آزمایشگاه نیلو
آزمایشگاه نیلو
اختلالات اسيد امينه
کلینیک دیبا
دندانپزشکی دیبا
کلینیک تخصصی
دکتر رضا شعبان‌پور
دکتر رضا شعبان‌پور
طراحی لبخند با لومینییرز سرامیکی بدون کوچک‌ترین تراش
دکتر خیرخواه
دکتر خیرخواه
جراح و متخصص پوست و مو پلاسماجت
دکتر محمدرضا کاظمی
دکتر محمدرضا کاظمی
فوق‌تخصص درد
نیلوفر داوودپور
دکتر نیلوفر داودپور
ارائه خدمات ترمیمی-زیبایی
دکتر گوگانی
دکتر صابر سید گوگانی
دندانپزشکی عمومی
کلینیک یکتا
کلینیک یکتا
کلینیک تخصصی پوست و مو
دکتر وحید عارفی
دکتر وحید عارفی
متخصص لمینیت و زیبایی
کلینیک ساج
پلی‌کلینیک شبانه‌روزی ساج
هر آنچه شما می‌خواهید
دکتر شاهین بهجو
دکتر شاهین بهجو
پیکر تراشی مدرن با روش لیپوماتیک ، بورد تخصصی پلاستیک
دکتر افشین قرایی
افشین قرایی
کارشناس شنوایی سنجی
دکتر نداف کرمانی
دکتر مجید نداف کرمانی
فوق‌تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی
دکتر نوروزعلی
دکتر علیرضا نوروزعلی
جراح - دندانپزشک

سرطان های زنان سرطان سینه سرطان رحم پیشگیری و درمان بیماریهای زنان

 

ما اعتقاد داریم تمام سرطان‌های زنان از قبیل سرطان سينه، دهانه رحم، مهبل، تخمدان و … قابل پیشگیری و درمان هستند؛ البته به شرطی که زود تشخیص داده شوند.

سرطان سينه، مهبل، دهانه رحم، تخمدان، بیماری آندومتریوز، انواع کیست، فیبروم و… همگی از بیماری‌های دردناک و آزاردهنده مخصوص خانم‌ها هستند که می‌توانند قدرت باروری و زندگی افراد را با مشکل جدی روبه‌رو سازند! آمار این بیماری‌ها امروزه آنقدر بالا رفته که در هر خانواده‌ای حداقل یکی، دو نفر از این دردها رنج می‌برد. اما دلیل این افزایش آمار مبتلایان چیست؟ چرا دخترهای جوان ایرانی اینقدر در معرض خطر قرار گرفته‌اند؟ از همه مهم‌تر اینکه راه‌حل این مشکلات چیست و چگونه می‌توان از ابتلا به آنها دور ماند؟ دکتر ابوطالب صارمی، متخصص زنان، زایمان و نازایی به سؤالات شما پاسخ می‌دهد.

سرطان مهبل

آیا واقعا آمار سرطان در ايران بالا رفته است؟!

امروزه با تبلیغات رسانه‌ها مردم تشویق می‌شوند آزمايش‌هاي غربالگری سرطان‌ها را انجام دهند. در نتیجه سرطان‌ها نسبت به گذشته زودتر تشخیص داده می‌شوند پس شاید میزان سرطان زیاد نشده باشد و فقط تشخیص موارد مبتلايان زیاد شده باشد. زمانی در ایران این امکانات نبود و فرد فوت می‌شد و کسی هم نمی‌دانست از چه مشكلي فوت شده است. اما الان بیماری‌ها را می‌توان به موقع تشخیص داد از جمله سرطان دهانه رحم و تخمدان که با تست‌های مخصوص و سونوگرافی و سرطان سينه که با ماموگرافی در مراحل اولیه قابل تشخیص هستند.

