1479080_619207968135631_2022242393_n

کرم های پوست خطرناک است. تحقیقات اخیر FDA نشان داد که بسیاری از کرم های پوست دارای جیوه و دیگر فلزات سنگین هستند که برای سلامتی بسیار مضرند علایم جیوه سمی را شامل لرزش، تحریک پذیری، تغییر در بینایی، مشکلات حافظه و یا شنوایی استمواد شیمیایی، فلزات سنگین، باکتری ها و برخی دیگر از عناصر مضر، در محصولات آرایشی، کرم های پوست و مواد حالت دهنده ی مو وجود دارند که سلامت مصرف کنندگان را تهدید می کنند.

در اینجا آخرین و خطرناکترین محصولات آرایشی را معرفی می کنیم و اینکه چگونه از خود مراقبت و محافظت کنید بدون اینکه زیبایی خود را به خطر بیاندازید!

1- جیوه در کرم های پوستی

این موضوع، شاید یکی ازعنوان های اصلی مطالب پیش ما بوده است. سازمان تحقیقاتی FDA به این نتیجه رسیده است که بخش عظیمی از کرمهای پوستی وارداتی به آمریکا حاوی جیوه و مواد سمی و فلزات سنگین می باشند. ریسک این محصولات خیلی جدی می باشد و در واقع مردم با مسمومیت جیوه ای ناشی از این محصولات به بیماریهای خطرناکی مبتلا می شوند.

لیست محصولات خطرناک پوستی واقعاً طولانی است ولی مطمئناً می توان با کسب آگاهی در مورد این محصولات، خود را از آسیب آن ها مصون کنیم. شما در هنگام خرید محصولات آرایشی و بهداشتی، حتی از بهترین برندها و معروف ترین کشورهای تولیدکننده مثل فرانسه، آمریکا، ایتالیا و غیره با خطر مسمومیت جیوه ای مواجه هستید مگر اینکه در مورد محتوای آن ها و ادعاهایشان اطلاعات کافی داشته باشید.
دقت کنید که امکان دارد عناصر جیوه دار به عنوان mercurous chloride (کلر جیوه دار)، calomel، mercurie، mercurid نوشته شده باشند.
در واقع به طور کلی سعی کنید در مواردی که بر روی بسته بندی محصولات، اطلاعات کاملی در رابطه با مواد تشکیل دهنده آن ها وجود نداشت، آن ها را نخرید و استفاده نکنید.

عوارض ماده ای مثل جیوه ،مسمومیت، اختلال در حافظه، زود رنجی، مشکل شنوایی و از همه مهم تر ابتلا به بیماری های بسیار خطرناک همچون انواع سرطان می باشد.

تحقیقات FDA بر روی محصولات آرایشی و بهداشتی بازار آمریکا و چند مورد از معروف ترین برندها که در قسمت های بعدی این مقاله به نامشان هم اشاره خواهد شد، تنها در هفت ایالت آمریکا صورت گرفته که در همین چند ایالت، موارد متعددی از مسمومیت ناشی از جیوه گزارش شده است.