images.jpg123453.بهتر است هرچه زودتر  آپنه خواب کودکتان را ادرمان کنید و نگذارید این عارضه  به وی صدمه ای برساند!

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

 کودکانی که خرخر می‌کنند یا نفس کشیدن شبانه‌شان دچار اختلال است، بنابر نظر کارشناسان، نیاز به ارزیابی دارند

بر طبق یک تحقیق جدید هنگامی که خواب کودکان به خاطر مشکلات تنفسی، مثل آپنه خواب، دچار اختلال می‌شود، ممکن است در مدرسه به دردسر بی افتند.
باربارا گل‌اند، دانشیار محقق دانشگاه اوتاگو گفت: «آپنه خواب به خودی خود ممکن است مشکلی ایجاد نکند اما در خواب خوب شبانه اختلال ایجاد می‌کند که ممکن است به نوبه خود باعث شود تا توجه کردن برای کودکان سخت شود و برای یادگیری در طول روز کمتر آماده باشند.»

آپنه خواب نوعی اختلال تنفسی در خواب است. کسی که دچار آپنه خواب است به صورت مکرر دچار وقفه‌های تنفسی در بازه‌های زمانی کوتاه می‌شود.

این مطالعه جدید به نتایج بیش از دوازده مطالعهٔ منفرد نگاه کرد. اگرچه نتوانست رابطه علت و معلولی را اثبات کند عوامل مؤثر دیگری که بر تحصیل در مدرسه تأثیر می‌گذاشت بررسی شد.

گل‌اند چنین توضیح داد: «اگر نمونهٔ بزرگی از کودکان بدون اختلال تنفسی خواب، به طور میانگین در یک امتحان 70 درصد امتیاز بیاورند، نمره میانگین نمونه دیگری از کودکان با همان سن که دچار اختلال تنفسی خواب هستند 11 درصد پایین تر (59 درصد) تخمین زده می‌شود.»

کودکان مبتلا به آپنه خواب در کل در مدرسه عملکرد ضعیف تری نداشتند اما محققان می گویند که شاید یکی از دلایل این نتیجه ممکن است اختلاف بین مطالعات به کار برده شده در آنالیز باشد. جز این، بیشتر کودکان مبتلا کودکان دچار آپنه خواب پیشرفت راضی کننده ای نداشتند و در یادگیری به مشکل برمی خوردند.

گل‌اند گفت: «اگرچه مطالعات زیادی به این یافته دست پیدا کردند که موفقیت میانگین کودکان با اختلال تنفسی خواب در محدوده کودکان معمولی است، بعضی کودکان مبتلا به آپنه خواب ممکن است عملکرد پایین تری در امتحانات داشته باشند.»