود به خود ) ، دیابت و مرض قلبی رنج می برند . زمانی  اندام آنها باد کرده ، چروکیده می شود ، در این حالت برای عفونت آمادگی بسیار دارند . بیشترین حساسیتها در زمینه استفاده از استروئید ها ایجاد می شوند . مثل تب یونجه ،اما به نظر می رسد بسیاری از پزشکان خطرات ناشی از استروئید ها را جدی نمی گیرند .
– مصونیت درمانی
به مبتلایان حساسیت بعضی اوقات یک دوره تزریق شامل مقادیر کمی از موادی که آنها حساسیت زا هستند پیشنهاد می شود . بعضی از متخصصان عقیده دارند که این روش خوبی برای کاهش واکنشهای بیش از حد بدن نسبت به مواد آلرژیک است ، این یک روش غیر قابل اعتماد است و در بسیاری از مردم بی تاثیر است . بعضی ها بدتر و بعضی ها هم تلف شده اند ، چونکه نتیجه آن قابل پیش بینی نیست .
مصونیت درمانی ( همچنان به عنوان حساسیت شناخته شده ) در ایالت متحده نسبت به انگلستان تا حد بیشتری رایج است ، ممکن است برای درمان بسیاری از مبتلایان به آلرژی که احتیاط های لازم را رعایت می کنند ، استفاده شود . اگر شما این دوره را مورد توجه قرار می دهید ، حتما باید تا دوره یک سال پس از تزریق تحت مراقبت ویژه پزشک باشید ، و با توجه به عدم پبش بینی پیامد های بعدی ،  اکسیژن واپی نفرین باید موجود باشد . هر نوع ناراحتی از جمله خارش و تنگی نفس را بلافاصله گزارش کنید .

5 1000
ارسال شده در 23 خرداد 1394 توسط با موضوع داروها
ویزیت یاب
دندانپزشکی دکترسلام

درباره ی دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما پذیرش آگهی
x