227

ساعت های طولانی حضور در محل کار به اندازه کافی طاقت فرساست، پس دیگر نیازی نیست با عادات بد آن را طاقت فرساتر کرده و سلامتیمان را به خطر بیاندازیم.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

شاید همین الان در حال انجام یکی از این عادات باشید، اما نگران نباشید زیرا برای تغییر آن هرگز دیر نیست. فقط 21 روز طول می کشد تا عادتتان را ترک کنید.به خواندن ادامه دهید تا بدانید انجام چه کارهایی در محل کار عاقلانه است و چه کارهایی باعث آسیب به سلامتی شما می شود.

1.نادیده گرفتن صبحانه

در حالی که هنوز هم در این باره بحث های زیادی مطرح است، بیشتر متخصصان روی خوردن صبحانه نسبت به نادیده گرفتن آن توافق نظر دارند.شاید کار راحت تر این باشد که چند ساعت بعد از بیدار شدن یک فنجان چای یا قهوه بنوشید، اما تحقیقات زیادی نشان دادند که صرف صبحانه می تواند باعث به کار افتادن سوخت و ساز بدن شده و سطح انرژی شما را بالا ببرد، پس تنبل نباشید! اگر به اندازه کافی قانع نشده اید، بهتر است بگوییم که برخی کارشناسان حتی می گویند اگر دونات یا شیرینی بخوریم بهتر از هیچی است! البته بدیهی است که این عادت نباید دائمی شود.

2.تکیه دادن صورت روی دستها

شاید با انجام این کار احساس راحتی کرده و گاهی حتی به آن فکر هم نمیکنیم، اما لمس بیش از اندازه صورت دشمن بهداشت پوست است. لمس کردن می تواند با پخش کردن باکتری ها، پوست را مستعد جوش و مشکلات دیگری کند.

3.صرف ناهار روی میز کار

مغز به استراحت نیاز دارد، بدون این استراحت، بهره وری و انرژی شما کاهش پیدا می کند. در کنار این مسئله تحقیقات نشان دادن، انجام کار در حین غذا خوردن بی فایده بوده و نتیجه خاصی روی بهبود بهره وری کار شما ندارد.

4.خم کردن صندلی

حالت قرار گیری بدن مساوی است با آسیب و بیماری. تحقیقات نشان دادند وقتی شما صندلی خود را خم می کنید بدن در حالت بدی قرار گرفته و همین امر روی خلق و خوی شما تاثیر می گذارد. این حالت روی بالاتنه شما فشار آورده و منجر به درد در شانه و گردن می شود.

5.دست زدن به چشم ها

شاید وسوسه کننده باشد که در وسط روز به چشم ها دست زده و خستگی آنها را از بین ببرید! اما بهتر است هشیار باشید زیرا دست زدن به چشم ها روش دیگر پخش شدن میکروب هاست و باعث ایجاد اشک های میکروسکوپی در بافت ها شده (باعث میشه چشم ها زودتر پیر به نظر برسند)، مویرگ های پلک بشکنند ( که باعث تلانژکتازی می شود)، یا مویرگ های زیر چشم بشکنند (که باعث سیاهی های دور چشم می شود).

6.نشستن برای تمام روز

خیلی از متخصصان می گویند نشستن بیش از اندازه مثل عادت بد سیگار کشیدن است. سبک زندگی بدون تحرک خطر دیابت و بیماری های قلبی را بالا برده و ممکن است به کمر صدمه وارد کند. فقط کافیست در طول روز از جای خود بلند شده و کمی حرکت کنید. همچنین می توانید ورزش هایی مثل یوگا را امتحان کرده تا صدمات وارد شده را دفع کنید.

5.همراه بردن گوشی موبایل به دستشویی

طبق نظر سنجی که در سال 2013 انجام شد، نیمی از کاربران 18 تا 29 ساله تلفن های هوشمند اقرار می کنند که گوشی موبایل را با خودشان به دستشویی می برند. شاید وسوسه انگیز باشد که وقتی در دستشویی هستید ایمیل ها را چک کرده و …، اما در واقع شما درحال دعوت کردن میکروبها به بدن و میز کارتان هستید. تحقیقات نشان دادند که موبایل شما از محیط توالت باکتری های بیشتری دارد. پس وقتی به دستشویی می روید گوشی را روی میز کار رها کرده و با خود نبرید.

8.مرخصی نگرفتن به هنگام بیماری

سرماخوردگی های شایع خیلی زیاد اتفاق می افتند. اما اینکه به خودتان اجازه استراحت ندهید، ممکن است در دراز مدت باعث بیماری های بسیاری شود. شما همچنین همکارانتان را هم به خطر انداخته و آنها را در معرض این ویروس قرار می دهید. پس هم برای شما و هم برای سلامتی همکاران لازم است که یک روز استراحت کنید.

9.انداختن پاها روی هم

شاید حالت خیلی راحت تری باشد که پاها را روی هم بیاندازید. اما انداختن پاها روی هم باعث درد در کمر و گردن می شود و حتی ممکن است فشار خون را بالا ببرد. حالت درست نشستن به این صورت است که باید پاها به صورتی صاف روی زمین قرار گرفته به طوری که زانوها و مچ پا زاویه ای 90 درجه درست کنند.

10.مصرف غذاهای مجانی محل کار

برخی شرکت های بازاریابی که غذاهای مجانی به مشتریان ارائه می کنند، بعد از اضافه ماندن این غذاها، آن را در اختیار کارمندان خود قرار می دهند، اما باید در این مورد محتاط باشید. طبق گزارش نیویورک تایمز ، ماندگاری این غذاهای تبلیغاتی فقط 4 ساعت است و بعد از این زمان باکتری ها رشد کرده و تکثیر می شوند. البته فراموش نکنید که غذاهای خانگی هم بیرون از یخچال بیشتر از دو ساعت نباید نگهداری شوند.

11.جدا نشدن از کار وقتی به خانه می روید

فرسودگی شغلی امری واقعیست و اگر سریع از این عادات دست برندارید به شما هم سرایت می کند. چک کردن ایمیل ها قبل از خواب یا استفاده از کامپیوتر و … شاید بی اهمیت به نظر برسند، اما همین موارد باعث خستگی روانی می شوند. پس سعی کنید وقتی به جلوی در خانه رسیدید موبایل و کارها را کنار گذاشته و زندگی کنید.

*یکی از موارد (بردن سگ به محل کار) در این مطلب ترجمه نشده چون در حال حاضر در ایران وجود ندارد.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.