سرطان دهانه‌رحم

چرا  این سرطان در خانم‌های ایرانی زیاد شده است؟

وقتی در اتریش بودم از آنجایی که جمعیت افراد بالای 70 سال در آنجا زیاد بود سرطان مهبل میان خانم‌ها بیشتر دیده می‌شد. الان که در ایران سن متوسط زندگی بالا رفته به تدریج داریم این نوع سرطان‌ها را می‌بینیم. از طرفی بیماری‌ها و نوع تغذیه خیلی موثر هستند. می‌دانیم که سرطان دهانه رحم به‌وسیله نوعی ویروس به نام HPV ایجاد می‌شود. HPV همان ویروس زگیل است و 100 نوع دارد که زگیل یک نوع خوش خیم آن است و فقط چند نوع از این ویروس باعث سرطان می‌شود. این ویروس‌ها به طور طبیعی انگل بدن انسان هستند و بر اثر مقاربت انتقال پیدا می‌کنند. این موضوع به اشتباه جا افتاده که می‌گویند فقط از طریق مقاربت با شریک‌های جنسی متعدد انتقال می‌یابد بلکه بین یک زن و شوهر هم می‌تواند منتقل شود. این در حالی است که می‌توان با معاینه و تست سرطان، دهانه رحم را بررسی کرد و تشخیص زودرس داد. در این صورت سرطان صد درصد قابل درمان است.

سرطان رحم

این بیماری از سرطان هم بدتر است!

مسئله‌ای که خیلی جالب است و شاید بتوانم بگویم از سرطان هم بدتر است، بیماری آندومتریوز است. سال‌هاي قبل شاید حتی هر 2 تا 3 ماه یک بیمار آندومتریوز نمی‌دیدیم اما حالا هر روز 3 تا 4 بیمار در این زمینه به ما مراجعه می‌کنند. این هم یک تراژدی است! دلایل آن نیز به همان علائم تشدید کننده سرطان‌ها و همچنین بالا رفتن سن ازدواج برمی‌گردد. ممکن است سؤال کنید آندومتریوز چیست؟ خون قاعدگی به دلایلی همان‌طور که از مهبل بیرون می‌آید یک مقدار به داخل شکم می‌ریزد. گاهی بافت پوششی داخل رحم در داخل شکم کاشته می‌شود و آندومتریوز ایجاد می‌شود. در فرضیه دیگر نیز گفته می‌شود سلول های بنیادی به ذات سلول آندومتر درست می‌کنند کما اینکه در انتهای چشم، ریه و دستگاه گوارش هم آندومتریوز دیده شده است اما مکان اصلی آن در رحم است چون این سلول فقط داخل رحم به‌وجود می‌آید. در کل آندومتریوز به وجود سلول‌های رحم در جایی غیر از مکان اصلی خود گفته می‌شود.

 

سرطان های زنان سرطان سینه سرطان رحم پیشگیری و درمان بیماریهای زنان  سرطان های زنان سرطان سینه سرطان رحم پیشگیری و درمان بیماریهای زنان
سایر سرطان‌های زنانه

چرا همه از ظروف پلاستیکی و تفلون استفاده می‌کنند؟

یکی از عللی که برای افزایش آمار سرطان ذکر می‌شود نوع تغذیه است. امروزه همه افراد از ظروف پلاستیکی یکبار مصرف، تفلون و … استفاده می‌کنند در صورتی که همه اینها ثابت شده هم ‌اینها سرطان‌زا هستند. علت سوم نیز مسئله استرس است. استرس در جوامع شهرنشین خیلی زیاد شده است. ما علل سرطان‌ها را به صورت دقیق نمی‌دانیم اما عوامل تشدید کننده آن را می‌شناسیم که استرس، آلودگی هوا و آلودگی صوتی جزء آنها هستند. همه اینها می‌توانند باعث شوند یک سلول روند غیرطبیعی پیدا کند و تبدیل به سرطان شود. همان‌طور که سرطان سایر اعضای بدن بیشتر دیده می‌شود آمار سرطان‌های زنانه نیز بیشتر شده است اما خوشبختانه در حیطه زنان همه چیز قابل دسترسی است و می‌توان با فرهنگ‌سازی صحیح از پیشرفت این سرطان‌ها جلوگیری کرد.

اشتباه بزرگ دختران جوان ایرانی!

