images
این وسایل که اغلب در دسترس هستند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند می توانند موجب منعکس شدن اشعه های مضر خورشید به شما  شوند!

کارشناسان دریافته‌اند استفاده از گوشی تلفن همراه هوشمند و یا انواع فبلت‌ها و تبلت‌ها می‌توانند سبب ابتلای فرد به سرطان پوست شود.
گفتنی است بر اساس جدیدترین تحقیقات صفحه نمایش منعکس کننده اشعه UV است و می‌تواند به صورت غیرمستقیم عاملی جدی برای ابتلای افراد به سرطان پوست باشد.
کارشناسان هشدار می‌دهند تلفن‌های همراه، تبلت و انواع لپ تاپ‌ها می‌تواند با منعکس کردن اشعه‌های مضر UV باعث سرطان پوست در افراد شود.
بر این اساس کارشناسان هشدار اکید می‌دهند افراد هنگامی که در فضای باز این وسایل استفاده می‌کنند، حتماً کرم ضد آفتاب بزنند، از عینک آفتابی استفاده کنند و سعی کنند تا حد امکان دور از تابش خورشید از این وسایل استفاده کنند.
این تحقیقات حاصل پژوهش محققان دانشگاه نیومکزیکو بر روی ماکت‌های انسانی و نیز دریافت پیشینه استفاده از این وسایل در فضای باز توسط برخی مبتلایان به انواع سرطان‌های پوستی است.
نتایج این تحقیق در مجله آکادمی درماتولوژی ایالات متحده به چاپ رسیده است.
کارشناسان اعتقاد دارند باید افراد از این وسایل در نور شدید آفتاب استفاده نکنند و یا فناوری جدیدی در این دستگاه‌ها باید تعبیه شود که اثر محافظتی در مقابل نور آفتاب منعکس شده بر چهره افراد داشته باشد.
پژوهشگران توصیه می‌کنند افراد استفاده از این وسایل را معطوف به محیط خانه‌ها و اماکن بسته کنند تا دچار آسیب‌های پوستی نشوند.