original

بهتر است این قرص های ضدبارداری را دست کم نگیرید و متوجه عواقب و خطرات ناشی از استفاده از آن ها باشید!

اینجا هزاران نفر تونستن به وزن ایده آل برسند

شما به کمک این کلینیک به صورت تضمینی میتونید وزن کم کنید. نه نیازی به ورزش های سخت هست نه قرص و داروی خطرناک، خیلی ساده و بدون دردسر فقط با تکنیک های اختصاصی این کلینیک آنلاین.

یک متخصص پوست و مو گفت: مصرف قرص‌های ضد بارداری به دلیل عوارض و اثراتی که دارند باید حتما تحت نظر پزشک متخصص صورت پذیرد.

دکتر سید مسعود داوودی متخصص پوست مو و زیبایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تغییراتی که بر اثر مصرف قرص‌های ضد بارداری در بدن ایجاد می‌شود، گفت: قرص‌های جلوگیری از بارداری به دلیل ترکیبات هورمونی که دارند(هورمون‌های مردانه و زنانه‌ای که در ساخت آن‌ها استفاده شد) ممکن است باعث بروز تغییراتی در وضعیت ظاهری زنان بشود.

وی از تیره شدن پوست مانند تیرگی زمان بارداری یاد کرد و ادامه داد: مصرف این داروها موجب تیرگی پوست صورت شده و باعث می‌شود لک ها واضح‌تر از قبل به نظر بیایند. همچنین می‌تواند پوست را مستعد لک‌های دوران بارداری نمایند.

این متخصص پوست و مو افزود: ممکن است این لک‌ها پس از شروع مصرف و یا حتی پس از قطع دارو هم ظاهر شوند با توجه به اینکه اغلب این لک‌ها نسبت به درمان نیز بسیار مقاوم هستند.

وی به بحث اضافه وزن و ترک‌های پوستی اشاره کرد و تصریح کرد: مصرف این قبیل قرص‌ها ممکن است زمینه‌ساز ترک‌های پوستی نظیر ترک‌های دوران بارداری باشد.

داوودی با بیان این که عوارض جانبی قرص‌های ضد بارداری وابسته به محتویات به کار رفته شده در آن‌ها می‌باشد، اظهار کرد: بسته به میزان هورمون مردانه‌ای که در ساخت آنها به کار رفته است می‌توانند پوست را مستعد بروز جوش و آکنه کنند که در برخی مواقع توصیه می شود که مصرف دارو قطع شود.

وی با اشاره به تاثیرات این دارو بر روی مو خاطر نشان کرد: هورمون‌های زنانه که در ساخت قرص های ضد بارداری استفاده شده‌اند ممکن است گاهی موجب افزایش رشد و پرپشت شدن موها شود و یا در مواقعی تاثیری برعکس داشته باشد به همین دلیل بهتر است بر اساس نظر پزشک نوع قرص و میزان دوز مصرفی آن تعیین شود تا مشکلات کمتری گریبان گیر افراد شود