238

امروزه با وجود وسایل الکترونیکی ارتباطی و گجت ها که هم در بازار به فراوانی پیدا می شوند و هم در خانه های ما، تمرکز نداشتن یک مشکل شایع شده است.و یکی از بزرگترین منابع حواس پرتی ما ،

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

شبکه های اجتماعی هستند. میلیون ها نفر در دنیا فیس بوک، اینستاگرام و توییترشان (یا هر شبکه ی دیگری) را چک می کنند. در حالی که استفاده ی به اندازه از این شبکه ها اشکالی ندارد، اما مشکل از زمانی آغاز می شود که استفاده از گجت ها و چک کردن شبکه های اجتماعی روی کارهای روزانه، عملکرد کاری یا زندگی خانوادگی تاثیر می گذارند. این امر موجب سخت شدن تمرکز روی وظایف مهم می شود.برخی شرکت ها و سازمان ها با مسدود کردن شبکه های اجتماعی از روی سرورها، دسترسی کارمندان به برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی را محدود می کنند، اما بیشتر آنها این کار را انجام نمی دهند. پس دفعه بعدی که حس کردین دلتان می خواهد دزدانه نگاهی به سایت ها و شبکه های اجتماعی بیندازید (در کامپیوتر یا روی گوشی)، سعی کنید در مقابل این وسوه مقاومت کنید.منبع حواس پرتی ها را شناخته و سعی کنید کاری انجام دهید تا در این مبارزه پیروز شوید! خیلی اوقات، جواب فوری به یک ایمیل یا کامنت باعث پرت شدن حواس از روی کاری که در حال انجام آن بوده اید می شود. این امر روی تمرکز و کارایی شما تاثیر منفی دارد.هر یک ساعت یک بار ایمیلتان را چک کنید. با انجام این روش می توانید به طور مستمر و با تمرکز کار کنید. خیلی اوقات، ما به طور همزمان روی چندین چیز تمرکز کرده، و این باعث می شود فردی multitask (چند کاره) شویم، اما این امر شاید باعث ناتمام ماندن وظایف شود. در حالی که multitask بودن چیز بدی نیست، اما همه از پس آن برنمیایند.استرس یکی دیگر از چیزهاییست که تمرکز ما را بهم می زند. افکار استرس زا به ما اجازه نمی دهند روی انجام کارها تمرکز کنیم. برای کنار آمدن با این مسئله، می توان از مدیتیشن و تکینک های نفس عمیق را امتحان کرد.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.