ar128321793833565

 ایا فکر می کنید فضای منزلتان دلگیر شده است و احساس می کنید فضایی غمگین و تکراری به خود گرفته است؟

اگر خانه تان کوچک است و می خواهید خانه تان دلبازتر به نظر برسد، لطفاً اشتباهاتی را که در ادامه این مطلب مطرح می شود مرتکب نشوید:

 

از اشیای بزرگ استفاده نکنید

مجسمه ها و گلدان های حجیم، میزهایی با بدنه بزرگ و مبل های بزرگ برای خانه های کوچک مناسب نیستند. آنها ممکن است در مغازه زیبا به نظر برسند، اما خانه شما را کوچک تر نشان می دهند و احساس دلگیری ایجاد می کنند. هر خانه ای اشیای مناسب خودش را می خواهد. اشیای بزرگ در خانه های بزرگ می توانند احساس خوبی ایجاد کنند، اما در خانه های کوچک ثمره ای جز دلگیر شدن خانه نخواهند داشت.

رنگ وسیله های خانه تان خیلی متفاوت نباشد

در فضای کلی خانه چه برای مبلمان و پرده ها و چه دیوارها از دو یا سه رنگ متفاوت استفاده کنید و نگذارید رنگ هر وسیله خانه تان با وسیله دیگر متفاوت باشد. رنگ های بسیار متنوع باعث احساس آشفتگی و کلافگی در شما می شود. رنگ هایی هم که برای استفاده در چیدمان توصیه می کنیم باید با هم هماهنگ باشد؛ برای مثال انتخاب یک ترکیب دو تایی یا سه تایی از آبی، سفید و قهوه ای یا سبز، سفید و قهوه ای یا قهوه ای، سفید و کرم انتخاب مناسبی است.

کاغذ دیواری گل درشت نخرید

اگر می خواهید خانه کوچک تان را کاغذ دیواری کنید از کاغذ دیواری های ساده یا با بافت ریز استفاده کنید. بافت های درشت اتاق ها و خانه را کوچک تر نشان می دهند. طرح فرش هایی با گل بوته ها و نقش های ریزتر نیز اتاق کوچک را بزرگ نشان می دهد. حتی گلدان هایی با برگ های ریز برای این اتاق ها مناسب تر است و آنها را بزرگ تر جلوه می دهند.

از رنگ های تند استفاده نکنید

با این که رنگ های تند در نگاه اول جذاب هستند، اما سریع هم دل شما را خواهند زد. یادتان باشد خانه شما لباسی نیست که فقط در یک مهمانی بپوشید. شما می خواهید در این خانه زندگی کنید و احتیاج به احساس آرامش درازمدت دارید بنابراین از رنگ هایی مثل قرمز، نارنجی تند و زرد برای رنگ غالب فضا به طور مثال دیوارها و سقف استفاده نکنید. البته می توانید از این رنگ ها برای وسایل قابل تعویض مثل یک کاناپه یا یک گلیم کوچک کمک بگیرید ولی باز هم فراموش نکنید که این رنگ ها باعث دلگیر شدن خانه تان هم خواهد شد.