امروزه شاهد هستیم که کیست‌های تخمدان و دردهای شدید قاعدگی در دخترخانم‌ها زیاد شده است که خود می‌تواند دلیلی برای نازایی باشد. مسئله دیگر یائسگی و ازدواج در سن بالاست. در گذشته دخترها حداکثر تا حدود 25 سالگی ازدواج می‌کردند و بچه‌دار می‌شدند. می‌دانید که بهترین سن برای تولید مثل زیر 30 سال است اما ازدواج دیر باعث می‌شود فیبروم رشد کند. جالب است بدانید فیبروم در خانم‌های راهبه بسیار شایع است. امروزه خانم‌ها دوست دارند درس بخوانند و تحصیلات بالا داشته باشند. وقتی هم که به 30 سالگی می‌رسند می‌خواهند شغل خوبی داشته باشند و پیشرفت کنند و نمی‌خواهند شغل‌شان را از دست بدهند بنابراین بچه‌دار شدن را به تعویق می‌اندازند. در نهایت هم حدود 37 یا 38 سالگی تصمیم می‌گیرند بچه‌دار شوند. از آن طرف حدود 42 سالگی ممکن است یائسه شوند و بعد از چند سال هم دیگر حوصله سابق را ندارند و نمی‌توانند به خودشان و بچه‌ها و شوهرشان رسیدگی کنند! وقتی هم که بچه‌هايشان کمی بزرگ می‌شوند، یائسگی باعث بی‌تابی، گرگرفتگی و گوشه‌گیری‌شان می‌شود و از طرفی پوکی استخوان و پیری زودرس می‌گیرند. حالا در مقابل اینها چه چیزی به‌دست آورده‌اند؛ تحصیلات و شغل؟ آیا ارزشش را دارد که به خاطر اینها سن ازدواج و بچه‌دار شدن را به تعویق انداخت؟ به جرات می‌توان گفت این مسائل از نظر اجتماع اهمیتش کمتر از پیشگیری از سرطان نیست.

منبع-مجله سیب سبز

5 1000
ارسال شده در 25 آبان 1392 توسط با موضوع زنان و زایمان

پیشنهاد سردبیر

 • فروش داروهای انرژی زا در داروخانه ها بدون نسخه غیر قانونی است
 • کوتاه قدها و این ورزش
 • کاهش عوارض دیابت با این روش ها
 • اطلاعاتی پیرامون مصرف برنج
 • همه چیز در مورد پیش نوازش
 • برای خانم ها چه برنامه ورزشی مناسب است؟
 • راهنمایی در ارتباط با سایتومل
 • امسال به برنامه غذایی تان این خوردنی ها را اضافه کنید
 • محبوبترین ها

 • چرا مردمان آمریکایی به خوردن بادام علاقمندند؟
 • تاثیر تغذیه بر کنترل بیش فعالی
 • درمان درد آرتروز با برنامه ی غذایی مناسب !
 • خوراکی هایی که مصرفشان را از یاد برده ایم
 • کالری بادام زمینی
 • حالات روحی نامناسب با برخی خوردنی ها
 • مواد غذایی از بین برنده انفلوانزا
 • نحوه ی رژیم گرفتن مردم در سراسر دنیا
 • رپورتاژ

 • مرجع فروش انواع کیسه کلوستومی،کیسه یوروستومی و کیسه ایلئوستومی
 • لیزرهای نوین راه حلی آسان برای زیبایی لبخند
 • درمان افتادگی پلک به روش پلاسما
 • هزینه لیپوماتیک (پیکرتراشی)
 • خدمات دندانپزشکی پیشرفته توسط دکتر فرهت مجید فر
 • ارکید
  دندانپزشکی دکترسلام
  تلگرام دکتر سلام

  درباره ی دکتر سلام

  مجله پزشکی دکتر سلام (hiDoctor.ir) در تاریخ دوم اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز به کار کرد. در حال حاضر سایت دکتر سلام با بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص، مترجم، کارمند و کسانی که در رشته های مرتبط هستند در حال همکاری است.

  خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه ی دکتر سلام از آخرین مطالب و مقالات پزشکی و سلامتی با خبر شوید
  کلیه حقوق محفوظ و متعلق به مجله پزشکی دکتر سلام است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است همکاری با ما
  x