Tips-For-Traveling-With-Kids

سفرکردن با کودکان نیاز به ایجاد هیجان و شور و نشاط توسط والدین دارد و ما بهترین روش ها را در این زمینه در اختیارتان قرار داده ایم.

 روزهای آخر شهریور که معمولا آمار مسافرت بالا می‌رود، خیلی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند با خودروی شخصی‌شان سفر کنند. این میان برای اینکه کودکان از ساعات طولانی سفر خسته نشده و شروع به بهانه‌گیری نکنند بهتر است برنامه هیجان انگیزی داشته باشید. این پیشنهادها را بخوانید.

شمردن ماشین‌ها
می‌توانید با بچه‌ها یک مسابقه راه بیندازید و در ترافیک سفر تعداد ماشین‌های یک رنگ یا یک مدل را بشمرید. کسی که بیشترین ماشین مشابه را بشمرد برنده است.

XO بازی کنید
هیچ وقت از این بازی حوصله‌تان سر نمی‌رود.  برای این کار نیاز به یک وایت‌برد کوچک نیاز دارید که هر بار بازی تمام می‌شود آن را پاک کنید و دوباره بازی جدید راه بیندازید. واضح است که برای این بازی نیاز به قلم یا ماژیک و البته تخته پاک کن دارید.
بگرد و پیدا کن
یک بازی پیدا کردن راه بیندازید. مشخص کنید بچه‌ها چه چیزی باید پیدا کنند و هر کدام چند امتیاز دارد مثلا بیلبوردهای خاص، تابلوهای راهنمایی و رانندگی یا تابلو خوش آمدگویی شهرها…. براساس چیزی که از آنها خواسته‌اید امتیاز دهید و برنده اعلام کنید.

سوال بامزه بپرسید
یک سری سوال سرگرم کننده و بامزه درباره یکدیگر طراحی کنید و از رقیبتان بخواهید به آنها جواب دهد.

نقطه بازی کنید
یک سری نقاشی هست که به صورت ناقص بوده  و به وسیله نقطه باید آنها را به هم وصل کنند تا نقاشی کامل شود. تازه وقتی نقاشی کامل شد فرزندتان میتواند آن را رنگ کند.

الفبا بازی کنید
این زمان، فرصت مناسبی برای یادگیری همراه با سرگرمی و خنده است بنابراین می‌توانید با فرزندتان بازی الفبا کنید و مثلا الفبا را از آخر به اول بخوانید یا با در نظر گرفتن زمان از اول تا آخر الفبا را بگویید و برنده را اعلام کنید.

کارت بازی کنید
اگر کودک‌تان پیش دبستانی است می‌توانید کارتهای ساده همجور پیدا کردن را با او در ماشین بازی کنید اگر هم خواندن و نوشتن بلد است با توجه به علاقه‌ای که دارد می‌توانید کارتی انتخاب کنید و با هم بازی کنید.

داستان تعریف کنید
اگر میخواهید خلاقیت کودکتان را پرورش دهید مسافرت با ماشین فرصت مناسبی است. می‌توانید از یکی از سوژه‌هایی که در طول سفر به چشم‌تان می‌خورد شروع کنید و از کودک بخواهید داستان را ادامه دهید و به همین ترتیب هرکدام‌تان چیزی به داستان اضافه کنید.

معما طراحی کنید
یک چیزی را در ذهن‌تان داشته باشیدکه در ماشین هست یا در مسیر می‌بینید بعد از کودک بخواهید با سوال‌هایی به آن کلمه برسد. وقتی متوجه شد نوبت اوست که یک معما طراحی کند و شما جواب بدهید.

قصه صوتی گوش دهید
وقتی که از همه فعالیت‌هایی که انجام دادید خسته شدید بهترین زمان است که یک قصه‌گو برایشان قصه بگوید. برای این کار از قبل باید سی‌دی‌های قصه تهیه کنید تا در ماشین پخش کنید. شاید حتی با شنیدن قصه خوابشان برد.