failed-sign

اگر می خواهید شکست نخورید و به موفقیت دست پیدا کنید این روش ها را به کاربگیرید.

اگر واقعا دوست دارید به یک فرد موفق تبدیل شوید علاوه بر انجام برخی تکنیک‌های موفقیت، باید از برخی عوامل که باعث عدم موفقیت شما می‌شود، دوری کنید.

باورهای نادرست
باورهای نادرست عبارت است از دیدگاه‌های نادرستی که در مورد امور زندگی یا نسبت به خودتان دارید. باورهای نادرست مانع بالفعل شدن پتانسیل‌های وجودی‌تان می‌شود و دستیابی شما به موفقیت را محدود می‌کند. اگر برای موفقیت تصمیمتان را گرفته‌اید و کاملا جدی هستید، یا شناختن باورهای نادرست از شر آنها خلاص شوید. برای مثال کسانی که دچار شکست عاطفی و عشقی در ازدواج شده‌اند تا سال‌ها بعد از جدایی همچنان احساس شکست‌خوردگی و ناامیدی می‌کنند چون باور و دیدگاه این گروه از افراد در مورد «عشق» نادرست است. آنها تصور می‌کنند هیچ فردی نمی‌تواند جایگزین عشق قبلی‌شان شود و با این دیدگاه نادرست تنهایی و افسردگی را برای خود خلق می‌کنند.

کنترل عوامل بیرونی
یکی از عواملی که از شما یک فرد ناموفق می‌سازد اعتقاد به این موضوع است که تمامی اتفاقاتی که تا الان برایتان افتاده نتیجه عوامل بیرونی بوده و شما هیچ کنترلی روی آنها نداشته‌اید. برای مثال با گفتن اینکه امتحان بسیار سخت بوده و شما به دلیل سختی سوالات نتوانسته‌اید نمره خوبی به دست بیاورید یا با تاکید بر نرخ بیکاری کشورتان، دلیلی برای پیدا نکردن یک شغل خوب می‌آورید، نشان‌دهنده این است که تحت کنترل عوامل بیرونی هستید و تلاشی برای زندگی‌تان نمی‌کنید.

فقدان برنامه‌ریزی
اگر شما برنامه‌ای برای خود نداشته باشید این دیگران هستند که برایتان برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر شما قصد نداشته باشید رهبری یک مجموعه را برعهده بگیرید شخص دیگری جای شما این کار را خواهد کرد. اگر شما تصمیم نداشته باشید یک شغل با درآمد بالا داشته باشید فرد دیگری در نتیجه تلاش به آن جایگاه خواهد رسید نه شما چون جایگاه‌هایی که می‌تواند توسط شما پر شود به‌وسیله افراد دیگری که لیاقت خود را نشان داده‌اند پر می‌شود. برای زندگی خود برنامه داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید تا در جایگاهی قرار بگیرید که لیاقت آن را دارید.

نداشتن اعتماد به نفس
وقتی اعتماد به نفس نداشته باشید از ابراز دیدگاه‌های خود خجالت‌زده می‌شوید و به محض اینکه شخصی به شما گفت دیدگاه یا ایده شما غیرممکن است، به زودی مایوس می‌شوید و دست از پیگیری آن برمی‌دارید. به دلیل نداشتن اعتماد به نفس فرصت‌های زیادی را از دست خواهید داد چون ترس به شما اجازه شکار بسیاری از فرصت‌ها را نخواهد داد.

نداشتن سرمایه ملاک نیست
یکی از دلایلی که باعث عدم موفقیت شما می‌شود این است که فکر می‌کنید برای داشتن هر‌کاری به سرمایه نیاز دارید درحالی که اگر برای تصمیمتان جدی هستید باید وارد عمل شوید. به محض وارد عمل شدن متوجه می‌شوید راه‌های بسیاری برایتان به وجود خواهد آمد که نیازی به سرمایه چندانی نیز ندارد.

ترس از شکست
ترسیدن از شکست یکی دیگر از عواملی است که مانع به اجرا گذاشتن ایده‌هایتان می‌شود و قدرت ابتکار عمل را از شما می‌گیرد. برای رسیدن به موفقیت از شکست نترسید بلکه قبل از انجام هر ایده‌ای با طرح موانع کار و پیدا کردن یک راه‌حل، خود را از موانع احتمالی دور کنید، اما اگر با شکست هم مواجه شدید دست از تلاش مجدد برندارید و هدفتان را پیگیری کنید.