index.jpg546
متاسفانه شاهد فروش و توزیع مواد مخدر در بین زندانیان و مجرمان هستیم چگونه می توان با این امر برخورد کرد!

بهروز افخمی اظهار کرد: مبارزه با توزیع مواد مخدر در زندان‌ها دچار خلاء قانونی جدی است و به عنوان یکی از معضلات اصلی در زندان‌ها به شمار می رود.

وی افزود: زندان‌ها فضایی بسته است و این فضا بستر آلوده شدن افراد داخل زندان را چه کسانی که به دلیل جرایم غیرعمد حبس شده‌اند و چه کسانی که خود فروشنده مواد هستند، فراهم می‌کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: افراد مجرم مخصوصا کسانی که در زمینه توزیع مواد مخدر فعالیت می‌کنند، با استفاده از شگرد‌های مختلف راه‌های جدیدی را برای فعالیت‌های غیرقانونی خود در زندان به کار می‌برند.

افخمی با اشاره به تلاش قاطعانه پلیس در برخورد با اینگونه تخلفات بیان کرد: همیشه مجرم یک قدم جلوتر از مامور و قانون است و با بکارگیری روش‌های جدید، فرار از قانون را پیش گرفته‌ است اما در این بین پلیس به طور جدی به شناسایی مجرمین پرداخته و برخوردی قانونی می‌کند که البته کافی نیست.

وی افزود: کنترل و نحوه برخورد با این گونه تخلفات، نیازمند استفاده از ابزارهای دقیق الکترونیکی مثل دوربین‌‌ و سگ‌های تربیت شده برای یافتن مواد مخدر و عوامل توزیع کننده درون زندان‌ها است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: زندان برای اصلاح و تربیت صحیح افراد ایجاد شده است با این وجود از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری، بهداشتی و فضای مورد نیاز استاندارد مطلوبی نداشته است.

افخمی در پایان بیان کرد: با توجه به چشم اندازهای موجود در برخورد با اینگونه تخلفات، پیشگیری و بازدارندگی، برخورد و اصلاح از جمله راهکار‌های مهم کاهش جرایم این چنینی است.