225

فرزندتان از رفتارهای شما (چه خوب و چه بد) الگوبرداری کرده و به همین دلیل باید برای او الگوی خوبی باشید. در دنیای امروزه که سطح صبوری انسان سنجیده می شود، باید به کودکتان یاد بدهید که صبور بودن چقدر مهم است. کودک شما نسل آینده است.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

او را از تعصبات مذهبی و فرهنگی و نابرابری های جنسی آگاه کرده و به او بگویید که این مسائل بخشی از جامعه امروزه هستند و نباید در این دام گرفتار شوند. کاری کنید که فرزندتان با افرادی از طبقات، مذاهب و فرهنگ های مختلف تعامل داشته و تبعیض علیه فرهنگ ها را قبول نکند. وقتی او را نصیحت می کنید برای او مثال بیاورید.کارشناسان می گویند کودکانی که قادر به درک تفاوت افراد با یکدیگر و احترام به این تفاوت ها هستند، به طور خودکار زندگی بهتری دارند. بیشتر کودکان از تعامل با افرادی خیلی با آنها فرق دارند خودداری می کنند، به او یاد بدهید محدودیت ها را قبول کرده و اجازه ندهد این محدودیت ها مانع تعامل او با دوستانش شود. از رفتن به مکان هایی که تصاویر منفی برای کودک ایجاد می کنند خودداری کنید. همچنین به کودکتان یاد بدهید هم در زمانی که مشکلی وجود دارد و هم زمانی که همه چیز خوب است صبور باشد. البته صبوری کردن در برابر کسانی که با کودک بدرفتاری می کنندف اصلا قابل قبول نیست.کارشناسان می گویند پدر و مادرها باید صبور باشند تا این عادت به فرزندانشان القا شود. بنابراین، دفعه بعدی که در موقعیت خاصی قرار گرفتید و بردباریتان را از دست دادید، برای یک لحظه فکر کنید. آیا می خواهید کودکتان هم همین رفتار را انجام دهد؟اگر فرزندتان سوالات مختلفی دراین باره دارد صادقانه پاسخ داده و محدودیت هایش را قبول کرده و او را هم تشویق کنید تا محدودیت های دیگر اعضای خانواده را قبول کند.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.