po85nlg2uc

با این راهکارهای مفید و طبیعی می توانید میزان شیرتان را افزایش دهید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

شیر دادن نوزاد در جهش‌های رشدی او مهم است و کیفیت و کمیت شیر دادن باید مطابق نیازهای کودک باشد.

دکتر مریم پوررضا، متخصص زنان و نازایی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: تمام نوزادان، چه آن‌هایی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند و چه آن‌هایی که از شیشه شیر می‌خورند، معمولاً در هفته سوم رشدی ناگهانی خواهند داشت که بدن مادر، توانایی فوق‌العاده‌ای در هماهنگ کردن این شرایط دارد و این نوزاد است که شرایط خود را تعیین می‌کند.

وی درباره شیردهی به دوقلوها نیز گفت: مادران باید نسبت به دوقلوها توجه ویژه‌ای داشته باشند زیرا برای تأمین نیاز دوقلوها، حدود 500 کالری بیشتر نیاز است و باید مایعات مصرفی خود را از هشت لیوان به 12 لیوان در روز برسانید.

وی برای افزایش شیر مادر نیز توضیح داد: تغذیه مناسب و کافی و مصرف مایعات به خصوص لبنیات مانند ماست و شیر که بیشتر در دسترس مردم است و آرامش و استراحت کافی مهم‌ترین نقش را برای افزایش میزان شیر مادر دارند و مادر نباید فشار روحی و جسمی زیادی به خود وارد کند و بدون استرس زندگی خود را سپری کند تا فرزندی سالم را داشته باشد.

وی در پایان نیز توصیه کرد: در دوران شیردهی نباید سیگار کشید زیرا علاوه بر این‌که به سلامت مادر و فرزند آسیب می‌زند باعث کاهش حجم شیر خواهد شد.