232

شستشودهنده ای که برای صورت انتخاب می کنید باید با نوع پوستتان تطابق داشته باشد. دکتر Jamuna Pai به ما توضیح می دهد که چگونه یک شستشودهنده مناسب برای صورتمان انتخاب کنیم:

قبل از خرید یک شستشودهنده صورت که خیلی مناسب به نظر می رسد، مطمئن شوید که آن برای پوست شما مناسب است. نیاز یک پوست چرب با یک پوست خشک متفاوت بوده و یک شستشودهنده صورت که برای یک نفر عالی کار می کند، ممکن است برای دیگری ضرر داشته باشد.

برای پوست های چرب

اگر پوست صورت شما چرب است و جوش دارید، به دنبال شستشودهنده ای بدون چربی باشید. برخی از این شستشودهنده ها حاوی موادی ضدآکنه (مثل اسیدسالیسیلیک) هستند.

برای پوست های خشک

اگر پوست صورت شما خشک است، به دنبال شستشودهنده ای باشید که حاوی مواد مرطوب کننده ای مثل گلیسیرین و ویتامین E باشد.

برای پوست های حساس

کسانی که پوستی حساس دارند باید به سراغ شستشودهنده های بدون الکل و بدون بو بروند، زیرا با استفاده از این شستشودهنده ها کمتر احتمال دارد پوست حساسشان تحریک شود.

نکات:

بعد از استفاده از شستشودهنده ، پوست شما باید تمیز باشد و احساس چسبندگی و لزج بودن نداشته باشد.هنگام استفاده از شستشودهنده ، پوستتان را محکم و سفت ماساژ ندهید، زیرا ممکن است در آخر پوستتان قرمز شده و حتی مویرگ های آن شکسته شوند.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.