230

ما همان چیزی هستیم که میخوریم. مواد غذایی که طبق نظم خاصی مصرف می کنیم، نقش بزرگی در سلامتی ما بازی می کنند. از این رو باید مطمئن شویم که تغذیه سالمی داریم و سیستم ایمنی بدنمان را در معرض خطر قرار نمی دهیم.

پس با مصرف این مواد غذایی، التهاب را دور کنید:

-مصرف ماهی هایی مثل ماهی تن، سالمون، ساردین که حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 هستند به کاهش التهاب در بدن کمک می کنند.-غلات سبوس دار حاوی فیبر بوده و قند کمی دارند، و به مبارزه با التهاب کمک می کنند.-سبزیجاتی مثل بروکلی و اسفناج سرشار از ویتامین E ، آهن و کلسیم بوده و این مواد به بدن برای مبارزه با بیماری ها کمک می کنند.-دانه هایی مثل بادام و گردو را به رژیم غذاییتان اضافه کنید، زیرا این مواد حاوی ویتامین E ، کلسیم، فیبر و اسیدآلفا لینولنیک هستند. آنتی اکسیدان های موجود در انواع آجیل به شما در مبارزه با التهاب کمک می کنند.-روغن زیتون یکی دیگر از موادی است که باید به رژیم غذاییتان اضافه کنید. این روغن حاوی جزئی است که oleocanthal نامیده می شود و به از بین بردن التهاب کمک می کند.-زنجبیل خواص ضدالتهابی داشته و زردچوبه سیستم ایمنی بدن را سالم نگه می دارد، در نتیجه از التهاب دور می مانید.-گوجه فرنگی حاوی ماده ای به نام لیکوپن است که برای کاهش التهاب به خصوص در ریه ها کاملا شناخته شده است.-چغندر یا لبو حاوی آنتی اکسیدان ها بوده و به دلیل اینکه ویتامین C ، بتالاین و فیبر دارد ، التهاب را کاهش می دهد.-به مقدار کافی فلفل مصرف کنید (زیاده روی نکنید). فلفل حاوی مقدار زیادی انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان هاست. فلفل دلمه ای هم حاوی کپسایسین بوده و التهاب را کاهش می دهد.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.